Hlavné menu
Inšpirácie

Rozžiarte záhradu solárnymi dekoráciami

Čas, kedy si môžete vašej záhrady užiť naplno, práve nastáva. Aby bola krásna nielen cez deň, ale aj v noci, mali by ste si na záhradu zaobstarať solárne osvetlenie. Jeho prevádzka vás nebude stáť ani korunu a narobíte s ním veľkú parádu.

http://fotsos.com/blog/appealing-feng-shui-based-private-residence-in-bukit-timah/#

Cez deň vám záhrada žiari kvetmi a na večer upadá do čiernej tmy. Ak túžite, aby žiarila aj vo večerných hodinách, kúpte si solárne dekorácie. Ich nesporné výhody vám vytrú zrak.

Využite slnečné lúče naplno

Slnko je radosť a akonáhle sa vyhupne, všetci si ho naplno užívajú. Často sa ale zabúda, ako dobre sa slnečné lúče dajú využiť. Solárny ohrev vody, solárne osvetlenie či solárnu energiu ako takú pozná každý, ale prečo by sa nemala využívať aj na dekoratívne účely? Je predsa zadarmo a ak sa využije v solárnych dekoráciách, ušetríte tiež veľa peňazí. Okrem toho nie sú potrebné žiadne káble, a tak ich môžete na záhrade umiestniť absolútne kamkoľvek. A fungovať budú úplne zadarmo. Môžete schovať všetky svetielka na elektrinu a porozhliadnuť sa po doplnkoch, ktoré pôjdu na slnečnú energiu! Jediné, čo musíte vymyslieť je, kam ich umiestnite, aby mali dostatok žiarenia. Ale nebojte, čerpajú ho, aj keď je slnko schované za mrakmi.

Nejde iba o dekorácie

Nemusíte si touto vychytávkou záhradu iba ozdobiť. Môže byť aj funkčná. Veľmi často sa vyrábajú solárne dekorácie, ktoré môžu úplne nahradiť akýkoľvek druh osvetlenia. Môžete ich tak využiť počas letnej grilovačky, narodeninovej oslavy alebo môžu slúžiť na osvetlenie príjazdovej cesty či vchodových dverí.

Z funkčného hľadiska možno vypichnúť práve svietidlá s veľkou svetelnosťou. Každé svietidlo obsahuje určitý počet LED diód, pričom záleží len na vás, aký veľký počet ich budete potrebovať, aby ste docielili požadovanej intenzity. LED diódy vám môžu poskytnúť až osem hodín nepretržitého svietenia a životnosť takmer jedenásť rokov. A keď si spočítate, že jedenásť rokov nebudete musieť do svietenia na záhrade investovať ani korunu, tak musíte uznať, že toto riešenie je jednoducho brilantné.Solárnu kúpite aj klasiku

Aj keď by vás to možno prekvapilo, solárne svietidlá môžete schovať aj do klasických záhradných dekorácií. Respektíve, výrobcovia ich tam schovali za vás. Pokojne si tak môžete dať na záhradu obľúbeného trpaslíka, ktorý vám v noci posvieti. Takto upravené už existujú prakticky všetky motívy, napríklad aj koruhvičky, ktoré vám ukazujú sever. U tých máte hneď dvojitú výhodu - posvietia a ešte vám ukážu svetové strany. Nejstandardnějšie sú ale samozrejme svietidlá vo forme lampášov a lampičiek alebo dokonca svetelných reťazí. Tými bez problémov ožiarite celú terasu a môžete si užívať nekončiaci žúr.

 

Doprajte si troška záhradného luxusu

Avšak, ak vás už klasické záhradné doplnky nudia, nájde sa aj niečo špeciálne pre naozaj náročných záhradkárov. Medzi luxusné solárne dekorácie na záhradu patria bezpochyby kaskádové alebo ozdobné fontánky. Tie vyzerajú naozaj honosne a jedinečne.

Záhradu tiež ozvláštnia napríklad svietiace kamene, ktoré môžete umiestniť na skalku alebo medzi kvety. Takže nech už máte radi jednoduchý dekor, luxus, alebo len potrebujete úsporný zdroj svetla, solárna energia je pre vás to pravé.

  

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom