Hlavné menu
Ako vybrať...

Ako vybrať vhodný stojan na víno

Ako uskladniť víno? Vinná pivnica nie je podmienkou. Uskladnite si víno v domácnosti v stojane. Vyberať môžete z klasických kovových obručí, až po futuristické dizajnové kúsky z rôznych materiálov.

1Dobré víno si zaslúži, aby bolo uložené tak, ako je to preň najlepšie. Správne skladované víno vydrží roky. Stojany na víno sa hodia nielen na skladovanie vína, výborne poslúžia aj ako štýlový doplnok do interiéru. Hodia sa tak nielen do kuchyne, ale skvelo doplnia aj obývaciu izbu. Než si zaobstaráte ten svoj, poďte sa s nami pozrieť, z akých je možné vyberať.

Aký veľký?

Ako vybrať ten vhodný? Výber stojana nie je žiadna veda. Prvá otázka, ktorú by ste si mali položiť, je, koľko fliaš potrebujete uskladniť. Existujú ako samostatné stojany na jednu fľašu, tak aj také, do ktorých sa ich vojde napríklad aj desať a viac. Ak si nie ste istí, ako veľmi sa vaša zbierka rozrastie, máme pre vás jednoduché riešenie - stojany ktoré sa dajú skladať vedľa seba či stohovať. Ďalšou možnosťou sú potom regály na víno, ktoré ocenia hlavne zberatelia, ktorých zbierka by sa do obyčajného stojana nezmestila.

Stojan podľa umiestnenia

Od stojanov, ktoré budú na očiach, sa očakáva, že interiér vhodne doplnia. Na trhu je tak nespočetné množstvo stojanov, ktoré sú dekoratívne a vyrábajú sa v mnohých štýloch. Každý si tak môže vybrať taký, ktorý sa mu perfektne hodí do domácnosti.

Pokiaľ bude stojan na skrytom mieste, nie je potrebné voliť žiadny dizajnový kúsok, ktorý je drahší. Pre tieto príležitosti je vhodnejšie siahnuť po takzvanom skladovacom stojane. Ten perfektne spĺňa všetko, čo sa od neho očakáva, akurát nemá navyše ešte dekoratívnu funkciu.

Vyberte si stojan na víno na Biane:

Materiál a design

Výber stojana záleží predovšetkým na vašom vkuse a na tom, aby dobre ladil so zvyškom interiéru. Vyberať môžete medzi stojanmi z dreva, ktoré dodajú na útulnosti, alebo z chladného kovu, ktorý sa skvelo hodí do minimalistického štýlu bývania. Ďalším variantom sú dizajnové kúsky z plastu, ktoré rozhodne nikto neprehliadne. Klasikou sú potom stojany prútené či ratanové

Skladovanie

Nezabudnite na to, že všetky stojany slúžia skôr pre krátkodobé skladovanie. Na archiváciu vín vhodné nie sú. Dlhodobé vystavenie izbovej teplote žiadnemu vínu neprospeje. Stojany tak dávajte skôr na chladnejšie miesto a určite tak, aby na ne nesvietilo slnko. Pre dlhodobé uskladnenie či archiváciu potom voľte chladiacu vinotéku, ktorá vašim vínam dopraje tú správnu starostlivosť.

 

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom