Hlavné menu
Ako vybrať...

Ako vybrať vhodný motív detského koberca

Detské koberce do izbičky určite patria. Tlmia pády, hrejú a zabavia. Na výber je veľké množstvo motívov. Pre princeznú, moreplavcov aj malého piráta ciest.

Koberec do detskej izby patrí rovnako ako stolík či stoličky, ale jeho výber rodičia často podceňujú. Pritom je to niekoľkonásobný pomocník. Menšie deti trávia väčšinu času na zemi, k stolu zasadajú až s príchodom školských povinností. Ale pravdepodobne žiadne si dobrovoľne neľahne na chladnú a tvrdú podlahu. Výpočet kladných vlastností detských kobercov je dlhý. Tlmia nárazy a zvuky, hrejú, zútulňujú izbičku a podporujú hravosť. Môžete vyberať medzi kusovými aj celoplošnými, pričom u kusových môžete kombinovať rôzne motívy. Ale nezabúdajte ani na farebné ladenie s ďalšími prvkami detskej izby. Koberce majú skrátka nejednu čarovnú schopnosť a navyše vedú deti do ríše fantázie.

Rozprávkové motívy pre dievčatá aj chlapcov

Dizajn detských kobercov ide s dobou, takže či už má vaše dieťa rado akúkoľvek rozprávkovú postavu, najskôr ju medzi motívmi nájdete. Ale ktorú vybrať? Kým s krtkom zabodujete u dievčatiek aj chlapčekov, s ostatnými postavičkami to je ťažšie. U malých dievčatiek je momentálne najobľúbenejšia rozprávka Ľadové kráľovstvo. Takže ak ste už počuli mená ako Anna, Elza či Olaf, máte vyhrané. U chalanov môžete zvoliť motívy Angry Birds, Korytnačky Ninja alebo stále obľúbené Autá.

Vyberať môžete aj podľa veku

Sami dobre viete, ako sa vaše dieťa s vekom mení. Rastie, dospieva a spoločne s ním sa mení aj jeho okolie. Koberec, ktorý si vybralo pred tromi rokmi, jeho dnešným, náročnejším požiadavkám nezodpovedá? Vek vám napovie.

Pre dievčatá:

  • do 3 rokov – pre malé dievčatká voľte osvedčené motívy Hello Kitty, sloníča Dumbo, prasiatko Peppa, Krtko, Hľadá sa Nemo alebo Dory
  • do 6 rokov – postavičky z rozprávky Ľadové kráľovstvo (Elza, Anna, snehuliak Olaf alebo sob Sven), princezná Sofia, Minnie, doktorka McStuffins čiže doktorka Plyšáková, ale prešli by aj jednorožcovia, víly alebo sovičky
  • do 12 rokov – u školáčok nič nepokazíte klasikou v podobe hviezdičiek, srdiečok, bodiek alebo iných tvarov v rôznofarebnom prevedení, ktoré sa budú vášmu dievčatku páčiť kľudne až do puberty

Vyberte si detský koberec pre vaše dievčatko na Biane:

Pre chlapcov

  • do 3 rokov – malí chlapčekovia milujú Krtka či mašinku Tomáša, Nema a Dory, ale obľúbené sú aj koberce s mráčikmi alebo s motívmi zvieratiek z farmy alebo safari
  • do 6 rokov – Mimoni, Autá, Lietadlá, cesty, piráti, futbal, formula, indiánske motívy
  • do 12 rokov – Star Wars, Spiderman, Superman, Avengers, futbal či iný šport, ktorý váš syn miluje ... v tomto veku si už ale radšej nechajte od chlapca poradiť, aby sa na vás potom nemračil.

Vyberte si detský koberec pre vášho chlapčeka na Biane:

Nelietajú, ale zabavia

Pre zútulnenie a pohodlnoť, výpočet vlastností detských kobercov nekončí. Vedeli ste, že môžu byť aj hraciou a edukačnou pomôckou? Deti rady poskakujú, tak prečo im nekúpiť koberec s motívom skákacieho panáka. Pokiaľ ale bývate v byte, možno bude vhodnejším variantom ten s vyobrazením hry Človeče nehnevaj sa, Twister, prípadne abecedy. Pokiaľ zháňate koberec, ktorý sa hodí ako dovnútra, tak na záhradu, vyberte penové koberce. Majú skvelé izolačné vlastnosti, sú hypoalergénne, mäkké a obzvlášť vhodné pre batoľatá.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom