Hlavné menu

Vianoce v rôznych štýloch: Rustikálne Vianoce

V Biane milujeme rôznorodosť. Každá domácnosť a rodina je úplne iná. A inak tomu nie je ani na Vianoce. V novej sérii článkov vám každú adventnú nedeľu predstavíme jeden štýl vianočnej výzdoby z naozajstných českých domácností. Nalaďte sa s nami na sviatky!

Aj keď rozprávková, z rozprávky určite nie je. 2. adventná nedeľa patrí rustikálnej výzdobe podľa @ _mmhome⁠. V jej domácnosti nielen na Vianoce hrá hlavnú úlohu drevo, prírodné štruktúry a kožušina či prikrývky. To všetko dohromady vytvára dojem luxusného a útulného dedinského sídla. Prečítajte si, ako prežíva svoje Vianoce:
Vianoce u nás začínajú spoločnými raňajkami. Rozsvietime stromček, zapálime sviečky, pustíme vianočné pesničky a ešte v pyžame sa stretneme pri vianočke s horúcim kakaom. Rozprávame sa o všetkom možnom. Deti samozrejme riešia čo nám asi ten Ježiško prinesie!
Na obed máme šošovicu s vajíčkom a kyslou uhorkou. Je to spomienka na moje detstvo. Na popoludnie sa ide na prechádzku do lesa, aby čakanie na Ježiška nebolo tak dlhé.
Okolo šiestej hodiny sa schádzame u štedrovečernej večere. Kapor sa u nás neje. Máme polievku s pečeňovými knedličkami a ako druhý chod máme zemiakový šalát, rezeň alebo lososa. Po večeri pripravia chlapci medovníček a mlieko pre Ježiška (trošku americké, ale robíme to tak už niekoľko rokov), potom idú všetci do detskej izby, len ja sa po večeri hrám na Ježiška 😁🎄 Keď je všetko pripravené, idem si pohrať s deťmi a manžel kontroluje, či už tu Ježiško bol. Zacinká zvonček a ide sa na to. Rozbalíme darčeky a samozrejme sa musí všetko vyskúšať. Deti sa hrajú a my si dáme zaslúžený domáci vaječňák a ide sa na rozprávky. To je pre nás čaro Vianoc!
Vyrábam si vence na stôl aj na dvere. Všetko ladím ku stromčeku, nemám rada moc farieb. Červených máme len škriatkov. Všade po dome máme svetielka v teplej bielej farbe.
Vianočný stromček je u nás už pár rokov rovnaký. Ladíme ho do striebornej, bielej a zlatej farby. Tento rok som pridala pár ozdôb v smaragdovo zelenej. Niektoré ozdoby máme aj dlhšie ako desať rokov. Máme ozdoby s menami našich detí, ktoré si sami zavesia na stromček. Nesmú chýbať svetielka v bielej teplej farbe.
A ako máte domov na Vianoce ozdobený vy? Zdieľajte s nami fotky svojich vianočných dekorácií na Instagrame! Označte náš profil @bianosk alebo použite hashtag #bianosk

Nechajte sa inšpirovať našou kolekciou TU