Ako vybrať...

Ako vybrať mobilnú vírivku na záhradu?

Relaxujte radi vo vírivke, kde necháte odplávať všedné starosti? Viete o tom, že vírivku môžete mať aj u seba na záhrade? Za relaxáciou už nemusíte nikam jazdiť, poďte si vybrať a užite si kúpele doma.

Fultext

Pobyt vo vírivke uvoľňuje nielen myseľ, má blahodárne účinky aj na naše telo. Masáž v teplej vode uľavuje od bolestí kĺbov a svalov a dokonca pomáha upravovať aj krvný tlak. Pri pobyte vo vírivke odplávajú všedné starosti a následné uvoľnenie a upokojenie môže odstrániť aj miernejšie poruchy spánku. Nemusíte jazdiť do wellness, zarelaxovať si môžete aj doma. Poďte si s nami vybrať mobilnú nafukovaciu vírivku aj k sebe na záhradu.

Mobilná vs. klasická

Oproti klasickým vířivkovým vaniam sú mobilné vírivky cenovo dostupnejšie, kvalitnú vírivku tak môžete kúpiť v cenovom rozpätí od 10 000 do 40 000 korún. Ďalšou ich výhodou je ľahká manipulácia. Nie je problém je premiestniť - ak budete chcieť, môžete bazén vypustiť, zabaliť a vziať si ho so sebou na chatu či na dovolenku. Hmotnosť vypusteného bazéna sa pohybuje okolo 30-50 kg.

Veľkosť

Ako veľká vírivka stačí? Než si ju kúpite, premýšľajte, koľko osôb ju bude využívať. Na výber je od víriviek pre dve osoby, až po vírivky pre 6 a viac osôb. Od jej veľkosti sa samozrejme odvíjajú aj prevádzkové náklady. Dôležitým parametrom sú aj rozmery a hĺbka - tie je potreba prispôsobiť nielen vašej výške, ale aj vašim priestorovým možnostiam. Premerajte preto dobre miesto, na ktoré chcete vírivku umiestniť.

Umiestnenie

 • Vonku: vírivku je nutné umiestniť na pevný povrch, určite nestačí ju položiť na trávnik či piesčitý povrch. Vhodný podklad je napríklad dlažba alebo pevná podložka. U podložky pozor na materiál - vyberajte taký, ktorý vydrží aj mokré prostredie a nebude zatuchat. Na drevený podklad je preto dobré dať podložku, ktorá je u väčšiny víriviek v základnom príslušenstve.
 • Vnútri: nafukovaciu vírivku je možné umiestniť aj do interiéru, napríklad do zimnej záhrady. Pozor ale na hmotnosť, tá môže dosahovať pokojne aj okolo 1000 kg, ak je vaňa napustená a plne obsadená. Tiež je dobré myslieť na vypúšťanie vody, ktoré je v interiéri komplikovanejšie.

Materiál

 • Rhino Tech materiál: užívateľsky prívetivý materiál, ktorý sa pohybuje v rozumnej cenovej relácii. Je veľmi pevný a odolný proti UV žiareniu, poškriabaniu aj miernejšiemu mrazu. Zvyčajne je zložený zo 6 vrstiev (ochrannej vrstvy, PVC, výstuže, laminátovej tkaniny, ďalšej výstuže a ďalšie vrstvy PVC).
 • Laminované PVC: tieto bazény sú vyrábané z trojvrstvového materiálu, vrchná a spodná vrstva je z ťažkého odolného PVC, medzi ním je vrstva odolnej iny. Niektoré modely majú ochranu proti UV žiareniu, radšej sa ale uistite priamo u výrobcu.

Filtrácia

Je filtrácia dôležitá? Áno, bez nej by bol čoskoro bazén plný nečistôt a z priezračnej vody by sa mohla stať zelená. Filtráciu vyberajte na základe objemu bazéna tak, aby bola dostačujúca. Filtrácia by mala zvládnuť prečerpať celý objem bazéna minimálne za jednu hodinu.

 • Piesková filtrácia: voda z bazéna je hnaná cez piesok, v ktorom sa zachytia nečistoty. Vďaka tejto filtrácii sa zníži potreba chemických doplnkov pre čistenie vody. Je dostatočne výkonná aj pre väčšie bazény. Jej obstarávacia cena je síce vyššia, zato má ale malé prevádzkové náklady. Piesok je nutné meniť raz za 2-3 roky.
 • Kartušová filtrácia: u tohto druhu je voda čistená cez papierovú vložku. Tá sa pri zanesení musí čistiť niekedy aj niekoľkokrát týždenne. Raz za čas je nutné vložku vymeniť za novú. Obstarávacie náklady sú nižšie a nízka je aj energetická náročnosť.

Celoročná prevádzka?

Nafukovacie bazény nie sú vhodné na používanie v zime, mrazy by ich mohli poškodiť. Zimné používanie je možné vďaka termopodložkám a termoizolačnej plachte. Ale ani tie vám nezabezpečia, že tuhé mrazy vydržia bez ujmy. Pre celoročnú prevádzku sú vhodnejšie vane s tvrdou škrupinou, ktorým nízke teploty neublížia.

Trysky a vyhrievanie

Čo od vírivky čakáte? Stačí vám posedenie v bublinkovej kúpeli, alebo si chcete dopriať horúce masážne kúpele? Vane mávajú najčastejšie vzduchové trysky. Tie vytvoria príjemnú bublinkovú kúpeľ, ale nie sú dostatočne masážne. Aby bol zážitok z kúpeľa kompletný, voľte také vane, ktoré majú aj hydromasážne trysky.


Budete vírivku využívať aj mimo horúce letné dni? Ak áno, určite voľte takú, ktorá je vyhrievaná. Tú potom môžete používať skoro po celý rok, okrem mesiacov, keď mrzne. Vodu možno zahriať až na 42 ° C.

Príslušenstvo k vírivkám

 • Kryt bazéna: Úplná nutnosť, ktorá ochráni vírivku pred znečistením opadaným lístím a podobne. Niektoré kryty sú aj termoizolačné.
 • Taška: vďaka taške možno vyfúknutú vírivku ľahko a bezpečne prenášať tam, kam potrebujete.
 • Ovládací panel: môže byť ako tlačidlový, tak aj s LCD displejom.
 • Podložka:  tá je potrebná predovšetkým na prichytenie vrchného krytu. Navyše chráni spodnú časť bazéna i podlahu, na ktorej je vírivka umiestnená.
 • Schodíky: pre bezpečnejšie a pohodlnejšie chodenie do vírivky aj z nej.
 • Manometer: vďaka nemu budete presne vedieť, aký tlak vzduchu v nafukovacej konštrukcii práve je.

Vyberte si mobilnú vírivku na Biane:

Objavte ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom