Biano Blogger: Vždy dajte na ženskú intuíciu a počúvajte svoje srdce

Biano Blogger: Vždy dajte na ženskú intuíciu a počúvajte svoje srdce

Simona Porubská

Často opakujeme, aby ľudia nakupovali zodpovedne, s ohľadom na prírodu a zaujímali sa aj proces výroby, nielen o výsledný produkt či cenu. Myslíme si, že v dnešnej dobe je to dôležité a treba myslieť aj na naše detičky. Aby sme im tu zanechali niečo pekné...

Sme manželia Viktória a Peter a zároveň rodičia malej dcérky Amélie, ktorá je našou každodenou inšpiráciou a aj jednym z dôvodov, prečo sme sa rozhodli založiť vlastnú značku.  Projekt Ježkove oči je zameraný na poctivú výrobu drevených radostí pre detičky so slovenskou tématikou a tiež kvalitného detského oblečenia. 

Viac o projekte Ježkove oči

Ako vznikol projekt Ježkove oči a čo je jeho hlavnou myšlienkou?


Tento projekt vznikol po narodení našej dcérky, aj keď sme ho v hlavách nosili už dlho. Chýbal nám impulz pustiť sa do toho a práve po jej narodení to prišlo. Chceli sme pre ňu niečo výnimočné, bežne nedostupné, kvalitné a hlavne domáce. Naším snom bolo aj je vytvoriť rodinnú firmu, ktorá v sebe nesie posolstvo aj pre budúce generácie. 

Zdroj: Jana Vozárová

Hlavnou myšlienkou je spopularizovať slovenské mestá a dedinky a predstaviť ich deťom už v útlom veku. Vytvoriť pre nich hračku ku ktorej budú mať citovú väzbu pretože im bude pripomínať prázdniny u babky či výlet s rodičmi. 

Kde a z čoho sa hračky/oblečenie vyrábajú a pre koho sú určené?


Všetky naše produkty sa vyrábajú na Slovensku od úplného začiatku až po finálny produkt. Dodávateľov máme po celom Slovensku, vybrali sme si rodinné firmy a malých remeselníkov, ako napríklad krajčírske dielne, stolárov, tlačiarov a ďalších šikovných ľudí s ktorými spolupracujeme. Všetko je teda poctivo a s láskou vyrobené doma na Slovensku.

Zdroj: jezkoveoci.sk

Používame len prírodné materiály ako drevo či nebielený papier. Tlač či už na drevo alebo papier je taktiež ekologická, používame certifikovaný atrament na vodnej báze. Aj pri výbere materiálov na oblečenie dbáme na certifikáty a pôvod či preces výroby látok.

Naše výrobky sú určené pre najmenších drobcov, škôlkarov, ale postupne pridávame do ponuky aj produkty pre starších školákov. 

Čo všetko u vás zákazníci nájdu?


Venujeme sa výrobe drevených hračiek a dekorácií so slovenskoíu tématikou a tiež kvalitného oblečenia pre detičky. V ponuke máme aj výrobky z kvalitného Munken papiera, ako napríklad míľnikové kartičky či personalizované plagáty pre najmenších. 

Zdroj: jezkoveoci.sk

Predstavíte čitateľom aj svoj druhý projekt a poviete nám o ňom viac?


Jasné rada, okrem starostlivosti o dcérku a našho projektu s manželom sa venujem aj foteniu svadieb. Je to moja veľká srdcovka, milujem tieto dni nabité láskou a jedinečnosťou. Je to pre mňa zároveň aj taký relax (aj keď fyzicky náročný). 

Čo okrem svadieb fotíte najradšej?


Veľmi rada fotím aj rodinky a detičky, keďže sú to vždy príjemné veselé fotenia plné prirodzených emócií a to mám na tom rada. Deti sú vždy uprímné, rovnako ako rodičovská láska a to je na fotkách aj vidieť. Tiež ma baví aj nevšedné fotenie produktov pre iné slovenské značky s detskou tématikou. 

Zdroj: Katarína Fila

Poradíte nám, ako na fotkách vyzerať čo najprirodzenejšie? Ak máte nejaké tajomstvo :)


Myslím že najprirodzenejšie je to vtedy, keď sa človek nepozerá priamo do fotoaparátu, alebo nevie že ho fotím ☺. Aj preto si vypínam zvuk na fotoaparáte, tak ľudia nevedia kedy cvakám a kedy nie a vyhnú sa prílišnému nastavovaniu. Asi je najlepšie uvoľniť sa, byť sám sebou a zabudnúť že je tam nejaký fotograf ☺. 

Tipy, ako nájsť rovnováhu medzi ponikaním a rodičovstvom

Ste aj rodičmi. Ako nachádzate rovnováhu medzi pracovným a rodinným životom?


Občas je to naozaj náročné a často záleží aj na našej dcérke, koľko času firme venujeme. Sú dni, kedy sa naozaj čas nezvýši, no niekedy to ide fajn. Často pracujeme po večeroch, keď ju uspíme. Vtedy je to taký náš čas na tvorenie nových vecí, máme to namiesto telky a zároveň prídeme na iné myšlienky ☺. 

Zdroj: Karolína Nováková

Mamičky, ktoré chcú podnikať, by vždy mali dávať na svoju žeskú inutíciu a počúvať svoje srdce. Ak mate pocit, že sa do toho máte pustiť, tak smelo do toho. Ako sa hovorí, čas ukáže a väčšinou všetky cesty smerujú tam kam majú. 

V čom je podnikanie najťažšie? A v čom zasa rodičovstvo? 


Ťažká otázka, asi pre každého kto podniká je najťažšie niečo iné. Pre nás bolo veľmi ťažké nájsť dodávateľov s ktorými by sme boli na sto percent spokojní (našťastie už takých máme). Určite je ťažké presadiť sa medzi toľkými firmami, na Slovensku je naozaj veľa šikovných ľudí. Myslíme si však, že každý projekt si nájde svojích priaznivcov a zákazníkov, treba len zotrvať a robiť veci s čistým svedomím, nesnažiť sa čo najviac na danej veci zarobiť, ale poskytnúť zákazníkom jej čo najlepšiu možnú alternatívu. 

Zdroj: Katarína Fila

A rodičovstvo? Fú, tak asi vo všetkom haha. Náročné je pre nás hlavne nočné vstávanie. Ale tak deti vyrastú, že? ☺.

Inšpirácia do interiériu od Viktórie a Petra

A teraz si trocha priblížme vaše bývanie :) Aký interiérový štýl je vám najbližší?


S manželom máme radi minimalizmus, ale zároveň teplé prírodné farby a materiály, svetlé odtiene a veľa dreva. Takže asi to bude taký mix škandinávského a boho štýlu. Ja mám teda veľmi rada aj prírodný štýl, či vidiecke bývanie a manžel zas prudko moderné interiéry, takže sa snažíme nájsť kompromis ☺. 

Zdroj: Jana Vozárová

Aké štýly/farby vás baví kombinovať? A čo podľa vás vyzerá najlepšie na fotkách?


Určie sú to prírodné zemité odtiene a rovnako i materiály. Aj naše produkty vyrábame z prírodných materiálov a snažíme sa toho držať. Na fotkách určite vyzerajú najlepšie práve tieto farby. Béžová hnedá či khaki budú vždy in a potešia každého fotografa.

Zdroj: Jana Vozárová

Tipy na produkty od Viktórie

Radi by ste u nás na BIANO predstavili svoj blog aj vy? Napíšte nám na simona.porubska@biano.com a my sa ozveme!