Rady, tipy, nápady

Tipy na interiérové vône a vonné sviečky

Dodajte svojmu interiéru na osobitosti originálnou vôňou. Nemusíte vyberať len medzi fádnou ružou či vanilkou, najväčším trendom sú momentálne vône, ktoré navodzujú určité pocity.

http://myhomedesign.onemega.com/scented-candle-care/

Je dokázané, že si vďaka čuchu ľahšie zapamätáme alebo naopak vybavíme určité situácie či miesta. Preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ktoré vás prevedú druhmi interiérových vôní, z ktorých môžete vyberať.

Vonné sviečky

Najobľúbenejšie medzi interiérovými vôňami sú bezpochyby vonné sviečky, ktoré často a radi dávame aj dostávame ako darčeky. Ich kvalita sa ale líši a podľa toho sa tiež odvíja cena. Môžete zohnať sviečky doslova za pár korún, ktoré ale rýchlo dohoria, ich vôňa býva skôr otravná než príjemná a často aj s dobou horenia jej intenzita klesá. Drahšie, luxusné sviečky naopak vydržia horieť a voňať dlhé hodiny, takže aj keď si za ne priplatíte, vo výsledku sa investícia do nich skutočne oplatí. Navyše bývajú v krásnych dizajnových dózach, ktoré krásne doladia váš interiér.

Difúzory

Veľmi estetické sú klasické sklenené difúzory s bambusovými tyčinkami. Tie do seba nasiaknu vonné esencie, ktoré sa potom postupne uvoľňujú do interiéru, pričom intenzitu vône môžete ovplyvniť počtom ponorených tyčiniek. Hitom poslednej doby sú ale ultrazvukové aróma difúzory. Mávajú moderný dizajn (často sú drevené), a pretože do ich nádržky okrem vonných olejov musíte naliať aj vodu, okrem rovnomernej vône sa postarajú aj o zvlhčenie vzduchu v priestore.

2,76 € VILLAGE CANDLE Votívna sviečka Village Candle - Berry Blossom

7,99 € FIKKERTS Vonná sviečka Fruits of Nature - Rose

21,00 € Parfum Berger duo mini difuzér rose, Pomaranč a škorica

11,65 € WoodWick Vonná sviečka WoodWick - Sladká hruška 85 g

20,00 € Parfum Berger difuzér Cube, Cukrovinky z Provence 125 ml

Vonné tyčinky

Pálenie vonných bylín a živíc stromov siaha do dávnej histórie ľudstva. Vonné tyčinky sa od pradávna využívajú predovšetkým v Ázii, kde sú neodmysliteľnou súčasťou rôznych obradov a rituálov. Obľubu si ale získali aj v západných krajinách vďaka svojej schopnosti počas chvíľky prevoňať celý interiér. V súčasnej dobe sa rozoznávajú predovšetkým dva typy vonných tyčiniek - indické a japonské. Indické vonné tyčinky obsahujú bambusové drievko a všeobecne bývajú ich vône ťažké a veľmi zemité. Ak chcete niečo sviežejšieho, siahnite po japonských, ktoré sú navyše bez drievka, takže sa pália len samotné vonné esencie.

Tematické vône

Okrem nestarnúcich kvetinových a ovocných vôní sú čím ďalej obľúbenejšie zmesi rôznych esencií, ktoré majú navodiť pocit určitej situácie alebo napríklad jedla. A tak sa stretnete so sviečkami s vôňou čučoriedkového koláča, s vôňou jari, dovolenky pri mori alebo čistej bielizne. Ako podľa vás vonia svadobný deň, kľud a pohoda, dážď, šťastie a láska alebo napríklad poslednou dobou veľmi obľúbené hygge? Aj s takými vôňami sviečok či difúzorov sa môžete stretnúť. Ich nezvyčajnosť vás prekvapí, verte však, že si ich veľmi rýchlo zamilujete.

Objavte ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom