Hlavné menu
EKO bývanie

Novinka na Biane: Ako funguje EKO sekcia?

Ste zástancom udržateľného bývania a ekologického životného štýlu? Potešíme vás! Spustili sme totiž EKO sekciu, ktorá je plná inšpirácie, tipov a rád, ako žiť šetrnejšie voči planéte, ale aj vlastnej peňaženke.

Chceme vám predstaviť našu novinku. Aj my sme sa rozhodli podporiť vedomé nakupovanie. Pripravili sme pre vás EKO sekciu, v ktorej okrem produktov, nájdete aj inšpiráciu, informácie a tipy o udržateľnom životnom štýle.

Podľa čoho vyberáme ekologickejšie varianty produktov

Produkty do EKO sekcie kategorizujeme na základe údajov, ktoré nám poskytujú partnerské eshopy vo svojich XML feedoch. O výrobkoch nemáme žiadne iné/vlastné informácie, z ktorých by sme pri ich kategorizácii mohli vychádzať.

Výber ekologických a udržateľných produktov je zložitý proces, ktorý nás každý deň učí niečo nové. Sme si plne vedomí toho, že nie každý produkt, jeho výber a samotné zaradenie do EKO sekcie sú perfektné a na 100 %. Veríme ale tomu, že aj malé kroky dobrým smerom, majú pozitívny dopad. Ako sme definovali ekologické a udržateľné produkty?

  • Ak údaje o výrobkoch zodpovedajú parametrom, ktoré sme zvolili, zaradíme ich do EKO sekcie. Najčastejšie sa jedná o udržateľné materiály.
  • V druhom prípade ide o ekologické alternatívy, ktoré sú šetrnejšie k prírode a úsporné k peňaženke. 

Myslíme si, že každá snaha alebo malý krôčik k šetrnejšiemu životnému štýlu sa počíta. Preto sa vám snažíme vybrať čo najviac produktov, ktoré sú podľa našich kritérii na základe údajov, ktoré máme od partnerských e-shopov, ekologickejšie a udržateľné.

Čo vás ešte v rámci EKO sekcie čaká? 

Nachystali sme pre vás články zamerané na vedomý lifestyle

Internet je dnes preplnený informáciami a často musíte drobnosti a detaily dohľadávať naprieč niekoľkými webmi. Rozhodli sme sa napísať komplexné články na témy, ktoré sa týkajú ekologického, udržateľného a vedomého životného štýlu. 

S tým aké produkty sa do EKO sekcie patria, súvisia v prvom rade materiály. V sprievodcovi udržateľnými textilnými materiálmi máme pre vás všetky, ktoré považujeme za šetrnejšie voči životnému prostrediu.

Pekné bývanie môže byť ešte krajšie, ak sa rozhodnete trocha pomôcť planéte. Inšpirujte sa našimi tipmi na šetrenie energií v domácnosti. Článok obsahuje všetky informácie o tom, ako šetriť vodou, elektrickou energiou a teplom aj u vás doma. 

Pokiaľ patríte k šťastlivcom so záhradou a pestovanie rastlín je vaše hobby, prispievate k vlastnému vedomému pobytu na našej planéte. Keďže téma záhradníčenia je naozaj široká, pripravili sme rovno dva články, ktoré pomôžu začiatočníkom a inšpirujú pokročilých. Poďte si s nami naštudovať ako kompostovať a hnojiť, aby sa vašej úrode darilo

A keďže žijeme v podnebnom pásme, v ktorom sa nie vždy rastlinám darí, nevyhnutnou súčasťou záhrad sú u nás fóliovníky, skleníky a pareniská. Čo s čím sadiť a o pestovaní v skleníku tu máme sprievodcu tiež.

Inšpirujte sa našimi EKO kolekciami

A keď neviete kde pri zariaďovaní udržateľnej domácnosti začať, vytvorili sme pre vás niekoľko inšpiratívnych kolekcií, aby bol váš prvý krôčik na ceste po zelenej stope jednoduchší. 

Poznáte prístup zero waste alebo život bez odpadkov? Vôbec nezáleží na tom či ste nováčik, alebo zbehlý matador v ekologickom žití. Tak či onak si určite vyberiete produkty, ktoré vám k novému životnému štýlu pomôžu. A navyše príroda vám tiež poďakuje.

O udržateľných materiáloch ste si už prečítali v našom článku. Produkty z udržateľných materiálov môžete mať doma v každej miestnosti.

Váš domov môže byť útulný a ekologický zároveň. Nezabudli sme ani na dekorácie a vybrali sme pre vás kvalitný textil a doplnky.

V ktorých krajinách EKO sekcia funguje

Naša nová EKO sekcia funguje v štyroch krajinách: Slovensko, Česko, Maďarsko a Rumunsko.