Hlavné menu
Inšpirácie

Dnes inšpiruje Lívia: Ako si zariadiť domácu kanceláriu v štýle Girl Boss

Home office sa za posledný rok stal bežnou súčasťou našich životov. Blogerka Lívia, ktorá na svojom blogu inšpiruje ľudí na ceste za lepším životom, tak pracuje už roky. Pripravila si pre vás tipy, vďaka ktorým si svoju domácu kanceláriu zamilujete.

Volám sa Lívia a na mojom blogu diaryofliv.sk píšem o svojich každodenných radostiach. Chutné recepty, interiérový dizajn, práca z domu, produktivita či tipy na výlety a turistiku sú moje obľúbené témy. Ak zaujímajú aj vás, budem rada ak sa inšpirujete :-)

Domáca kancelária nemusí byť žiadna nuda. Práve naopak. Vytvorte si z nej miesto, ktoré vám dodá potrebnú energiu na prácu, bude vás motivovať v dosahovaní vašich cieľov a každodenne inšpirovať.

Miesto, ktoré vás ráno pozitívne naladí na plnenie pracovných úloh s chuťou, ale aj na riešenie prípadných problémov. Všetko hravo zvládnete, keď sa správne nastavíte. Proste ako Girl Boss.

A ako by malo také miesto vyzerať? Tak, aby odrážalo vašu osobnosť, ciele, sny a samozrejme váš štýl. To vám dodá potrebnú energiu.

Ja osobne pracujem z domu už niekoľko rokov a viem, aké je dôležité mať svoje vlastné miesto, v ktorom budete mať potrebný kľud. Viem aj to, aké ťažké môže byť donútiť sa pracovať v domácom prostredí. 

O to dôležitejšie je zariadiť si domácu kanceláriu tak, aby podporovala moje ciele, návyky a sny. A nezáleží na tom, či máte k dispozícii celú miestnosť, kútik v rohu alebo len pracovný stôl. 

Tu je mojich 5 tipov ako si zariadiť kanceláriu v štýle Girls Boss, v ktorej bude radosť pracovať a tvoriť.

1. Inšpiratívne obrazy

Obrazy alebo plagáty sú v poslednom čase veľmi obľúbené. Dokážete s nimi vytvoriť tú správnu atmosféru a dodať interiéru osobitý vkus a šmrnc. Do Girl Boss kancelárie sa skvele hodia rôzne zarámované citáty alebo motivačné výroky známych osobností, ktoré vás naladia na úspešný deň.

Z obrazov si môžete vytvoriť zladenú gallery wall, v ktorej skombinujete napríklad citáty s ikonickými čiernobielymi fotografiami. Alebo si  zarámované obrazy len tak položte na komodu a oprite o stenu. Pekne vyzerá napríklad takéto obrazové zátišie, v ktorom naaranžujete rôzne veľkosti či rámy.

2. Nástenka snov a cieľov

Ďalším dôležitým doplnkom každej Girl Boss kancelárie je nástenka, na ktorú si môžete pripnúť svoje ciele, to-do listy, pripomienky, fotografie a všetko, čo potrebujete alebo chcete mať na očiach. Je to len na vás. Nástenka by vás mala vizuálne inšpirovať a dodať vám motiváciu na dosiahnutie svojich cieľov.

Ako raz povedala Coco Chanel „Dievča by malo vedieť dve veci: kto je a čo chce.“

Skvelou voľbou sú napríklad rôzne kovové mriežkované nástenky so štipcami. Zvoliť môžete napríklad čierny industriálny dizajn alebo nástenku v zlatej či medenej farbe.

Alebo si môžete skúsiť vyrobiť vlastnú DIY nástenku. Stačí použiť prázdny rám z obrazu, na ktorý pripevníte krížom krážom motúzik, na ktorý môžete potom štipcami vešať všetky dôležité veci. 

3. Dotyk ženskosti

Nebojte sa dodať svojej kancelárii dotyk ženskosti. Stačí jemne a sofistikovane, nič prehnané. Veď aby sa vám dobre pracovalo, mali by ste sa cítiť príjemne a vo svojej koži. Dajte si na stôl napríklad kvalitnú vonnú sviečku, ktorá vám vytvorí príjemnú atmosféru. 

Alebo vyberte nejaký ružový doplnok. Môže to byť pohodlné zamatové kresielko či taburet, ružovo kvitnúci izbový kvet, šálka alebo len nejaká drobnosť ako napríklad zápisník či pero.

4. Štýlové kancelárske doplnky

Samozrejme, nezabudnite ani na povinnú kancelársku výbavu. Elektronika, kalkulačka, organizéry, perá, spinky, podložka pod myšku...toto všetko môže byť pekne štýlové a zladené. Veľmi žensky pôsobí kombinácia bielej a zlatej, bielej a medenej alebo bielej a ružového zlata. K tomu sa tiež výborne hodia doplnky v mramorovom dizajne alebo aj čierno biele vzory.

5. Všetko na poriadku

Posledným, ale nemenej dôležitým tipom je poriadok. Ten si veru nikde nekúpite, no je nevyhnutnou súčasťou kancelárie úspešnej ženy. Všetko by malo mať svoje vlastné miesto. 

V upratanom a organizovanom priestore sa vám bude lepšie pracovať, rozmýšľať aj tvoriť. Nie nadarmo sa hovorí, že poriadok vo veciach prináša poriadok v mysli. Skvelým pomocníkom sú rôzne organizéry, štýlové krabičky či úložné boxy.

Radi by ste u nás na BIANO uverejnili svoj článok? Napíšte mi na simona.porubska@biano.com a poďme sa spoločne dohodnúť na spolupráci! :)