Hlavné menu
Ako vybrať...

Ako vybrať vykurovací rebrík do kúpeľne a na čo si dať pozor

Máte v kúpeľni chlad, ktorý z každého sprchovania urobí skôr otužovanie? Kúpeľňový rebrík vás zahreje na tele aj na duši. Vyberte si taký, ktorý splní vaše požiadavky na vykurovanie aj na dizajn.

Chladné kúpeľne sú problémom hlavne starších domov. Z vyhriatej sprchy rovno do zimy sa chce málokomu. Viete o tom, že tento problém môžete ľahko vyriešiť? Stačí si do kúpeľne zaobstarať kúpeľňový radiátor a potom už si len užívať tepla. Využitie pre ne nájdete ale aj v bytoch, kde pomáhajú so sušením uterákov. Kúpeľňové radiátory, tzv. vykurovacie rebríky si môžete vyberať nielen podľa vzhľadu, ale aj podľa spôsobu vykurovania. Veľké množstvo dizajnov zaručí, že si každý nájde ten svoj.

Vykurovací rebrík podľa účelu

Menšie rebríky chladnejšiu či väčšiu miestnosť nevykúria. Je preto dobré ich doplniť napríklad ďalším radiátorom. Na vykurovanie menších kúpeľní sú ale úplne dostačujúce. V každom prípade sa zamerajte na výkon. Ak vám stačí iba "sušiak" na uteráky, stačí si zaobstarať model s menším výkonom. Naopak u rebríku, ktorý bude slúžiť na vykurovanie miestnosti, počítajte s vyšším výkonom.

U rebríka na sušenie uterákov sa poobzerajte po takých, ktoré sú prehnuté. Medzera medzi stenou a telesom je väčšia a tkaniny lepšie preschnú. Voľte aj širšie medzery medzi jednotlivými tyčami. Dizajnové rebríky sa môžu podobať skôr vykurovacím panelom. Sú rôzne tvarované a dekorované, môžu mať vyrezávané detaily a iste sa stanú zaujímavým doplnkom kúpeľne.

Vyberte druh vykurovania

Suma sumárum máte na výber z troch možností. Zvoliť môžete elektrické vykurovanie, teplovodný spôsob, alebo ich kombináciu.

Elektrické vykurovanie

Sústava je uzavretá a naplnená vodou či nemrznúcou kvapalinou. Vnútri je zabudovaná vykurovacia tyč, ktorá ohreje tekutinu a rebrík potom kúri. Zapojiť ho môžete do bežnej zásuvky, alebo napevno do siete. U druhého variantu si na pomoc musíte zavolať elektrikára. Kúrenie môžete ovládať buď manuálne ovládačom (býva súčasťou balenia), alebo ho naprogramujte k samostatnému zapínaniu a vypínaniu v nastavených hodinách na požadovanú teplotu miestnosti.

Teplovodný systém

Otopné těleso se prodává bez topného média. Jednoduše se připojí na stávající systém topení v domácnosti. Ovládání žebříku je pak stejné jako ovládání klasického ústředního topení.

Teplovodné s elektrickou vykurovacou tyčou

Tento typ patrí medzi najčastejšie. Možno preto, že spája výhody dvoch predchádzajúcich systémov. Vykurovacie teleso je v tomto prípade pripojené k existujúcemu kúreniu. V rebríku je však súčasne zabudovaná elektrická tyč, takže si môžete prikurovať aj mimo sezóny. Stačí len zapojiť do zásuvky.

BIANO TIP: Ak budete kúriť mimo sezónu nezabúdajte zavrieť hlavicu rebríka, aby ohrievaná voda neodtekala do ostatných častí vykurovacieho systému, ale aby cirkulovala iba vo vnútri.

Akú farbu?

Čo sa týka farebného prevedenia, stále víťazí biela klasika. Patrí medzi najlacnejšie varianty. Pre náročných je v ponuke aj množstvo ďalších variantov - od rebríkov farebných, cez štruktúrované, až po chrómované či nerezové. Stačí sa rozhliadnuť. Čo sa údržby týka, tá je u hladkého povrchu rozhodne pohodlnejšia a rýchlejšie ako pri modeloch, ktoré majú povrch štruktúrovaný. Na čistenie rebríkov nepoužívajte abrazívne prostriedky alebo chemické čistidlá.

Vyberte si vykurovací rebrík na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom