Rady, tipy, nápady

Sklopná posteľ - elegantné riešenie pre malé spálne aj garzónky

Veľká posteľ bola vždy vaším snom, lenže priestory spálne vám ju nedovolia? Či už kupujete posteľ sebe, deťom či posteľ do izby pre hosťov, na nedostatok priestoru je jedna odpoveď. Tou je sklopná posteľ.

Fultext

V byte, predovšetkým v garsónke, ale aj v domčeku občas riešime, ako čo najefektívnejšie využiť priestor bez nutnosti odriekať si pohodlie. Chceli by ste veľkú manželskú posteľ, ale nechcete o ňu počas dňa zakopávať? Páči sa vám myšlienka postele pre hostí, ale nemáte ju kam dať? Nebojte sa, riešenie nie je tak zložité, ako by sa spočiatku mohlo zdať. Sklápacia posteľ vyrieši obe situácie.

Kam všade sa sklápacia posteľ hodí?

Dôvodov pre obstaranie sklopnej postele môže byť hneď niekoľko. Nezáleží na tom, či bojujete o každý centimeter miesta, alebo len nechcete mať posteľ stále na očiach. Museli ste sa vzdať svojej spálne, urobiť z nej deťom ich vlastnú izbu a seba presunúť do obývacej izby? Trávite v kancelárii toľko času, že sa vám oplatí tam aj prespať? Vo všetkých prípadoch je to veľmi elegantné a pohodlné riešenie. V noci posteľou, vo dne "skrinkou".

Výhody aj nevýhody sklápacích postelí

+ elegantné a mnohokrát jediné riešenie pre malé priestory
+ lze ji zakomponovat do nábytkové sestavy
+ skvelá ako posteľ pre hostí
+ netreba ustielať, matrace aj lôžkoviny sa prichytia popruhom a sklopia s posteľou
- horšie odvetrávanie postele
- nutnosť manipulácie s posteľou
- vyššia cena ako u klasických postelí

Je sklopná posteľ bezpečná?

Nebojte sa, že by ste išli okolo postele a tá vás zo zálohy prepadla celou svojou váhou. Postele sú vybavené kvalitným mechanizmom, ktorý je ľahko ovládateľný aj pre deti. U niektorých postelí je dokonca možné nechať posteľ v akejkoľvek polohe bez toho, aby sa sama pohla. Dôležité však je, aby posteľ bola kvalitne primontovaná k stene alebo podlahe.

Keď posteľ nie je len posteľ

Máte radi viac vecí v jednom? V tom prípade si sklápacie postele zamilujete. V noci plnia svoju základnú funkciu, ktorou je poskytovanie pohodlného spania. V sklopenom stave z nej môžete mať gauč či pracovný stôl. Samozrejme si môžete zakúpiť len samotnú posteľ, ale pre väčšiu úsporu priestoru sú ponúkané aj v nábytkových zostavách, ktoré po sklopení odhalia ďalšie úložné priestory napríklad vo forme poličiek, ktoré ľahko využijete miesto nočného stolíka. Čitatelia tam môžu mať schované knihy a osvetlenie pre ešte príjemnejšie čítanie. Už o nej uvažujete tiež?

Akú sklopnú posteľ si môžem vybrať?

  • Napriek tomu, že sklápacie postele nie sú úplne klasickým kusom nábytku, je aj tak z čoho vyberať. Základné rozdelenie je samozrejme podľa počtu osôb, ktoré na nej budú spať. Môžete vyberať z jednolôžok, dvojpostelí, ale aj zo sklápacích palánd, ktoré ocenia predovšetkým deti.
  • Ďalším parametrom je materiál. Páči sa klasika vo forme masívneho dreva? Vyberte si z drevín od jaseňa, duba a buka, až po exotické dreviny, akou je trebárs teak. Časté sú aj postele z lamina, ktoré už dávno nepatria medzi nekvalitné materiály. Naviac ponúkajú veľkú škálu farieb a dekorov.
  • Výber z roštov je rovnaký, ako u klasických postelí. U matracov je potrebné dať pozor na hĺbku postele, aby sa dala pohodlne zaklopiť.
  • Postele je možné vyberať aj podľa toho, či sa sklápa z čela či z boku. U jednolôžok je sklápanie z boku časté, u manželských posteli je to už menej obvyklé. Vyberte si sami, čo vám vyhovuje a nezabudnite sa prispôsobiť možnostiam vášho interiéru.
  • Sklopný mechanizmus je ponúkaný v dvoch typoch. Prvý, lacnejší, je pružinový. Drahší, ale pohodlnejší, je na hydraulickej báze. Ten hravo zvládnu obsluhovať aj deti.

Vyberte si sklopnú posteľ na Biane:

599,00 EUR Výklopná posteľ MURPHY

Objavte ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom