Hlavné menu
Štýly interiéru

Bývajte ako bohém: Ako na štýl boho?

Nespútaný životný štýl, nadšenie pre umenie a cestovanie. Spoznávate sa v tom? V tom prípade pre vás máme ideálny interiérový štýl, v ktorom sa budete cítiť úplne skvelo - štýl boho.

http://likrot.com/white-boho-couch/boho-luxe-living-room.html

Boho štýl vnesie do vášho domova bezstrarostnost. Je to nespútaný štýl, ktorý sa inšpiruje érou hippies, je romantický i hravý a je plný umeleckých prvkov. Nemá žiadne jasne dané pravidlá, kombinuje zdanlivo nekombinovateľné, čo z neho robí skvelý štýl na vyjadrenie vašej jedinečnej osobnosti. Poďte sa s nami inšpirovať a bývajte tiež ako bohém.

Typické prvky boho štýlu

  • kombinácia rôznych textúr textílií
  • kombinovanie rôznych vzorov
  • sýte farby aj žiarivé odtiene
  • umelecké a ručne robené prvky
  • pohodlný sedací nábytok s množstvom vankúšov
  • tropické rastliny

Kombinujte farby a vzory i textúry

Čo sa týka farebnosti, je boho veľmi tolerantný. Zvoliť môžete teplé zemité odtiene, ktoré pripomínajú exotické destinácie. Piesková, okrová a oranžová farba pôsobí hrejivo a útulne. Skvelé sú ale aj výrazné farebné kontrastné kúsky. Magenta a tyrkysová? Rozhodne! Obľúbené sú aj všetky odtiene zelenej a červenej. Etnické vzory, mandaly, florálne motívy, chlpaté prikrývky i háčkované vankúše, to všetko sa tu cíti ako doma.


BIANO TIP: Zaveste si nad posteľ lapač snov a stavte na liečivú silu soľných kryštálov, ktoré čistia priestor od nežiaducich kladných iónov.

Pustite si domov trochu exotiky

Boho je späté aj s exotickými destináciami. Inšpirujte sa v Indii, na Bali či v Maroku. Svoje bývanie doplňte trebárs o útulný kútik, ktorý oddelíte od zvyšku izby paravánom z bambusu a vysteliete zaujímavými vankúšikmi so strapcami. Potom už si môžete s knihou v ruke užiť dokonalý pokoj. Exotický nádych dodá aj pestrofarebný čajový servis, vodná fajka, prútené taburetky či ručne vyrábaný koberec. Koberce sa nebojte vrstviť, vyzerá to veľmi efektne.

BIANO TIP: Máte dosť priestoru? Zaveste do neho hojdaciu sieť. Doladiť ju môžete množstvom vankúšikov.

Pre doplnky do bazáru aj kvetinárstva

Doplnky môžete nazbierať na cestách po svete aj v bazáre, kde sa dajú nájsť úplné poklady. Obrazy, tkaniny, ale i napríklad trofej. Vystavte si všetko, čo je s vami prepojené a čo vám prináša radosť. Do boho interiéru sa hodí aj živá zeleň v prútených kvetináčoch. Aká je najvhodnejšia? Krásne vyzerá fikus, kokosová palma aj nenáročné tučnolisty. Všetko sa samozrejme odvíja od podmienok, ktoré rastlinám môžete poskytnúť a koľko starostlivosti im chcete venovať.