Biano Blogger: Ľudia nikdy nezabudnú, ako sa vďaka vám cítili

Biano Blogger: Ľudia nikdy nezabudnú, ako sa vďaka vám cítili

Simona Porubská

Saška ovláda niekoľko cudzích jazykov, rada cestuje, dekoruje a ešte radšej tvorí kreatívne predmety. Prečo majú osobné darčeky obrovskú moc a ako sa vďaka kreativite dá z opadanej omietky spraviť niečo unikátne? Inšpirujte sa tipmi a filozofiou „puosobive“.

Fľaša vína, bonboniéra, alebo kytica kvetov – to už niekedy daroval každý. Ale vymyslieť niečo špeciálne a ozaj pôsobivé, nie je vždy jednoduché. S tým vám vie pomôcť Saška a jej brand Puosobive (www.puosobive.sk). 

Zdroj: puosobive.sk

Kto je Saška a ako vznikol projekt Puosobive

Ako a kedy vznikol váš projekt?

Vždy som vyrábala osobné darčeky pre rodinu, kamarátov a známych, alebo dekorácie domov. Chcela som to celé posunúť na vyšší level. Zistila som, že tým môžem pomôcť nielen ľudom, ale aj firmám, keď majú problém vymyslieť reklamné predmety, alebo na to nemajú čas. A to sa písal rok 2018. Brand najprv začínal pod anglickým názvom, ktorý som neskôr premenovala na Puosobive. 

Zdroj: puosobive.sk

Kto alebo čo stojí za myšlienkou projektu

Kto stojí za jeho myšlienkou? Nie je to tajomstvo, za všetko môžem ja :D Baví ma tvoriť veci na mieru, či už darčekové alebo reklamné predmety, ktoré potešia i rozosmejú. Rada sa zameriavam aj na praktickú stránku vecí. Snažím sa, aby všetko, čo navrhujem, malo nejakú funkciu. Prepájať štandardné s neočakávaným a tým vytvoriť niečo originálne, čo sa nedá len tak kúpiť v obchode. Venovať pozornosť aj najmenším detailom, ktoré vnímam ako niečo, čo oko zachytí ako prvé. To mi dáva možnosť prekvapiť hoci aj malými kreatívnymi detailmi, ktoré majú často magickú hodnotu. 

Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk

Študovala som jazyky na univerzite vo Viedni, takže mám blízko k slovíčkam. Veľmi rada sa s nimi hrám a vymýšľam rôzne slovné hračky. A to tvorí veľkú súčasť brandu Puosobive. Niekedy ma niečo napadne aj pri obyčajnom šúpaní zemiakov :D

Zdroj: puosobive.sk

Na čo je projekt zameraný?

Puosobive si môžete predstaviť  ako mini kreatívnu agentúru, kde na mieru navrhujem a vyrábam darčeky, reklamné predmety a dekorácie, ktoré majú jedno spoločné – majú ducha. „Zapuosobia“ svojím dizajnom, vtipnou hláškou, alebo netradičným prevedením. 

Zdroj: puosobive.sk

Čo Puosobive odlišuje od iných/podobných projektov?

Na rozdiel od e-shopov s darčekmi alebo reklamnými predmetmi, nemám fixnú ponuku produktov z katalógu, ktoré personalizujem. V tomto nemám hranice. Čo mi napadne, to môžem zrealizovať. A personalizácia pre mňa neznamená reklamný predmet v podobe pera s logom firmy. Takisto odo mňa nedostanete ako nápad na darček pre Vašu polovičku šálku s jej menom. Je v tom vždy nejaký „puosobivý“ detail navyše. 

Zdroj: puosobive.sk

Napríklad šálka na fotke bola vyrobená pre klientku, ktorá chcela nejaký špeciálny darček pre svoju maminu. Jej mamina je kávičkárka a kedysi bola chemikárka, takže zapojiť do toho periodickú tabuľku s chemickými prvkami bol ten „puosobivý“ detail navyše.

Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk

Niečo navyše nájdete na mojej stránke aj v sekcii blog. Sú tam články, ktoré prinášajú „puosobive“ myšlienky, alebo nápady – napríklad ako jednoducho zabaliť darček originálnym spôsobom, alebo tipy na darčeky pre deti, bábätká a ich rodičov.

Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk

Ak má niekto záujem o vaše produkty, ako prebieha spolupráca? 

Keď prídete za mnou, nemusíte mať predstavu, čo by ste chceli. Na to prídem ja, s Vašou pomocou samozrejme. Preto v prvom kroku ste najdôležitejší práve vy – odpoviete mi na pár pripravených otázok, prípadne mi pošlete nejaké podklady. V druhom kroku vám predstavím nápady vo forme prezentácie, aby ste si ich vedeli lepšie predstaviť. 

Potom sa môžete rozhodnúť, či si vami vybrané nápady vyrobíte vo vlastnej réžii, alebo či si výrobu predmetov pripíšem ja na svoj zoznam úloh ako ďalší krok. Ak áno, dostanete potom už len hotové predmety do rúk. Nikdy nezabudnem ani na efektné balenie.

Prečo darovať darček na mieru

Čo je posolstvom darčekov na mieru? 

Ľudia zabudnú čo ste povedali, zabudnú, čo ste spravili, no nikdy nezabudnú, ako sa vďaka Vám cítili.“  

Požičala som si slová spisovateľky a bojovníčky za ľudské práva Mayi Angelou.

Keď darujete osobný darček na mieru, je to iné, ako keď darujete hocičo len preto, že potrebujete niečo darovať. A ľudia to cítia. 

