Rady, tipy, nápady

Prečo si na záhradu zaobstarať fóliovník či parenisko

Chcete sa vrhnúť na pestovanie vlastnej zeleniny a okrasných rastlín? Ak áno, budete potrebovať vhodné vybavenie. Pozrite sa na hlavné výhody fóliovníkov a parenísk!

Fultext

Medzi vhodné vybavenie pre pestovanie zeleniny a okrasných rastlín bez diskusie patria skleníky. O poznanie menšie množstvo ľudí však pozná ich alternatívy v podobe fóliovníkov a parenísk. Tieto záhradné stavby sú síce pomerne nenápadné, ale to neznamená, že vám nemôžu pomôcť k výnosnejšej úrode. Pozrite sa na ich hlavné výhody.

Ušetríte peniaze

Nechcete investovať do drahého skleníka? Fóliovníky a pareniska sú cenovo dostupnou alternatívou klasického skleníka. Ak to s pestovaním myslíte vážne, a zároveň chcete ušetriť, dlho nad ich obstaraním nepremýšľajte. Skutočne vám pomôžu k lepšej úrode a vy si tak budete môcť vychutnať vlastnú zeleninu v bio kvalite.

Jednoduchá konštrukcia

Fóliovníky sú nielen menej nákladnou, ale z pohľadu konštrukcie i jednoduchšou alternatívou. Najväčšou výhodou je to, že nie je nutné budovať základy ako u skleníka. Hlavné rozhodnutie vás čaká pri výbere vhodnej fólie, ktorá tvorí steny fóliovníka. Tie vôbec najlacnejšie fólie sú veľmi tenké a majú nízku životnosť. V praxi ich dokáže potrhať aj mierne silnejší vietor.

Ideálnou voľbou sú trojvrstvové fólie. V prvom rade majú výrazne vyššiu životnosť a odolnosť nielen proti vetru, ale vďaka vonkajšej vrstve tiež proti slnečnému žiareniu. Druhá vrstva funguje ako tepelný izolant. To je pre pestovanie úplne ideálna vlastnosť, ktorá znižuje nežiadúce teplotné straty. Tretia vrstva zabraňuje vode v zrážaniu do kvapiek. Namiesto toho, aby voda kvapkala na rastliny, voľne steká po fólii.

Snadné přemístění

Umístění fóliovníku vám již nevyhovuje a rádi byste ho měli na jiné části zahrady? Jejich velkou výhodou je možnost snadného přemístění. Pro umístění fólie, jak již bylo řečeno, nepotřebujete u většiny fóliovníků pevné základy.

Parenisko miesto záhonu

Parenisko je vhodné pre pestovanie menších rastliniek, ale dokážete v ňom vypestovať aj drobnú zeleninu. V praxi sa jedná o krytý záhon, jeho súčasťou je podsada a vrchná časť s oknami. Tie bývajú posuvné a sú spravidla vyrobené zo skleníkového skla alebo polykarbonátu.

Vyberte si skleník, fóliovník či parenisko na Biane:

139,40 € Foliovník 350 x 200 x 200 cm D2482 Dekorhome

Objavte ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom