Hlavné menu
Ako vybrať...

Ako vybrať odtokový sprchový žľab

Minimalistický dizajn a čisté línie. Moderný vzhľad vašej kúpeľni zaistí malá nepatrnosť, akou je žľab. Vďaka nemu si môžete postaviť sprchu snov. Máme pre vás niekoľko rád, ako vybrať ten správny.

Rozhodli ste sa pre zbrusu nový sprchový kút? Elegantným variantom sú sprchové kúty so žľabom. Sú minimalistické, funkčné a vhodné aj do bezbariérových domácností. Poďte sa s nami pozrieť, na čo všetko sú dobré a tiež na to, ako a kam žľab umiestniť.

Kam sa hodí?

Sprchový žľab je vhodný takmer do každej kúpeľne. Len nezabudnite, že je potrebné zasahovať do podlahy. Ale aj keď si nemôžete dovoliť väčšie zásahy, je to riešiteľné. Stačí vytvoriť pár centimetrov vysoký schodík, ktorý zaistí dostatočný priestor pre sifón i pre vyspádovanie. Aby nevyzeral veľmi okato, vyberte rovnakú farbu podlahy v kúpeľni aj v sprche.

Bezbariérová kúpeľňa

Pomocou žliabku toho ľahko docielite. Sprchový kút so žliabkom je výborný aj pre staršie osoby, ktorým sa do neho ľahko vstupuje. Sprchový kút je záležitosťou, ktorá vydrží dlhé roky, myslite preto aj na svoju jeseň života. Aby ste docielili maximálnej bezbariérovosti, vypustite aj sklenené či plastové zásteny. To je vhodné ale len v prípade, že sprchový kút bude dostatočne veľký.

Sprcha nielen pre ľudí ...

Majitelia psov to dobre poznajú. Vonku je mokro a váš chlpáč je celý od blata, v horšom prípade sa v niečom vyváľal. Dostať ho do vane mnohokrát nie je hračka. Sprchovací kút so žľabom je na takúto očistu úplne ideálny. Len pozor na to, aby sa rovnako ľahko nedostal aj zo sprchy von.

Umiestnenie

Umiestnenie žľabu závisí hlavne na vašich preferenciách.

  • Najbežnejšie sa dávajú k stene. U uzavretého sprchového kúta nie je potrebné, aby bol žľab cez celú dĺžku, dôležité je spádovanie v jednom smere, ktoré zabráni pretečeniu do miestnosti. Žľab pri stene v otvorenom priestore je potom nutné spádovať z troch strán.
  • Ďalším variantom je žľab pri vchode do sprchy, tam je dobré nielen spádovať smerom od steny k žľabu, ale tiež vyspádovať aj stranu z kúpeľne. Šírka žľabu musí zodpovedať šírke sprchového kúta.

Aby voda odtekala kam má, musí byť vyspádovanie podlahy vykonané správne. Ideálne spádovanie by malo mať sklon smerom k odtoku 2%. Dôležité je tiež dostatočne hlboké umiestnenie sifónu. To začína približne na siedmych centimetroch.

Volba materiálu

Na výber máte hneď z niekoľkých variantov. Klasikou sú nerezové žľaby - brúsené či leštené. Existujú aj plastové čí sklenené. Vyberať môžete aj z celej rady vzorov. Od štvorčekov, cez kolieska, až po menej obvyklé tvary. Ak nechcete, aby bol žľab na očiach, môže byť aj takmer neviditeľný. Toho docielite tak, že naň nalepíte dlažbu alebo použijete stierku. Medzeru necháte priamo pri stene. Čo sa týka sifónu, ten sa vyrába z plastu, nerezu, či kombinovaný.

Vyberte si sprchový žľab na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom