Magazín

Dnes inšpiruje Vero: Prineste leto aj na svoj jedálensky stôl

Svieže rána, príjemné teplé noci, jasná obloha, slnečné lúče sa na hladine jazera, šálka ľadovej kávy a osviežujúce letné koláče na terase. Je tu leto a každý zrazu cíti väčšiu chuť ráno vstať a vykonávať rôzne aktivity, pretože dni majú očosi viac hodín.

Rady, tipy, nápady 20. 7. 2021

Biano Blogger: Vďaka podnikaniu mám čas tvoriť a svojou tvorbou robiť radosť ostatným

Mojou vášňou šitie, maľovanie a vytváranie jedinečného domova handmade výrobkami či vysádzanie našej záhrady. S manželom milujeme prírodu a podnikáme aj v oblasti realizácie záhrad, čím sa snažíme ľuďom ukázať, že záhrada nie je len o trávniku a tujach.

Rozhovory 1. 7. 2021

Ideálna vlhkosť a teplota v byte: ako znížiť vlhkosť vzduchu v byte

Príliš suchý vzduch alebo naopak príliš vysoká vlhkosť. Chladno aj prekúrené miestnosti. Nastaviť optimálnu klímu v byte je na prvý pohľad veda. Skutočne? Pozrite sa na to bližšie.

Rady, tipy, nápady 22. 6. 2021

Biano Blogger: Choď svojou cestou, ukazuj to, čo žiješ a čomu veríš

Vášňou blogerky Eriky sú témy spojené s vnímavým a rešpektujúcim rodičovstvom, emóciami a sebarozvojom. Čo pre ňu znamená rodičovstvo a čo by odkázala budúcim mamičkám? Poďte sa s nami začítať do rozhovoru nielen o deťoch.

21. 6. 2021

Biano Blogger: Vždy dajte na ženskú intuíciu a počúvajte svoje srdce

Často opakujeme, aby ľudia nakupovali zodpovedne, s ohľadom na prírodu a zaujímali sa aj proces výroby, nielen o výsledný produkt či cenu. Myslíme si, že v dnešnej dobe je to dôležité a treba myslieť aj na naše detičky. Aby sme im tu zanechali niečo pekné...

Rozhovory 1. 6. 2021

Dnes inšpiruje Jana: Kváskové dobrodružstvo či terapia pečením ❤️

Pre mňa nie je kváskovanie zábavka ani módny trend. Bola to cesta. Ukázala mi,že to nie je šup šup, že to nie je rýchlodráha a hlavne,že sa to nedá zvládnuť hneď. Kváskovanie ma naučilo trpezlivosti a ukázalo mi cestu pokoja a kľudu.

Rady, tipy, nápady 27. 5. 2021

Dnes inšpiruje Andrea: Aj minimalistické dekorácie zveľadia domov

Spokojnosť v živote príde, keď si ho zjednodušíme. Blogerku Andreu minimalizmus pohltil a dnes nám ukáže nápady zo svojho domova. "Ak vás minimalizmus zaujal, verím, že taktiež objavíte jeho čaro, a bude sa vám s ním príjemne bývať."

Inšpirácie 25. 5. 2021

Recept: Domáce hamburgery

Ako pripraviť poctivý a šťavnatý hamburger? Podľa osvedčeného receptu našej bianoblogger Angeliky, už nebudete chcieť žiaden iný! Prajeme dobrú chuť.

19. 5. 2021

Biano Blogger: Ľudia nikdy nezabudnú, ako sa vďaka vám cítili

Saška ovláda niekoľko cudzích jazykov, rada cestuje, dekoruje a ešte radšej tvorí kreatívne predmety. Prečo majú osobné darčeky obrovskú moc a ako sa vďaka kreativite dá z opadanej omietky spraviť niečo unikátne? Inšpirujte sa tipmi a filozofiou „puosobive“.

Rozhovory 18. 5. 2021

Ako triediť odpad: Recyklácia odpadu v domácnosti

Triedenie odpadu nie je veľmi zložité a umožňuje znovuvyužívanie surovín. Vďaka recyklácii je možné niektoré druhy spracovávať na nové produkty, a tým šetriť prírodu i vlastné zdravie. Viete ako treba správne odpady triediť, aby bol výsledný efekt ideálny?

Eko bývanie 13. 5. 2021

Biano Blogger: Aj z relaxu sa môžu stať vaše hobby

Dnes sa si pre vás pripravili inšpiratívny rozhovor s blogerkou Luciou, ktorá vás presvedčí o tom, že okrem detí môžete byť mamou alebo otcom vlastných produktov. Napríklad kuchárskych knižiek, kalendárov, blogu... Ako sa z varenia stane vaše hobby a relax?

Rozhovory 11. 5. 2021

Pravidlá súťaže o záhradné lehátko

Podrobné pravidlá súťaže na Facebooku Biano Slovensko Letná súťaž! Vyhrajte záhradné lehátko, vďaka ktorému si užijete naplno domáci letný odpočinok.

10. 5. 2021

Biano Blogger: Cestovať so psíkom nemusí byť príťažou

Zobrať psíka na výlet či dovolenku so sebou prináša isté obmedzenia, ale aj veľkú dávku nových zážitkov pre celú rodinu. Veronika a Labky na cestách vám ukážu, ako vyzerá životný štýl, kde psík nie je na príťaž.

Rozhovory 6. 5. 2021

Dnes inšpiruje Lívia: Ako si zariadiť domácu kanceláriu v štýle Girl Boss

Home office sa za posledný rok stal bežnou súčasťou našich životov. Blogerka Lívia, ktorá na svojom blogu inšpiruje ľudí na ceste za lepším životom, tak pracuje už roky. Pripravila si pre vás tipy, vďaka ktorým si svoju domácu kanceláriu zamilujete.

Inšpirácie 27. 4. 2021

Novinka na Biane: Ako funguje EKO sekcia?

Ste zástancom udržateľného bývania a ekologického životného štýlu? Potešíme vás! Spustili sme totiž EKO sekciu, ktorá je plná inšpirácie, tipov a rád, ako žiť šetrnejšie voči planéte, ale aj vlastnej peňaženke.

Eko bývanie 22. 4. 2021

Dnes inšpiruje Lucy: Detská izbička malej princeznej

Lucy je módnou a lifestylovou blogerkou už viac ako 10 rokov. Jej život sa ale trocha zmenil a momentálne sa stará o dve dcérky. Dnešný článok venuje ich kráľovstvu a to konkrétne téme ich detskej izbičky. Poďte sa s nami inšpirovať pri zariaďovaní.

Inšpirácie 22. 4. 2021

Eco-friendly záhrada: Ako pestovať, hnojiť a kompostovať ovocie a zeleninu?

Pestujte rastliny na záhrade ekologicky a bez škodlivých látok! Máme pre vás tipy nielen na vhodné hnojenie, ale tiež na kompostovanie a ekologické osvetlenie.

Eko bývanie 19. 4. 2021

Biano Blogger: Každá drobná zmena má svoj veľký význam

Blogerka Dominika sa venuje predovšetkým témam vedomého života. S čitateľmi zdieľa myšlienky, skúsenosti a tipy, ako môžu svoj život žiť zámerne aj oni. Chcete vedieť, ako typická beauty blogerka začala písať o zámernom a udržateľnom živote?

Rozhovory 19. 4. 2021

Chystáte sa grilovať? Vyberte si správny gril!

Dni sa predlžujú a teplota je príjemná aj vo večerných hodinách. Ako s tým naložiť? Čo by ste povedali na grilovanie? Ak ešte nemáte gril a plánujete to napraviť, pomôžeme vám s výberom toho správneho.

Rady, tipy, nápady 16. 4. 2021

Ako vybrať dokonalý nábytok do záhrady?

Ani najmenšia pergola sa nezaobíde bez vkusného záhradného nábytku, ktorý vám poskytne dostatok miesta a pohodlia pre rodinné stretnutia a odpočinok. Viete, čo všetko musíte zvážiť pred kúpou záhradných setov?

Ako vybrať... 16. 4. 2021

Vypestujte si bylinky doma či na balkóne

Vedeli ste, že si rad byliniek môžete vypestovať doma? Prechod zimy a jari je ideálny na zasiatie semienok. Sledovať prebúdzajúcu sa prírodu z prvého radu možno aj v paneláku. A čo je najlepšie, čaká vás voňavá odmena.

Rady, tipy, nápady 12. 4. 2021

Pestovanie rastlín doma aj na záhrade: Všetko, čo potrebujete vedieť

Nová záhradná sezóna sa blíži, tak sa na ňu poďte s nami pripraviť. Pomôžte si s našimi tipmi na skleníky, pareniská a fóliovníky a pestujte rastliny ako profesionál!

Eko bývanie 9. 4. 2021

Ako vybrať a postaviť záhradný domček

Ako využiť záhradu na maximum? Ak záhradkárčíte a potrebujete ďalší úložný priestor v podobe kôlne, je pre vás nákup záhradného domčeka ideálne riešenie. Takisto sa mu potešia aj vaše deti.

5. 4. 2021

Ako vybrať vhodný bazén na záhradu a ako sa oň starať

Plánujete kúpu bazéna na zahradu? Ide o dlhodobú investíciu, tak sa usaďte a poďte sa najprv ponoriť do informácií. Pomôžeme vám s výberom, ale aj inštaláciou a údržbou.

2. 4. 2021