Hlavné menu
Inšpirácie

Veľkonočné DIY dekorácie, ktoré hravo zvládnete

Chystáte sa tento rok tvoriť veľkonočné dekorácie a maľovať kraslice? Máme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vyzerajú úplne fantasticky. Poďte sa do toho pustiť.

http://www.socimage.com/media/946616097339353314_1660561289

Veľká noc sa rýchlo blíži. Už ste premýšľali, akú tematickú dekoráciu tento rok zvolíte? Ak radi tvoríte, máme pre vás skvelé tipy na výrobu vlastných dekorácií. A sú naozaj jednoduché, takže vám s nimi môžu pomôcť aj vaši najmenší.

1. Trblietavá Veľká noc

Máte radi výrazné a zároveň elegantné dekorácie? Skúste tento rok vajíčka miesto maľovania posypať trblietkami. Použiť môžete ako vyfúknuté vajcia, tak aj polystyrénový základ v tvare vajca. Potom už stačí len nachystať trblietky, štetec a lepidlo. Na vajíčko naneste štetcom disperzné lepidlo a posypte dostatočným množstvom trblietok. Potrieť lepidlom môžete ako celú plochu, tak napríklad len niekoľko prúžkov či bodiek. Rozhodne sa ani nemusíte báť miešať viac farieb dohromady.

2.Minimalizmus je stále trendy

Sýte farby nie sú nič pre vás? Máme pre vás jednoduchý návod na výrobu naozaj minimalistických kraslíc. Stačia vám k tomu len vajíčka v prírodnej farbe a biely netoxický fix. Pomocou fixu vytvorte drobné, opakujúce sa ornamenty (bodky, trojuholníky a ďalšie) a potom už sa môžete len kochať. Na biele vajíčka použite čiernu alebo zlatú fixu.

3. Prírodné farbenie vajec je klasika

Farbenie vajec šupkami od cibule pozná asi väčšina z nás. Čo ďalšie z prírody vie vykúzliť zaujímavé farby? Do ružova vám vajíčka zafarbí červená repa, tyrkysovú potom vytvoríte pomocou červenej kapusty. Pre žiarivo žlté vajcia siahnite po kurkume, svetlejšiu žltú vytvoríte pomocou špenátových listov. K vytvoreniu svetlohnedej farby vám pomôže káva. Vedeli ste, že farbiť ide aj pomocou čučoriedok či šafránu?

4.Hniezdo aj s vajíčkami

Milujete prírodný štýl bývania? Takmer autenticky vyzerajúce hniezdo vytvoríte z trochy prútia, ktoré stočíte a zviažete do tvaru venčeka. Dovnútra potom môžete dať ihličie a mach a naň poskladať niekoľko prírodných vajec. Pokiaľ chcete docieliť, aby vajíčka boli kropenaté, ako napríklad prepeličie, naneste farbu na štetec s hrubšími štetinami či na zubnú kefku a pomocou prstov nastriekajte farbu na vajíčka.

5. Roztomilá girlanda pre deti

Veľkonočné zajačiky môžu byť ešte roztomilejšie, než ste si doteraz mysleli. Vystrihnite siluety zajačikov z dekoračných papierov pastelových farieb a každému z nich potom prilepte guličku z plstenej vlny alebo vaty ako chvostík. Druhá varianta, tiež v pastelových farbách, je z vlny. Vyrobte malé bambuľky (nezabudnite na pútko) a prilepte im ušká z filcu. Z jednotlivých zajačikov vytvorte ľubovoľne dlhú girlandu a zaveste ju na viditeľné miesto.

6. Vytvorte si vlastnú vázu aj kvetináč

K jari a k Veľkej noci samozrejme patria kvety. Vytvorte si pre túto príležitosť originálnu farebnú vázu. Stačiť vám bude zavárací pohár, akrylové farby, štetec a washi pásky. Naneste na pohár prvú vrstvu farby a nechajte zaschnúť. Potom použite washi pásku na vytvorenie rovných aj cikcak pruhov, ktoré natrite kontrastnou farbou. Vďaka páske budú línie ostré. Po nanesení druhej vrstvy odnímte pásky a máte hotovo. Do takého pohára môžete dať nielen rezané kvety, ale aj osivo.