Hlavné menu
Ako vybrať...

Ako vybrať a inštalovať fototapetu na chladničku

Premýšľate, čo by mohlo dodať šmrnc vašej kuchyni s minimom nákladov a bez nákupu drahých a nových spotrebičov? Vyskúšajte fototapety na chladničku a sami budete prekvapení, aké dokážu zázraky.

Vymeňte klasickú bielu farbu na chladničkách za niečo farebnejšieho, niečo, čo oživí vašu kuchyňu a vy sa v nej budete cítiť dobre. Nechajte sa inšpirovať, alebo si voľte také motívy, aké máte radi. Výsledok bude zaručený. Aplikácia je jednoduchá, náklady minimálne a finálny efekt na nezaplatenie.

Výhody fototapiet na chladničku

 • Pohybujete sa v rádoch niekoľkých desiatok eúr, nejde o nijako závratnú investíciu
 • Sú umývateľné a ľahko sa udržujú
 • Ušetríte za kúpu novej chladničky, jednoducho zrenovujete tú starú
 • Materiál fototapiet je odolný a vydrží niekoľko rokov
 • Veľmi ľahko a rýchlo sa aplikujú
 • Sú vyrábané v rôznych rozmeroch chladničiek, môžete si tak hravo vybrať pre tú vašu

Materiál

Špeciálne fototapety na chladničky sú vyrábané z PVC navyše so špeciálnou lamináciou, vďaka ktorej je povrch odolný a len tak sa neodrie. Spodná strana tapety je potretá lepidlom. Je bez zápachu, protialergická, odolná voči vlhkosti, pare a mastnote. Mnohí výrobcovia pre pravidelné ošetrenie povrchu odporúčajú špeciálne prípravky na ošetrenie fototapiet. Pôsobí proti nečistotám, žltnutiu, sú umývateľné a chránia vašu tapetu pred vonkajšími vplyvmi a každodennom používaní, ktorému sa v kuchyni nevyhnete.

Trendy vzory? Inšpirujte sa

Štýl vašej kuchyne môžete pomocou fototapety zmeniť veľmi ľahko. A nemusíme sa baviť len o chladničkách, tapetovať môžete aj kuchynskú linku alebo obloženie. Vyberte si z tradičných motívov kvetov, ktoré svojimi vzormi dodajú kuchyni rozmanité farby. Môžete ale vyberať aj motívy najrôznejších jedál od zrniek kávy, malín, korenia až po tie viac farebnejšie v štýle graffity nápisov, prírodných krajín a ďalších. Ak chcete neutrálnejšie farby, potom voľte čiernobiele potlače, napríklad s najrôznejšími panorámami miest, pamiatok či zvierat.

Mnohé firmy ponúkajú svojim zákazníkom tiež možnosť nechať si vlastnú fototapetu na chladničku navrhnúť. Podmienkou je zodpovedajúca kvalita fotografie a presné rozmery, ktoré vám budú vyhovovať. Tým získate fototapetu s akoukoľvek súkromnou fotkou či obrázkom, alebo si môžete nechať potlačiť chladničku vlastnými motivačnými citátmi či heslami, ktoré vás ráno naštartujú a namotivujú vás do nového dňa.

Inštalácia fototapety - 8 krokov

 1. Pred samotnou inštaláciou skontrolujte tapetu, či je v dobrom stave a nie je nijako poškodená.
 2. Potom povrch chladničky zbavte všetkých nečistôt. Vydrhnite ju tak, aby bola čistá a hlavne suchá.
 3. Lepidlo nepotrebujete, stačí, keď na takto pripravený povrch chladničky nastriekate vodu zmiešanú so saponátom, opatrne tapetu odlepíte a pár centimetrov nalepíte na vrchnú stranu chladničky.
 4. Pomocou stierky potom smerom k okrajom chladničky povrch tapety začišťujte tak, aby ste odstránili všetky bublinky, ktoré vznikli. Vždy začišťujte tapetu od bubliniek postupne, nestrhávajte ju celú naraz!
 5. Potom stiahnite ďalší kus tapety a proces zopakujte.
 6. V prípade, že tapetu nalepíte krivo, ešte máte možnosť ju opatrne odlepiť a nalepiť ju znovu. K lepšej orientácii vám pomôže mriežka na podkladovom papieri.
 7. Pri dokončení lepenia prebytočné okraje zrežte pomocou odlamovacieho nožíka.
 8. 24 hodín po aplikácii tapeta úplne priľne k povrchu.

Ako náročná je údržba?

Keďže chladnička je spotrebič, s ktorým sa bude denne manipulovať niekoľkokrát, obavy nad životnosťou a správnou starostlivosťou sú na mieste. V prípade fototapiet na chladničky však strach nemajte. Ich povrch je hladký, umývateľný a môžete ho čistiť bežnými čistiacimi prostriedkami za použitia špongie alebo kefy. Odporúča sa však povrch ošetrovať aj špeciálnymi prípravkami na fototapety, ktoré zaistia jasné farby a ochranu pred vyblednutím a žltnutím.

Vyberte si fototapetu na chladničku na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom