Hlavné menu
U Vás doma

Vianoce v rôznych štýloch: Moderné boho Vianoce

V Biane milujeme rôznorodosť. Každá domácnosť a rodina je úplne iná. A inak tomu nie je ani na Vianoce. V novej sérii článkov vám každú adventnú nedeľu predstavíme jeden štýl vianočnej výzdoby z reálnych slovenských domácností. Nalaďte sa s nami na sviatky!

Na 4. adventnú nedeľu vás pozývame k Lucke @peknebyvat do jej vianočného boho kráľovstva. Aj počas Vianoc zostáva verná prírodným materiálom. Prečítajte si, ako Lucka prežíva svoje Vianoce:
Naše moderné boho Vianoce sú hlavne o prírodných materiáloch (čečine, drievkach či sušených pomarančoch), o ručne robených ozdobách z papiera a všetkých tých jemných doplnkoch. Sme milovníci svetielok. Všetky prútené kvetináče a doplnky sú našou súčasťou celoročne a s prírodnými ozdobami to spolu veľmi pekne ladí aj počas Vianoc.
U nás sa vždy piekli ako prvé vanilkové rožky. Tá vôňa po orechoch a vanilke, to je pre nás začiatok Vianoc.
Každoročne si vyrábame vlastný adventný veniec z čečiny zo záhradky našich rodičov. Je to parádna oddychovka, spravíte si ho presne tak ako chcete, či už s prírodnými prvkami alebo ozdobami, aké sa vám páčia. 
Nekupujeme klasické vzorované baliace papiere, ale si postupne za rok si odkladáme papier z balíkov. Potom to je už len o malej vetvičke na doladenie, obviazanie jutovým špagátom a hotovo. Originálne balenie určite poteší každého a ešte k tomu ste využili papier, ktorý by ste už dávno vyhodili.
Sme vinárska rodina takže varené vínko cez Vianoce aspoň raz musí byť. Samozrejme, všetko s mierou. Vianoce sú u nás hlavne o tradičných jedlách a vôňach. To človeku hneď dodá tú správnu a jedinečnú atmosféru.
A ako máte na Vianoce domov ozdobený vy? Zdieľajte s nami fotky svojich vianočných dekorácií na Instagrame! Označte náš profil @bianosk alebo použite hashtag #bianosk

Nechajte sa inšpirovať našou novou kolekciou TU.