K výročiu môžete svojej polovičke napríklad venovať darček pre všetky zmysly. Darček na čuch môže byť obľúbený parfum alebo darček na hmat môže byť jemná hodvábna šatka.

Zdroj: puosobive.sk

Na oslavy alebo svadby sa ako darček parádne hodí glóbus ako „kniha hostí“, ktorý necháte podpísať všetkými, ktorý tam v ten deň boli. Glóbus doma skvele doplní interiér ako dekorácia, ktorá zaujme na prvý pohľad. 

Zdroj: puosobive.sk

Keď už je reč o oslavách a svadbách, dekorácia priestoru tiež výrazne vplýva na to, ako sa ľudia cítia. Pre osobnejšiu atmosféru môžete napríklad zarámovať nejaké špeciálne fotky a rozmiestniť ich v priestore.

Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk

S manželom sme mali svadbu len nedávno a veľa dekorácii som samozrejme vyrábala ja. Jedným špeciálnym detailom bolo aj privítanie hostí pri stole vo forme látkových obrúskov vyskladaných do tvaru saka pre pánov a šiat pre ženy.

Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk

Inšpirácia aj pre váš domov

Aký interiérový štýl je vám najbližší?

Môj štýl sa časom trochu mení a aktuálne mi je najbližší „modern farmhouse“, čiže vidiecky štýl s modernými prvkami.  Mám veľmi rada pastelové tóny, drevo a vankúše. Manžel si už zvykol, že byt párkrát do roka redekorujem. Je to moje hobby. Nedávno som rozmýšľala, či chýbam moru, pretože mne už veľmi chýba. Tak som doma vytvorila prímorský look s odtieňmi tyrkysovo modrej. Samozrejme som sa opäť vyhrala s detailmi.

Zdroj: puosobive.sk

Aké štýly/farby/materiály vás baví kombinovať u vás doma?

Niekedy stačí málo. Napríklad, okolo modrého závesu omotať lano. Nemáte lano? Nevadí, určite viete zohnať trochu piesku a papier. Do skleneného lampáša nasypete piesok, poskladáte papierovú lodičku – hneď ste bližšie k moru. Na „výstavbu“ lodičky sa určite radi pridajú aj deti. 

Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk

Aké dekorácie máte doma vy? Vyrábate si ich sama? 

Samozrejme si rada niektoré dekorácie vyrábam ja. Na stene máme ušité manželove a moje iniciálky. Nedávno som so svojím malým synovcom vyrábala teplovzdušné balóny z obyčajných lampášov. Vyrábala som aj drevenú dekoráciu so štyrmi šípkami na rozprávkové miesta z mojich obľúbených filmov. Viete ich priradiť? 😊

Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk
Zdroj: puosobive.sk

Mám doma aj pár špeciálnych kúskov, napríklad konferenčný stolík v tvare maliarskej palety, ktorý pre mňa vyrobil kamarát ako darček. 

Aká je podľa vás najčastejšia chyba pri zariaďovaní domácností interiérov?

Neviem, či je najčastejšia, ale rozhodne sa môže ako chyba ukázať, keď sa neporadíte so skutočnými odborníkmi pri plánovaní interiéru. Ide o to, aby priestor nielen pekne vyzeral, ale aby bol aj 100% funkčný. 

Jeden príklad z mojej kuchyne. Nechala som si kuchyňu naplánovať v jednom obchodnom dome – myslela som si, že odborníkmi. Vyzerala fantasticky. Ale až keď bola namontovaná sa ukázali drobné detaily, ktoré bránili jej plnej funkčnosti. Keď totiž zapnete a vysuniete digestor, neviete otvoriť vedľajšiu skrinku. A to na papieri pri plánovaní nevidíte. Preto je dobré poradiť sa s odborníkmi, ktorí myslia na každý detail.

Čo je základom útulnej domácnosti?

Pre mňa je útulnosť súhra viacerých faktorov, ako farebná paleta, materiály a ich textúra. Mohla by som o tom napísať celý článok... a to som aj spravila. Nájdete ho na mojom blogu. 😊

https://www.puosobive.sk/post/utulne-byvanie 

Zdroj: puosobive.sk

Kde čerpať inšpiráciu. K práci, aj životu

Vaša práca si zrejme vyžaduje poriadnu dávku kreativity a inšpirácie. Kde ju čerpáte?

Internet je plný inšpirácií, ale rada objavujem inšpirácie aj mimo web, na svojich cestách. Napríklad, ako sa opadaná omietka dá s trochou kreativity premeniť na skvelý marketingový pútač.

V Lisabone opadávala omietka z budov. Že je to otrasné? Že do kaviarničky s opadanou stenou nikto nepríde? Takto Portugalci rozhodne nerozmýšľajú. Opadáva omietka? Nemáme na opravu?

Tak jej pomôžeme a obijeme ju tak, aby vznikol na stene obraz. A presne ten môžete vidieť na fotke, rovno nad vstupom do malej kaviarničky, učupenej na sympatickom malom nádvorí. Si píšte, že nás práve toto oslovilo vojsť.

Zdroj: puosobive.sk

A možno práve toto oslovilo Vás „vojsť“ na môj blog a prečítať si, čo som ešte objavila v lisabonských uličkách: 

https://www.puosobive.sk/post/co-som-nasla-v-lisabonskych-ulickach 

Aké produkty by si u nás vybrala Saška

Inšpirujte sa, ak aj vy milujete prímorský štýl.

Radi by ste u nás na BIANO predstavili svoj blog aj vy? Napíšte nám na simona.porubska@biano.com a my sa ozveme!