Hlavné menu
Inšpirácie

Majte doma ultrafialovo

Poslednou dobou sme si vyberali nenápadné odtiene. Tým ale dávame zbohom. In je nájsť si špecifickú farbu, ktorá bytu vtlačí dušu. Tento rok vyhrala ultrafialová, tak s ňou poďte experimentovať.

http://www.dzivenotiek.lv/lv/aktualas-krasu-tendences-sosezon/

Ultrafialové nemusíte mať steny

Nemusíte sa hneď báť, že šokujúcou farbou treba zatrieť steny v obývacej izbe. Vôbec nie. Dôležité je, správne využiť všetky benefity, ktoré môže výmaľba ponúknuť. Takže, ak chcete izby presvetľovať, steny ponechajte biele. Ak chcete znížiť stropy, využite vodorovnú linku kúsok od stropu. Skrátka, čím môžete maľbou vychytať, to vychytajte a nemajte pocit, že farby sa do bytu dostávajú len cez steny. Tak to totiž vôbec nie je.

Ak máte veľké miestnosti a skutočne chcete farbu aplikovať na stenu, skúste sa vydať originálnejšou cestou. Buďto vymaľujte len niektoré steny, alebo tapetujte. Ani u tapiet nezakrývajte všetky plochy. Skúste rôzne zvislé pruhy alebo klasiku - jednu vytapetovanú stenu. Výhodou tapiet sú zaujímavé vzory, ktoré práve vo fialovej farbe nepoznajú hraníc, či už sa jedná o prírodné alebo napríklad geometrické motívy. Takže na stenu fialovú pokojne áno, ale celoplošne sa jej radšej vyhnite.Skúste kombinovať

Ak vás fialová zaujala čoby dominantná farba pre váš interiér, nebojte sa, že tým farebná zábava končí. Práve tento typ farby je možné skvelo kombinovať s inými. A kombinácie existujú pre každého. Úplná klasika je spojenie fialovej farby s námorníckou modrou. Tmavo modrá farba dokáže príjemne utlmiť výraznú ultrafialovú a preto je vhodná pre ľudí, ktorí sa experimentom trošku bránia. Pokiaľ ale farbami žijete a nebojíte sa ich, stavte na žltú. Nie každého napadne, že žlto-fialová je odzbrojujúca kombinácia, tiež nesmiete vyberať fosforové odtiene. Existujú aj také, ktoré spolu budú krásne ladiť. Či už s nádychom zelenej alebo oranžovej, záleží len na vás, čo vám a vášmu bytu viac pristane.

Vyhrajte si s doplnkami

Samozrejme, že celkom logicky je najjednoduchšie rozžiariť a ozvláštniť byt doplnkami. Ak ste pri vybavovaní bytu zvolili nenápadné farebné odtiene, doplniť môžete k existujúcemu nábytku prakticky čokoľvek.

Začnite od okien a kúpte si "dvojité" závesy, respektíve záves a záclonu. Jeden kúsok zvoľte svetlejší a druhý tmavší a ak ste odvážni, pokojne skombinujte hneď na závesoch fialovú so žltou. Okno je výrazným bodom v miestnosti, a preto by ste ho mali naplno využiť.

 

Pre odvážnejších máme tip na trojkombináciu - koberec, kvety, vankúše. Keď si zaobstaráte ultrafialový behúň, ktorý doplníte žlto alebo oranžovo kvitnúcimi kvetmi a vankúšmi v tých rovnakých dvoch odtieňoch, oslníte každého, kto vojde do miestnosti a vaša nápaditosť nezostane neocenená. Rovnako, ako u iných drobností, od prestierania v kuchyni cez fialové rámčeky až po obliečky. Hoci by ste mali s fialovou nakladať opatrne, v týchto farebných kombináciách neurobí krok vedľa ani ten najväčší amatér. Tak rýchlo dekorovať, než bude nastolený ďalší farebný trend a fialová bude pasé.

 

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom