Hlavné menu
U Vás doma

Vianoce v rôznych štýloch: Škandinávske Vianoce

V Biane milujeme rôznorodosť. Každá domácnosť a každá rodina je úplne iná. A inak tomu nie je ani na Vianoce. V novej sérii článkov vám každú adventnú nedeľu predstavíme jeden štýl vianočnej výzdoby z reálnych českých domácností. Nalaďte sa s nami na sviatky!

Na 1. adventnú nedeľu vás pozývame k Jaruške @sweet.lily1177 do jej škandinávskeho kráľovstva. Aj počas Vianoc zostáva verná tlmeným farbám a prírodným materiálom. Prečítajte si, ako prežíva svoje Vianoce:


Vianoce milujem a teším sa na nich celý rok. Po skončení leta už pozerám po dekoráciách a darčekoch, ktoré kupujem s veľkým predstihom a väčšinou hrozne trpím, pretože to nemôžem vydržať. Často niečo rozdám už pred Vianocami, pretože jednoducho nie sme deti :)


Neriešim trendy ani čo je práve IN, dôležité je to, čo sa mi páči a čo ladí u nás doma. Prírodné farby a materiály, dekorácie ani cez Vianoce nevybočujú.


Preferujem sklo a drevo, tento rok pribudli ozdoby z papiera, väčšinu som si vyrobila sama. Milujem hviezdy, papierové som tvorila už dva roky predtým a stále sú top.


Máme menší živý stromček, jedličku, ktorá dlho vydrží. Zdobíme postupne už tak dva mesiace dopredu, stromček najlepšie aspoň dva týždne pred Vianocami. Ozdoby sme niekoľko rokov mali drevené, tento rok uvažujem o papierových.


Vianoce trávime s manželovým oteckom, ktorý je sám. Deň dopredu robíme polievku s knedličkami, ktorú obedujeme na Štedrý deň. Na večeru máme šalát, tiež väčšinou urobený deň dopredu, kapra a rezne. Máme pohodu doma u rozprávok. Okolo piatej večeriame a rozdávame si darčeky, potom nasledujú opäť rozprávky, zákusky a pohoda. Zákusky pečiem tiež už v novembri, s predstihom a najmenej 5 druhov.


A ako máte na Vianoce domov ozdobený vy? Zdieľajte s nami fotky svojich vianočných dekorácií na Instagrame! Označte náš profil @bianosk alebo použite hashtag #bianosk

Nechajte sa inšpirovať našou novou kolekciou TU.