Premeny

Po rekonštrukcii nabral storočný dom druhý dych

Svojpomocne rekonštruovaný tmavý dom v dedine kúsok za Prahou nebol pre štvorčlennú rodinu ideálny. O príjemnom bývaní sa rozhodne hovoriť nedalo. Preto majitelia požiadali o pomoc dizajnérov Kamilu Douděrovou a Františka Šišku.


"Celý dom má neuveriteľného génia loci a história v ňom dýcha odvšadiaľ. Úplne nás uchvátili klenby, takže sme ich povýšili na hlavný prvok interiéru, "hovorí o neuveriteľne rozprávkovom priestore Kamila Douděrová, ktorá navrhuje interiéry pod značkou Kami Design.

Interiér domu pred rekonštrukciou (zdroj: Prima Living)

Kamenné múry a valené klenby sto rokov starého domu sú aj tak jediným pôvodným prvkom, ktorý zostal v interiéri zachovaný. Všetko ostatné je aj napriek patinu úplne nové. "Odstránili sme aj pôvodnú omietku a do tmavého interiéru pridali nové okno. Teraz je v priestore ďaleko viac prirodzeného svetla, "opisuje designérka. Tiež nová podlaha vo farbe pieskovaného duba od firmy Quick-step prispela k celkovému presvetleniu priestoru.

Do vidieckeho stavenia patria bezpochyby aj textílie a textilné doplnky, najlepšie s kytičkovanou potlačou. Tie nechali dizajnéri ušiť na mieru a drobné kvetinky tak dopĺňajú neutrálnu šedivú sedaciu súpravu, nábytok s šedobielou patinou a nové krbové kachle, ktoré nahradili pôvodný nefunkčný krb. "Aby sme interiér ešte trochu oživili, použili sme svetlunko zelenú farbu, ktorá s béžovými a šedivými tônmi krásne akcentujú, "hovorí dizajnérka. Lampy, svietniky, stojany a košíky, ktoré boli vybrané z portfólia značky StarDeco, potom už len celkovú atmosféru podčiarkli.

Viac inšpirácií v rustikálnom štýle nájdete na Biane

Vyberte si v rovnakom štýle:

Objavte ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom