Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Na čo dbať pri výbere konferenčného stolíka?

Konferenčný stolík vyberajte s ohľadom na sedaciu súpravu. Ale neobracajte sa len na dizajn, dôležitá je aj jeho výška. Napríklad japonský nízky stolík je síce moderný, ale nehodí sa ku každej pohovke.

Konferenčný stolík má vlastne len jednu úlohu, ale napriek tomu je pre slovenské domácnosti nepostrádateľný. Sme zvyknutí mať po ruke odkladací priestor na noviny, kávu, alebo ovládač. A spojenie "po ruke" je v tomto prípade kľúčom k výberu ideálneho stolíka. Rovnako ako voľba materiálu.

Výška konferenčného stolíka

Konferenčný stolík slúži na to, aby ste mali všetko, čo potrebujete, na dosah ruky. Väčšinou sa umiestňuje pred pohovku, ale ak máte sedaciu súpravavu do písmena L alebo U, vhodnejší je v jej strede. Rozhodne nie je vhodné mať stolík nižší ako je sedacia plocha sedačky. Pokiaľ máte hlbokú pohovku, výrazný sklon operadla a nechcete pri každom podaní cvičiť brušné svaly, kúpte si vyšší stolík. Našťastie sa dnes vyrábajú rôzne polohovacie stolíky, takže výšku môžete sami korigovať podľa vášho uváženia. Pri niektorých modelov to platí aj o šírke. Takéto stolíky pôsobia moderne a dizajnovo, ale zároveň sú veľmi funkčné.

Vyberte si konferenčný stolík na Biane:

Materiál

Káva, voda, džús, deti. Ak máte s touto kombináciou skúsenosti, isto dobre viete, ako taká seansy niekedy končí. Po stolíku steká rôznofarebná kvapalina a vy sa obzeráte všade možne po obrúskoch alebo utierke. Samozrejme, všetci chceme mať čisto, ale tiež zachrániť stolík od pohromy. Preto je potrebné vyberať odolnejšie materiály.

  • Laminované drevotrieskové dosky (LTDT) – veľmi odolný variant, ľahko sa udržuje a vydrží krátkodobé pôsobenie vody
  • Kov – väčšinou dizajnová záležitosť. Stolík z kovu alebo kombinácia oceľovej konštrukcie a drevenej dosky, býva ťažký, takže záleží na vás, ako veľmi s ním potrebujete hýbať. Máte napríklad rozkladaciu pohovku a časté návštevy? Potom nie je kovový stolík úplne vhodný.
  • Sklo – ak je v kombinácii s kovom, pôsobí stolík chladno. V kombinácii s deťmi nie je ani úplne bezpečný. Ale skvelo vyzerá s drevom a patrí medzi neumierajúcu klasiku.
  • Masivní dřevo – dražší varianta, která má výdrž, ale na údržbu je náročnější. Využívá se hlavně dub a buk.

Vyberte si konferenčný stolík z masívu na Biane:

Design

Funkčnosť, pohodlie a dizajn, tieto atribúty by mali byť pri konferenčnom stolíku v rovnováhe. Kompromis nehrá rolu len v partnerskom vzťahu, dostaňte ho i do vašej obývačky.

  • Nízké stolíky – sú ovplyvnené japonským štýlom a dnes veľmi moderné. Ale ak máte stolík statický, nepolohovateľný, potom by mala byť vaša sedacia súprava nižšia a s opierkou v uhle okolo 90 stupňov.
  • Rôzne tvary – platí, že koľko tvarov, toľko stolíkov. Vyberať máte naozaj z čoho, ale hlavne dbajte na štýl a veľkosť pohovky aj ďalšieho nábytku v miestnosti. Ak zvolíte solitérny stolík, nechajte ho vyniknúť.
  • S teleskopickou doskou a polohovateľné - u polohovateľných stolíkov môžete meniť výšku. Ak nie ste si istí, akú výšku stolíka zvoliť, vyberajte z týchto druhov a v každom prípade budete spokojní. Niektoré stolíky majú teleskopickú dosku, takže sa z nich dá vytvoriť aj príležitostný stolík pod jedlo.

Vyberte si okrúhly konferenčný stolík na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom