Biano Blogger: Pri zariaďovaní dokonalého bývania sa obráťte na odborníkov, hovorí Silvia

Biano Blogger: Pri zariaďovaní dokonalého bývania sa obráťte na odborníkov, hovorí Silvia

Simona Porubská

Určite je menej viac. Aj to je heslo blogerky Silvie, ktorej vášňou je cestovanie. Zvláda to dokonca aj s dieťaťom a poradí vám ako na to. Takisto sa nechajte inšpirovať aj organizáciou detskej izby, ktorá ju veľmi baví.

Silvia je obchodná manažérka, blogerka, manželka a mama. Vášeň pre systém a upratovanie  má v sebe od detstva. Momentálne pomáha ženám získať vo vlastnej domácnosti prehľad a poriadok vďaka  svojmu blogu  a profilu na instagrame. Jej presvedčenie, že poriadok doma a vo veciach vám spraví radosť a ukľudní myseľ, by rada šírila ďalej.

Silvia z www.minidiamondblog.com 

Kto je blogerka Silvia a čomu sa na svojom blogu venuje

Ako a kedy ste začali blogovať?

Písať som začala presne pred 4 rokmi počas materskej dovolenky. Blogovaniu predchádzalo moje ambasádorovanie pre drogeriu na jednom mamičkovskom portáli. Množstvo otázok ohľadom materstva ma priviedlo k písaniu článkov a založeniu blogu.

Zdroj: minidiamondblog.sk

Nakoľko je obsah vášho blogu veľmi rozmanity, zaujímalo by ma, o čom vás najviac baví písať? Je táto časť na blogu najväčšou?

Jasne, že je obsah je rozmanitý, život s deťmi aj je rozmanitý ;) Baví ma, že si ľudia môžu u mňa prísť na svoje. Niekoho zaujíma náš dom, iného hry a aktivity s deťmi alebo výlety a cestovanie. Určite najviac článkov je na tému cestovanie.

Zdroj: minidiamondblog.sk

S dcérou sme prvýkrát sadli do lietadla keď mala 5mesiacov. Stihla vidieť Spojené štáty, Kanadu, Škandináviu, Španielsko či Taliansko a mnohé iné. Vždy sa snažím zhrnúť do článkov všetky postrehy z ciest s dieťaťom. Už niekoľko rokov aj recenzujem “baby friendly” hotely na Slovensku, takže vždy je o čom písať :)

Ako sa blog premenil od svojich začiatkov? Ktorá kategória bola tou nosnou, kvôli ktorej vznikol, a naopak, ktorá je najnovšia?

Blog sa mení vekom dcérky a požiadavkami, ktoré sa samozrejme menia tiež. Najinšpiratívnejších obsah sú vždy hry a aktivity s deťmi, montessori aktivity a cestovanie.

Zdroj: minidiamondblog.sk

Momentálne som však lockdown využila na preorganizovanie domácnosti a všetko sprocesovávam aj na svojom Instagrame, kde nastala reťazová reakcia. Ľudí bavia moje video návody na skladanie oblečenia či ukladanie vecí v dome. A tak som z mamablogu prešla na viac lifestyle.

Zdroj: minidiamondblog.sk

Tipy pre čitateľky

Aký interiérový štýl je vám najbližší?

Jednoznačne Amerika! Mramorové pracovné dosky, frezované kuchyne a skrinky v kúpeľniach. Veľké boxspring bed postele a koberce v spálni. Je to presne náš štýl, ktorý sme sa snažili zapracovať aj do nášho domu a vďaka tomu sa tam cítime naozaj veľmi príjemne.

Zdroj: minidiamondblog.sk

Aké štýly/farby vás baví kombinovať? V zariaďovaní aj v obliekaní?

Pri obliekaní jednoznačne pohodlný CASUAL ŠTÝL a jednofarebné Basic kúsky v pastelových a sivých farbách . V interiéri je to biela, sivá, béžová, hnedá aj pastelové odtiene. Celkovo teplé zemité farby, ktoré na vás pôsobia útulne.

Aká je podľa vás najväčšia chyba pri zariaďovaní interiérov?

Chyba je ak nemajú ľudia pre zariaďovanie cit a nenechajú si poradiť skúseným odborníkom. Malé okná, tmavé farby, mixovanie rôznych štýlov. Veľké množstvo dekorácii a preplnené miestnosti.Určite je menej viac.

Čo považujete za nevyhnutné pri dodržiavaní organizácie domácnosti a detskej izby? Máte nejaké tipy a triky, ktoré by ste chceli zdieľať?

Určite úložný priestor. Pri plánovaní akejkoľvek miestnosti treba myslieť na miesto, kde budete odkladať veci. V detskej izbe je mnoho hračiek, drobných kusov, stavebníc. Deťom treba rozdeliť hry do sekcií a ideálne je skladovanie v boxoch, košíkoch a organizeroch, ktoré sú aj označené.

Zdroj: minidiamondblog.sk

TIP: detské knižky skúste usporiadať podľa farby dúhy. Deťom sa jednoduchšie vracajú do knižnice knihy podľa farby, ako podľa autora či príbehu a farba dúhy ich bude baviť. :)

Zdroj: minidiamondblog.sk

Cestujete aj s vašim dieťaťkom - kam ešte plánujete ísť? A čo by ste odkázali rodičom,ktorí sa s dieťaťom cestovať boja?

Cestovanie je naša vášeň. Dcéra letela prvýkrát lietadlom ako 5mesačná, na jej prvé narodeniny už letela do Spojených štátov a Kanady. Za takmer 5rokov sme s ňou stihli precestovať mnoho krajín. V marci sme mali ísť opäť do Nórska, avšak kvôli situácii letecká spoločnosť zrušila let. Takže odložíme na neskôr. Plánujeme si cestu karavanom do Slovinska, chcela by som ísť na Krétu, Zakynthos a láka nás aj Portugalsko a francúzska riviéra. Plánov je veľa :) uvidíme čo sa podarí zrealizovať.

Zdroj: minidiamondblog.sk

Tipy pre blogerov

V čom je blogovanie podľa vás najnáročnejšie, hlavne pre vás ako mamičku? (tipy pre blogerov) A ako sa s tým vysporiadavate vy?

Ak blogujete popri zamestnaniu je to naročné na ČAS. Veľa času. Čas strávený za PC a mobilom. Komunikácia s publikom, intervencia, maily … je to nesmierne náročné. Je potrebné zvážiť, či to stojí za to a ak áno, posunúť si blog do rebríčka priorít.

No a ešte jedna vec. Online priestor dáva ľuďom do rúk moc vyjadrovať sa a komentovať každého a všetko. Myslia si, že keď my zverejňujeme svon život a názory , oni nám môžu vštepovať tie ich a kritizovať nás. Človek na takýchto ľudí potrebuje pevnú vôľu a chladnú hlavu. Určite sa netreba nechať odradiť.

Čo vám blogovanie dalo? A je niečo, čo by ste už dnes spravili inak? Čo by ste odkázali začínajúcej blogerke Silvii?

Dalo mi nesmierne veľa. Množstvo kontaktov, skúsenosti z odvetvia marketingu, progres vo fotografovaní aj písaní.

Začínajúcej blogerke by som odkázala, aby sa nesnažila vyhovieť každému, aby so vedela hneď od začiatku stanoviť priority a nenechať sa tlačiť termínmi alebo honorárom.

Zdroj: minidiamondblog.sk

Radi by ste u nás na BIANO predstavili svoj blog aj vy? Napíšte nám na simona.porubska@biano.com a my sa ozveme!