Biano Blogger: Vďaka podnikaniu mám čas tvoriť a svojou tvorbou robiť radosť ostatným

Biano Blogger: Vďaka podnikaniu mám čas tvoriť a svojou tvorbou robiť radosť ostatným

Mojou vášňou šitie, maľovanie a vytváranie jedinečného domova handmade výrobkami či vysádzanie našej záhrady. S manželom milujeme prírodu a podnikáme aj v oblasti realizácie záhrad, čím sa snažíme ľuďom ukázať, že záhrada nie je len o trávniku a tujach.

Blog som založila s úmyslom odlíšiť sa od iných eshopov a pridať mu trošku seba a autenticity. Mojím cieľom je, aby ľudia na blogu našli inšpiráciu, ktorú hľadajú. Vôbec som nečakala, že ma písanie tak chytí. Na blogu zaznamenávam dni a udalosti nášho života, práce záhradníkov a všetko ostatné, čo ma zaujme z oblasti módy, domácnosti, cestovania alebo DIY.

Kto je Lenka a čo na MLFashion nájdete

Ako a kedy ste začali blogovať? Čo vzniklo skôr -  eshop alebo blog

Začala som koncom roku 2018, kedy som spustila blog a postupne aj eshop. Účelom založenia blogu bolo obohatiť môj eshopu a dodať mu nádych mňa. Nechcem, aby to bol len ehop s oblečením, ale aj miesto, kde ľudia nájdu inšpiráciu a rady.

Zdroj: mlfashion.sk

Postupne by som chcela prejsť len na slovenskú výrobu a ručne vyrábané kúsky, remeslá, dekorácie, doplnky a zamerať sa na slow fashion z lásky k prírode. Rada podporím lokálnych tvorcov.

Čo vás najviac baví vyrábať/tvoriť? A, čo všetko u vás návštevníci nájdu a komu sú výrobky určené?

Milujem šiť, ale momentálne len pre seba a svojich blízkych som samouk a zatiaľ by som si netrúfla predávať vlastné ušité kúsky. Možno v budúcnosti sa mi tento malý sen splní.

Zdroj: mlfashion.sk

Na eshope prevláda dámska móda a postupne dopĺňam o macramé výrobky, ktoré ma uchvátili a ich výroba ma nesmierne baví. Týmto smerom by som chcela aj rozširovať eshop.

Zdroj: mlfashion.sk

Kde všade čerpať inšpiráciu a koho Lenka obdivuje

Kde čerpáte inšpiráciu a, čo bolo základným popudom k tomu, aby ste sa osamostatnili, založili si eshop?

Asi ako väčšina som aj ja túžila po slobode, ktorú mi podnikanie dáva a ponúka mi možnosti sa rozvíjať. Mám čas tvoriť a svojou tvorbou robiť radosť ďalším, čo ma úprimne napĺňa.

Ďalej ma teší možnosť pracovať s manželom, čas je pre nás veľmi vzácny a nezáleží na tom, či ho trávime už doma, alebo v práci.

Zároveň mám dostatok času na svoju prácu a hoby.

Zdroj: mlfashion.sk

Inšpiráciu hľadám a čerpám hlavne na pintereste, kde po večeroch listujem.

Je niekto koho z oblasti módy, DIY tvorenia a bývania obdivujete? A koho najradšej sledujete?(môžete sa s čitateľmi podeliť o konkrétne tipy)

Sledujem zväčša zahraničné účty, ale u každého sa mi páči niečo iné. Čo sa týka módy najradšej sledujem @rocio0sorno navrhuje neskutočné šaty.

Fascinuje ma výroba keramiky! Milujem sledovať baby, ktoré vyrábajú úžasné výrobky z hliny a keramiky alebo moje obľúbené macramé:

Čo sa týka interiérového dizajnu, záhrady a celkovo bývania hľadám vždy inšpiráciu na pintreste.

Zdroj: mlfashion.sk

Interiérové tipy od Lenky možno aj pre váš domov

Aký interiérový štýl je vám najbližší a ako vyzerá váš domov?

Za mňa je to určite jemné prvky z boho štýlu v kombinácii s industriálnym štýlom. Milujem prírodné materiály, veľa zelene či už v interiéri, alebo exteriéri. Ideálne presvetlený priestor s obrovskými oknami. To je jedna z vecí, ktoré nám v našej momentálnej domácnosti chýbajú.

Zdroj: mlfashion.sk

Máme veľmi maličký domček, kde pre veľké okná bohužiaľ priestor nie je, a tak sme si aspoň zasklili terasu kde trávime aj tak najviac času. Sme tak viacej spatí s prírodou, ktorá nás obklopuje.

Zdroj: mlfashion.sk

Keďže obaja radi tvoríme nábytok, u nás doma sme si vyrábali sami na mieru z dreva alebo z ocele. Človek si tie veci potom viac váži, keď mu prešli rukami od základu.

Moja obľúbená kombinácia je čierny matný kov s drevom s agátovým náterom. 

Zdroj: mlfashion.sk

Aké štýly/farby vás baví kombinovať?

Jednoznačne sú to zemité farby s bielou, ale rada to rozbijem s pestrými farbami napríklad maľbou, grafikou alebo zaujímavým doplnkom.

Náš tip: Prečítajte si v článku ďalšie tipy, ako šetriť vodou.

A ako si vyčarovať dokonalú oázu pokoja na záhrade?

Videla som, že ste si doma spravili nádhernú záhradku/terasu/dvor. Ako "prerábka" prebiehala, čo bola najväčšia výzva a z čoho sa najviac tešíte?

Zdroj: mlfashion.sk

Našu záhradu vytvárame pomaly podľa našich predstáv na oázu pokoja a zároveň na zarastenú džungľu. Myslím, že najväčšia výzva nás ešte len čaká, a to bazén. Stále o ňom vedieme debaty, či ho vôbec vykopať alebo nie, tak uvidíme. :)

Najviac sa momentánne tešíme na zasklenie prednej strany terasy, aby sme si mohli predĺžiť sezónu na záhrade, kde trávime väčšinu času s priateľmi pri kávičke alebo si vychutnávame prírodu.

Čo všetko u vás rastie a kto sa o záhradu stará?

Zdroj: mlfashion.sk

V našej džungli nájdete od ovocných stromov a kríkov po lúčne byliny alebo buriny, ktoré zákazníci a kamaráti nechceli a nám ich bolo ľúto vyhodiť. Teraz sú vďačné a robia nám radosť. Kombinujeme úžitkové rastliny s okrasnými.

V záhonoch s kvetmi nájdete zelenú stenu z fazule, ako živý plot od suseda alebo ako zelené tienidlo pred terasou, ktoré nám na konci sezóny dá aj úrodu.

Zdroj: mlfashion.sk

O záhradu sa staráme spoločne, každý deň sa dohadujeme kto bude polievať, kto kosiť. Okolo domu a záhrady je vždy čo robiť a veľa možností, čo meniť.


Radi by ste u nás na BIANO predstavili svoj blog aj vy? Napíšte nám na simona.porubska@biano.com a my sa ozveme!