Rady, tipy, nápady

Ako sa schovať pred slniečkom

Dni strávené na záhrade sú skvelou relaxáciou. Pokiaľ máte ale celú záhradu zaliatu slnkom, mali by ste si zaobstarať altánok alebo pergolu. Po práci na záhrade si predsa zaslúžite príjemné posedenie.

https://cz.pinterest.com/pin/687573068083879846/?lp=true

Slnečníky nie sú jediným riešením

Ako sa schovať pred slniečkom, to je jasné aj päťročnému dieťaťu. Zaleziete si do tieňa a ak na záhrade nemáte tieň, kúpite slnečník. Lenže doba slnečníkov už je pasé. Hoci existujú krásne riešenia a táto vecička už dávno nepripomína hrôzu, ktorú si so sebou všetci brávali na dovolenku, dnes si môžete na záhradu predsa len zaobstarať niečo vychytanejšieho. Ak je vaša záhrada menšia, kúpte si skromný altánok alebo markízu, ale ak miestom šetriť nemusíte, postavte si na záhrade priamo pergolu. Či už sa rozhodnete pre čokoľvek, záhrade týmito vylepšovadlami dáte úplne nový rozmer.

Terasu zatieňte markízou

Markíza, to nie je len Angelika, markíza anjelov, ale tiež pekná užitočná strieška, ktorá by sa v horúcich dňoch mohla hodiť. Markízy sú výborným riešením, ak si chcete na terase dopriať trochu tieňa, ale nechcete sa púšťať do väčších stavebných úprav. Najčastejšie sa pripevňujú do stien pomocou kotviacich materiálov. Tie pripevníte skrutkami a tieň máte hneď. Či už si vyberiete manuálne alebo elektrické riešenie, vždy vám bude ponúknutá rovnaká výhoda. Striešku môžete kedykoľvek zložiť a užívať si slnko naplno. Tú manuálnu zložíte behom chvíľky, elektrická prácu odrie za vás. Najklasickejšie farebné prevedenie je pruhované, ale ak by ste si pod ním pripadali ako zmrzlinári, môžete pokojne zvoliť nenápadnejšie farby, ako je sivá alebo béžová. A ak sa bojíte, že leto bude upršané, pre vás trh ponúka tiež vodeodolné varianty, ktoré spoľahlivo ochránia aj pred letným dažďom.

82,99 € Ručne zaťahovacia markíza, 400 cm, modro-biele pásiky

  • Doprava zadarmo

Altánkom záhradu ozvláštnite

Záhradné altány vymysleli Angličania, aby skrášľovali ich parky a tiež aby si mali kde oddýchnuť. Od nich nápad prevzal celý svet a mali by ste sa naň pozrieť aj vy. Aj na záhrady s menšou rozlohou sa nejaký ten altánok umiestniť dá. Nemyslite si, že altány sú len dočasné party stany, ktoré si zaobstaráte na oslavu kvôli dažďu. Dneska si môžete taký altánok vybrať podľa svojho vkusu, aby sa hodil k domu aj k záhrade. Konštrukcia má spravidla štyri nohy, ktoré sa hore spájajú do stredu tyčami. Táto konštrukcia je potom potiahnutá látkou. Aby bol altánok čo najviac funkčný, má obvykle odnímateľné steny. To znamená, že podľa potreby môžete rozhodovať, ktoré steny necháte zakryté a ktoré naopak odoberiete, aby na vás predsa len zasvietilo slniečko.

Pergoly pre záhradkárov i na odpočinok

Pergoly sú prístrešky, väčšinou drevené, ktoré majú nielen ponúknuť tieň, ale tiež by mali vašu záhradu pekne dekorovať. Najčastejšie bývajú využívané na pestovanie popínavých rastlín, ktoré nielen že vynikajúco vyzerajú, ale tiež vám pomôžu vytvoriť tienisté miesta. Je to vlastne prístrešok dva v jednom, ktorý sa môže ľahko stať prístreškom tri v jednom, keď si ho kúpite aj so strešným poťahom. Potom vás totiž ochráni aj pred dažďom. A ak si neželáte klasickú drevenú pergolu, na trhu nájdete veľké množstvo modernejších variantov - kovových alebo dokonca bambusových. Dávno sú preč časy, kedy mal sused čo sused rovnakú záhradnú dekoráciu. Dneska si môžete vyberať. Markízy, altánky, pergoly, na čo si spomeniete.

429,90 € Blumfeldt Pantheon, pergola, prístrešok, 3 x 3 m, hliník, strieška proti slnku, polyester, béžová

  • Doprava zadarmo

Objavte ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom