Hlavné menu
Inšpirácie

Dnes inšpiruje Andrea: Aj minimalistické dekorácie zveľadia domov

Spokojnosť v živote príde, keď si ho zjednodušíme. Blogerku Andreu minimalizmus pohltil a dnes nám ukáže nápady zo svojho domova. "Ak vás minimalizmus zaujal, verím, že taktiež objavíte jeho čaro, a bude sa vám s ním príjemne bývať."

"Môj blog minimalia.sk sa venuje témám minimalizmu v bývaní a udržateľnému životnému štýlu. Nájdete na ňom taktiež množstvo rôznych DIY postupov,"

hovorí Andrea z blogu minimalia.sk.

Menej je viac. Pravdepodobne ste už počuli túto známu vetu, ktorá sa dá aplikovať na rôzne oblasti života. Jednou z nich je určite aj bývanie.

Minimalizmus sa v poslednom období dostáva do popredia, avšak niekedy si ťažko predstaviť, čo presne tento pojem predstavuje. V niekom môže evokovať prázdne izby či nudné a stroho zariadené bývanie.

Minimalistický interiér dokáže priniesť mnoho radosti z bývania! A keďže detaily dotvárajú dizajn, tento článok prináša nápady na minimalistické dekorácie, ktoré zároveň spríjemnia váš domov.

„Minimalizmus znamená vlastniť len tie veci, ktoré naozaj milujeme alebo potrebujeme.“

Zdroj: minimalia.sk

Farebnosť vs. jednoduchosť

Ako je to s výberom farieb? Jednoducho sa riaďte tým, čo sa vám páči. Ak preferujete zemité a neutrálne farby ako ja, nikdy nesklame napríklad kombinácia bielej, čiernej, béžovej s drevenými prvkami a metalickými doplnkami. Tieto farby hrajú prim aj u mňa doma.

Výrazné farby je možné zakomponovať do minimalisticky zariadeného bytu či domu. V podobe farebných vankúšov, diek, váz. Priestor môžete rozjasniť aj farebnou stenou, tapetou so vzorom či kusom nábytku v žiarivých odtieňoch.

A tretia možnosť. Ak neviete, čo sa vám páči, najprv si pozrite rôzne zariadené interiéry. Obrázky tých, ktoré sa vám pozdávajú, si uložte. Potom hľadajte, čo majú spoločné, a môžete sa toho držať pri zariaďovaní svojho domova.

Aké produkty si vybrala Andrea?

Steny nemusia zívať prázdnotou

Zútulniť si bývanie možno napríklad zrkadlami, ktoré zároveň opticky zväčšia priestor. Ak máte v izbe miesto alebo nechcete vŕtať do steny, v kurze sú samostojace zrkadlá. Vybrať si môžete aj závesné zrkadlo, ktoré je na druhej strane praktickejšie, pretože nezaberá podlahový priestor. Môžete zvoliť minimalistické biele, závesné bambusové či zlaté s „vintage“ lookom.

Umenie na stenách

Jeden veľký abstraktný obraz alebo kolekcia menších ilustrácií stenu urobia zaujímavejšou pre oko. Zarámovať si môžete aj obľúbené fotky s blízkymi alebo cestovateľské zážitky. Aby fotky navzájom ladili, ja ich pred vytlačením ešte upravujem pomocou rovnakého farebného filtra alebo niektoré premením na čiernobiele. Galéria fotiek potom pôsobí jednotne.

Zdroj: minimalia.sk


Trúfnete si niečo vyrobiť?  

Dnes je už dostupný veľký výber DIY (do it yourself – urob si sám) postupov na rôzne bytové doplnky. Ja som si takto vyrobila napríklad ozdobný rám z montážnej peny, vázu zo samotvrdnúcej hmoty či stojan na vonné tyčinky.

Zdroj: minimalia.sk

Okrem toho, že si vytvoríte niečo vlastné a originálne, naučíte sa nové veci, zabavíte sa pritom, a necháte svoju myseľ na chvíľu vypnúť. Nebojte sa ísť do toho! Kreatívny je každý z nás, niekedy je však potrebné svoju kreativitu trošku naštartovať.

Pre milovníkov (aj nemilovníkov) rastlín

V neposlednom rade, vďačným doplnkom do každého domova sú určite rastlinky. Existujú rôzne nenáročné druhy izbových rastlín, ktoré to zvládnu, aj keď na ne občas zabudnete.

Zdroj: minimalia.sk

Staranie sa o rastliny je tiež skvelou psychohygienou. Ak predsa len k nim nemáte žiaden vzťah, môžete ich nahradiť sušenými kvetmi alebo ozdobnými steblami trávy vo váze, ktoré sú momentálne v kurze.

Radi by ste u nás na BIANO uverejnili svoj článok? Napíšte mi na simona.porubska@biano.com a poďme sa spoločne dohodnúť na spolupráci! :)