Hlavné menu
U Vás doma

Stolovanie vo vidieckom štýle

Ako prestrieť stôl k víkendovému obed alebo na rodinnú oslavu? Ak máte radi prírodné materiály a odtiene, inšpirujte sa v našom článku. Žaneta @zanynka_stybar vás prevedie svojím slávnostne prestretým stolom vo vidieckom štýle.

Prestieranie v rustikálnom štýle má svoje čaro v každom ročnom období. Rovnako ako sa mení príroda, môžete drobnými detailmi meniť aj dekorácie na stole. "Nemala by chýbať jednoduchá váza s lúčnymi kvetmi," vysvetľuje Žaneta. Keď zvolíte jednoduchú sklenenú vázu, všetka pozornosť sa môže upnúť na kyticu, ktorú práve príroda v okolí dala. Či už sú to narcisy zo záhradky na jar, alebo vetvička jarabiny v zime.
Hlavnú úlohu hrajú obrus a riad. Pokiaľ si tak úplne nepotrpíte na dokonale nažehlené prestieranie, ľan si zamilujete. Dodá celému prestieranie nedbalosť a rustikálneho ducha. A potom stačí na stôl naaranžovať riad tiež v prírodných tlmených farbách a máte hotovo. Okrem dezertu, samozrejme. U Žanety boduje bábovka podľa babičkinho receptu, avšak upečená v modernej forme, ktorých máme na Biane plno. Pozrite sa:

Ako ste si prestreli vy? Podeľte sa s nami! Označte na Instagrame náš profil @biano.sk alebo použite hashtag #bianosk