Hlavné menu
Premeny

Oživte interiér farbou roka 2018 Ultra Violet

Každoročne vyhlasuje Pantone starostlivo vyberanú farbu roka. Tento rok je to mystická farba Ultra Violet evokujúca hlboký vesmír. Cítite, že je čas na zmenu? Poďte s nami oživiť svoj domov.

http://www.spacefurniture.com.sg/tufty-time-leather.html

Už od roku 2010 vyhlasuje spoločnosť Pantone farbu roka, odtieň, nad ktorým si každoročne láme hlavu niekoľko odborníkov. Vo výbere tejto farby sa odráža spoločenské dianie od popkultúry až po sociálno-ekonomické podmienky. A zvíťazí farba, ktorá nám dá to, po čom v aktuálnom rozpoložení túžime. Minuloročnú sviežu Greenery vystriedala v roku 2018 mystická Ultra Violet.

Ultra Violet – aká je?

Pantone o tohtoročnej farbe 18-3838 píše ako o dramaticky provokatívnej, originálnej a podporujúcej vizionárske myslenie. Ultra Violet je spájaná s mystikou a spiritualitou. Je to farba výrazná, ktorá je vhodná pre tých, ktorí sa neuspokoja s málom, je to farba pre tých, ktorí za všetkým hľadajú hlbší význam. Na farebnej stupnici patrí k chladnejším odtieňom fialovej, s ľahkým nádychom do modra.

Kam se hodí?

Ultra Violet je farba, ktorá sa hodí do skoro všetkých štýlov bývania. Nájdeme ju v kvetoch mnohých rastlín, preto veľmi pekne vynikne v štýle provence. Pri správnej voľbe doplnkov sa hodí aj do vintage štýlu a retro je pre ňu ako stvorené. Pretože vyjadruje nespútanosť a individualitu, pristane boho štýlu, pre ktorý sú tieto vlastnosti typické. Ak budete s jej dávkovaním zaobchádzať opatrne, oživí aj moderné, minimalisticky ladené interiéry.

S akými farbami kombinovať?

S žiadnu farbou sa to nemá preháňať. Kombinácia s bielou je úplná klasika. Harmonicky pôsobí kombinácia Ultra Violet s paletou pastelových fialkových odtieňov. Mystického dojmu docielite kombináciou s metalickými farbami a paletou modrých odtieňov. Dramatickosti dodáte zemitými tónmi v kombinácii s výraznými teplými, fialovo ružovými tónmi. Veľmi efektne budú vyzerať doplnky v sýtej žltej či tyrkysovej.

Ísť s dobou ide aj lacno

Ak radi dodržiavate trendy, alebo jednoducho len neradi žijete v stereotype, je skoro nevyhnutné, aby ste mali byt zariadený v neutrálnych farebných odtieňoch, s ktorými sa ľahko kombinuje široká škála farieb. Nie je potrebné meniť všetok nábytok, výrazné farby sa okukajú veľmi rýchlo a bolo by to nákladné. Ako na rýchle a pomerne lacné zmeny?

  • doprajte svojej sedacej súprave nový prehoz
  • vymeňte vankúše
  • polepte si stenu tapetou
  • kúpte si kusový koberec
  • oblečte stôl do nového obrusu
  • zaveste si na stenu nový obraz