Hlavné menu
Ako vybrať...

Ako vybrať bezpečný a spoľahlivý trezor

Spoľahlivý trezor slúži na bezpečné uloženie cenností a dôležitých materiálov, pre firemné kancelárie je prakticky nevyhnutným doplnkom. Poradíme, ako vybrať správne.

Pri výbere sa zamerajte na konkrétny typ trezoru podľa toho, čo do neho budete ukladať. V pracovni sa najčastejšie jedná o hotovosť, kľúče a dokumenty, prípadne aj o drobnejšie cennosti alebo záznamové média. Pokiaľ bude trezor umiestnený na viditeľnom mieste, nemal by výrazne narušovať vzhľad interiéru.

Trezory sa vyrábajú v rôznych prevedeniach

  • Menšie príručné kancelárske trezory sú riešené často ako prenosné, jedná sa v tom prípade vlastne o jednoduchú bezpečnostnú schránku, u ktorej nie je bezpečnostná trieda príliš vysoká.
  • Nábytkové trezory a bezpečnostné schránky je možné inštalovať prakticky kdekoľvek. Môžete ich inštalovať do nábytku, alebo môžu byť doplnkom interiéru. K ich ukotveniu do steny či do podlahy sa používa špeciálna kotviaca technika. Prednosťou nábytkových trezorov je možnosť ich presťahovania v prípade potreby.
  • Atypické trezory sa vyrábajú na zákazku podľa priania zákazníka a spĺňajú aj inak nezvyklé požiadavky.

Ako pri výbere trezoru postupovať?

  1. Zvoľte typ zamykania: buď pomocou bezpečnostného kľúča, mechanického kombinačného systému, alebo moderného elektronického zamykacieho systému. Bohužiaľ nemožno ľahko povedať, ktoré z týchto riešení je bezpečnejšie. Záleží na mnohých faktoroch a modelu trezoru. Pred nákupom sa preto radšej poraďte priamo s predajcom, ktorý pozná slabiny jednotlivých trezorov.
  2. Vopred sa rozhodnite o umiestnení trezoru. Možno ho nechať voľne stáť, zakotviť do steny, podlahy či nábytku, prípadne zavesiť či napevno zabudovať do steny.
  3. Ide o dlhodobú investíciu, preto radšej voľte o niečo väčší model, avšak s prihliadnutím k možnostiam umiestnenia.
  4. Berte vždy ohľad na ohňovzdornosť a stupeň zabezpečenia.
  5. Príliš veľký trezor může působit komplikace při instalaci v menších místnostech i při dopravě na místo určení.
  6. Zvolte trezor s vhodným vnútorným usporiadaním, ktoré vám bude plne vyhovovať. Môže sa jednať o riešenie s policami, závesnými háčikmi, výsuvnými priehradkami a šuplíky, prípadne aj s oddelenými uzamykateľnými vnútornými priehradkami (pre viac užívateľov). Niektoré typy trezorov sú vybavené aj vhadzovacím mechanizmom.
  7. Pri objednávke dohodnite aj počet kľúčov, zhotovenie ich duplikátov býva z bezpečnostných dôvodov pomerne komplikovanou záležitosťou

Možnosť poistenia existuje aj pre trezory

Poistenie trezoru je bezpochyby vhodným riešením, ako uložený obsah zabezpečiť a znížiť riziko. Poisťovne majú vlastné tabuľky a dojednávanie podmienok prebieha individuálne. Dôležitý je pri tom predovšetkým typ trezoru. Vždy je nutné doložiť príslušný bezpečnostný certifikát, na ten musíte pri výbere trezoru v každom prípade tiež myslieť.

Vyberte si trezor na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom