Hlavné menu
Ako vybrať...

Ako vybrať detskú komodu?

Úložný priestor v detskej izbe je večne nedostatkový tovar, a preto vám správna komoda ušetrí veľa problémov. Zorientujte sa s našou pomocou v ponuke rozmerov, materiálov i prevedenia a vyberte optimálne riešenie do vášho domova.

Pri výbere detskej komody je dôležitá veľkosť, ktorú by ste mali voliť s ohľadom na výšku a sebestačnosť dieťaťa, podľa svojich požiadaviek na miesto a samozrejme tiež podľa veľkosti miestnosti. Vybrať si môžete z rôzneho prevedenia - so zásuvkami, s poličkami, dvierkami a pod. A v neposlednom rade je potrebné zvážiť bezpečnosť.

Akú zvoliť veľkosť?

Výška nábytku by mala zodpovedať veľkosti dieťaťa. Vo svete obrov žijú vaše ratolesti celý svoj detský život, a tak v izbičke iste ocenia, keď uvidia na hornú plochu komody a budú ju môcť využívať.

  • Vyberte komodu tak, aby na ňu dosiahlo trojročné dieťa. Dieťa tak nebude mať tendenciu na komodu šplhať alebo k nej prisúvať ďalší nábytok.
  • Hĺbka komody by sa mala pohybovať medzi 35 a 50 cm.
  • Ak sa stretávate s malým priestorom, myslite na to, že by medzi skrinkami komody a ďalším nábytkom, napríklad posteľou, mala byť ulička aspoň 60 cm, aby sa okolo dalo prechádzať a skrinky či šuplíky bolo jednoduché otvoriť.

Aký zvoliť materiál?

Najčastejšie sa vyrába z dreveného masívu alebo laminátu či drevotriesky s povrchovou úpravou. Lamino je lacnejšie, tvrdšie a ľahšie sa udržuje, naopak drevo je trvanlivejšie, pocitovo príjemnejšie a každý kus je originál.

Aké typy komod máte na výběr?

Komody so zásuvkami

Vaša voľba by mala byť závislá na tom, čo potrebujete do komody uložiť. Šuplíky sú prehľadné, ale nepôjmu väčší objem vecí. V prípade zásuviek a šuplíkov do detskej izby voľte kvalitné a trvanlivé pojazdy - ideálne sú kovové.

Komody s dvierkami

Druhou verziou je poličková komoda s dvierkami, ktorá môže slúžiť na uloženie oblečenia a väčších predmetov. V takom prípade by sa hĺbka mala pohybovať v číslach nad 40 cm, predovšetkým kvôli optimálnemu uloženiu šatstva.

Kombinované komody

Samozrejme sú na trhu aj komody, ktoré kombinujú šuplíky s dvierkami i otvorenými policami. Záleží teda len na vás, aké veci do komody hodláte ukladať, či môžu byť vidieť v otvorených policiach, alebo bude lepšie, keď budú pred ľudskými zrakmi skryté v šuplíku.

Biano TIP: Ak vyberáte komodu do izbičky pre bábätko, poobzerajte sa po praktických komodách s prebaľovacím pultom, ktorý je možné prípadne zložiť vo chvíli, keď už dieťa prebaľovať nepotrebujete.

Vyberte si detskú komodu na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom