Dnes inšpiruje Lucy: Detská izbička malej princeznej

Dnes inšpiruje Lucy: Detská izbička malej princeznej

Lucy je módnou a lifestylovou blogerkou už viac ako 10 rokov. Jej život sa ale trocha zmenil a momentálne sa stará o dve dcérky. Dnešný článok venuje ich kráľovstvu a to konkrétne téme ich detskej izbičky. Poďte sa s nami inšpirovať pri zariaďovaní.

Volám sa Lucy a som módnou a lifestylovou blogerkou. Môj blog Fashionvisions vznikol pred desiatimi rokmi ako denník módnych inšpirácií a zároveň reportoval módne týždne v Miláne, kde som vyštudovala odbor Fashion Business na Inštitúte Marangoni . Neskôr sa pridali témy o kozmetike, bývaní a po narodení dcérky aj o materstve.

Farby dievčenskej detskej izby - pastelová  ružová, šedá a béžová

Milujem jednoduchý škandinávsky dizajn a preto aj izbičku som ladila do jemných tónov, kde krásne vyniknú farby ako pastelová ružová, šedá alebo nude farba. V našom prípade sme farebne ladili guličkové nálepky a dekorácie na stenu práve v týchto odtieňoch. Vybrali sme nálepky s tematikou LES a okrem guličiek sme pridali aj zvieratká, ktoré detičky  milujú.

Nad postieľkou nesmela chýbať nálepka ”spiace očká”. Izbička bola zariadená pre našu dcérku Lili, ale postupne bude samozrejme prechádzať zmenami, ak ju budeme chcieť prispôsobiť pre obe dievčatká.

Zdroj: fashionvisions.net

Hračky alebo úložné boxy v pastelových odtieňoch rovnako krásne doplnia celkový interiér detskej izby. Úložné boxy využívame na drobné hračky, bábiky, kocky, skladačky či plastelínu. Kreatívnou voľbou pre úložné boxy môžu  byť prútené koše, papierové vrecká alebo látkové boxy. Výhodou je, že keď sa dieťatko prestane hrať, veľmi rýchlo vie samé po sebe poupratovať a jednoducho veci nahádzať do boxov. Presne k tomu sa snažím viesť aj našu staršiu dcérku Lili a musím povedať, že tento úložný systém nám veľmi vyhovuje.

Zrkadielko pre malé parádnice má čestné miesto v Lilinej izbičke vo forme plastovej nálepky v tvare korunky.

Detské knižnice a regály

Dôležitou súčasťou detskej izbičky sú detské knižnice a regály, kde si vaše detičky uložia všetky potrebné hračky a knižky. Tu by som poukázala na to, že v súčasnosti je na trhu veľké množstvo knižníc a regálov. My sme si vybrali policu v tvare domčeka, kde má Lili uložené drevené hračky, puzzle, magnetické knihy a hry , ktoré má stále na očiach. Je vždy dobré zvážiť aj výšku knižníc a políc, aby k nim malo dieťatko jednoduchý prístup a vedelo si hračky a knihy aktívne  vyberať samo.  

 Úložné boxy v detskej izbe, koberec či hracia podložka

Keďže detičky počas hry trávia väčšinu času na zemi, výber našej podlahy bol jednoznačný drevo a koberec, kde môžu kľudne tráviť čas a zároveň neprechladnúť. Keďže  sme sa rozhodli pre nástenné dekorácie, tak koberec v jemnej ružovej farbe ostal bez vzorov.

Zdroj: fashionvisions.net

Pre menšie bábätká sú naopak veľmi vhodné hracie podložky spestrené dekoráciami. Myslím si však, že detský koberec či podložka zaujme, ak sa na ňom nachádzajú zvieratká, rôzne hry a farby, písmenká alebo čísla.

Osvetlenie,  spánok  a detské šatníkové skrine    

Útulný kútik na spanie sme sa snažili vytvoriť kovovou romantickou postieľkou, ktorá je polohovateľná do dĺžky a rastie s dieťatkom, nočným stolíkom s lampičkou v tvare inicálky jej mena “L” a nálepkami na stene v podobe zvieratiek a spiacich očiek. Do budúcnosti plánujeme kúpiť dievčatám poschodovú posteľ, ktorá ušetrí priestor a vieme ju šikovne využiť 

Centrálna lampa pripomína rozkvitnutý kvet s lupienkami a vkusne dopĺňa interiér izbičky.

Detskú šatníkovu skriňu sme si navrhli sami a okrem časti s vešiakmi, je v nej aj časť s komodou a police, kde sa nachádzajú rámiky na fotky, obrázky a rôzne dekoračné predmety. Veľmi pekný je nasledujúci tip na detskú zostavu pre dve deti a zaujímavo riešenú poschodovú posteľ

Zdroj: fashionvisions.net
Zdroj: fashionvisions.net
Zdroj: fashionvisions.net

Deti a kreativita v detskej izbe

Veľmi rada zapájam našu Lili do činností, ktoré súvisia s dekorovaním či úpravami jej izbičky. Touto hravou a kreatívnou formou si aj samotné deti vyberú, čo sa im páči, ako si chcú jednotlivé kúsky nadekorovať a čo v izbe nechcú.

Veľmi často sa stretávam s tým, že mamičky sa veľmi rady realizujú v dekorovaní detských izieb či kúpe hračiek iba vlastným inštinktom a akokeby zabúdali na to, že izbička je vlastne pre ich deti. Pokiaľ je dieťatko vo veku, v ktorom vie prejaviť svoj názor, je veľmi dôležité vypočuť si ho. Vlastne ako všetko aj táto téma je o spoločnej komunikácii. 

Náš posledný väčší projekt s Lili bolo dekorovanie stien nálepkami a musím povedať, že Lili mi naozaj pomáhala a a spolu sme vytvorili izbičku, v ktorej sa cíti príjemne a veľmi rada v nej trávi čas. Je to jej miesto kde  sa spolu hráme, spievame, tancujeme a robíme spoločné činnosti a zároveň sa tu vie krásne vyhrať aj sama.

Zdroj: fashionvisions.net
Zdroj: fashionvisions.net

Radi by ste u nás na BIANO uverejnili svoj článok? Napíšte mi na simona.porubska@biano.com a poďme sa spoločne dohodnúť na spolupráci! :)