Rady, tipy, nápady

Aký vybrať záhradný nábytok

Radi by ste trávili rána, poludnie i večery vonku na záhrade, ale tak nejako ku skutočnému relaxu chýba ešte naozaj pohodlný záhradný nábytok? Poradíme Vám, podľa čoho vyberať a aké máte možnosti.

Fultext

Upravené záhrady a terasy sú dnes už bežný štandard, ktorý však stojí nemalé fyzické úsilie. Aby radosť z rozkvitnutej záhrady bola kompletná, kúpte si aj štýlový záhradný nábytok, uvarte si kávu a v kľude relaxujte pohľadom na tú farebnú krásu okolo. Z čoho všetkého môžete vyberať, sa dočítate v dnešnom článku.

Aký materiál zvoliť?

Materiál záhradného nábytku vyberajte podľa toho, či záhradný nábytok bude bežne vystavený slnku a dažďu, alebo naopak bude schovaný pod strechou terasy či pergoly.

  • Drevo – počítajte, že drevený záhradný nábytok bude vyžadovať pravidelnú údržbu a ošetrovanie olejmi, aby bol stále pekný a mohol vám dlho slúžiť.
  • Kov – e oproti drevu prakticky bezúdržbový, v záhradách vyzerá veľmi atraktívne a vďaka stabilnej konštrukcii vám kovový nábytok vydrží dlhé roky. Len si postrážte, že má antikoróznu úpravu.
  • Plast – nie je tak stabilný a pekný ako nábytok z tvrdých materiálov, ale zase sa dá zaobstarať za pomerne nízku cenu a tiež je teoreticky bezúdržbový (prakticky po čase nenávratne vybledne alebo naopak farba zájde).
  • Ratan – ratanový záhradný nábytok je evergreen, je však náchylnejší voči poveternostným podmienkam. Môžete ale skúsiť čoraz populárnejší umelý ratan, ktorý vyžaduje minimum vašej starostlivosti a je dlho pekný.

Záhradné zostavy

Ani tá najmenšia pergola sa dnes už nezaobíde bez vkusného záhradného nábytku, ktorý vám poskytne dostatok miesta a pohodlia pre rodinné stretnutia a odpočinok. Záhradný set stola a stoličiek vyberajte nielen podľa osadenstva, ktoré k nemu bude bežne usadať, ale aj podľa materiálu. Jednej štvorčlennej rodine, ktorá čas najradšej trávi v úzkom kruhu rodinnom, bude stačiť stôl a štyri stoličky. Iná štvorčlenná rodina, ktorá rada organizuje párty a pozýva si priateľov, pokojne využije stôl aj pre dvanásť osôb. Variabilným riešením môže byť rozkladací stôl, ktorý v zloženom stave bude slúžiť pre štyri osoby, po rozložení však pojme aj viac ako dvojnásobné množstvo hostí.

Vyberte si zahradnú zostavu na Biane:

Čo ešte si dať na záhradu?

Aby relaxácia na záhrade bola dotiahnutá k dokonalosti, vedľa jedálneho setu si kúpte aj ďalší doplnkový nábytok, ktorý vám zaručí úplnú pohodu a vytúžený odpočinok.

  • záhradné ležadlo: vyberať môžete polohovateľné, so strieškou proti slnku alebo bez. Dokonca sú k dostaniu aj romantické ležadlá pre dve osoby alebo závesné, suplujúce hojdačku.

Vyberte si záhradné ležadlo na Biane:

90,00 EUR HECHT RESORT I polohovateľné lehátko - meranti

  • záhradné lavice: môžu stáť buď pri záhradnom jedálenskom stole, ale oveľa lepšie sa bude vynímať uprostred záhrady alebo v jej zákutí, kde vytvoria príjemnú oázu pokoja a odpočinku.

Vyberte si zahradnú lavičku na Biane:

  • záhradná hojdačka: nie je len pre deti, ale aj pre dospelých. Poznáte príjemnejšie strávenú popoludňajšiu siestu, než uvelebenie sa v mäkkej polstrovanej záhradnej hojdačke, ktorá vás spoľahlivo ukolíše k príjemnému ľahkému spánku?

Vyberte si zahradnú hojdačku na Biane:

97,80 EUR Záhradná hojdačka SWING 01 béžová

149,99 EUR HECHT DREAM PINK hojdacie kreslo so strieškou - ružová / čierna

Objavte ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom