Hlavné menu
Ako vybrať...

Ako vybrať vhodné obliečky pre deti

Zariaďovať detskú izbičku je radosť. S nápadmi sa nemusíte držať pri zemi a u detskýyh obliečok to platí dvojnásobne. Pri nákupe je však potrebné zohľadniť aj kvalitu materiálu, aby boli obliečky pre vaše deti funkčné a pohodlné.

Pri výbere obliečok pre deti sa nemôžete nechať uniesť len ľúbezným dizajnom, ale musíte dbať aj na jeho praktickosť a funkčnosť. Detské obliečky by mali byť vyrobené z príjemného jemného materiálu a mali by byť nenáročné na údržbu. Motív je samozrejme tiež veľmi dôležitý, s tým už vám ale poradia vaši malí pomocníci.

Vyberajte kvalitné materiály

Detská pokožka je citlivejšia ako pokožka dospelých, a preto by ste pri výbere detskýyh obliečok mali voliť také materiály, ktoré nebudú detskú pokožku dráždiť. Bavlna, ľan, prípadne mikrovlákno sú vhodnými materiálmi, pretože sú jemné, priedušné a majú dobré savé vlastnosti. Nezaobstarávajte deťom obliečky z nekvalitných syntetických materiálov, ktoré spôsobujú nadmerné potenie.

Dbajte na správnu veľkosť

Obliečky pre deti by mali presne zodpovedať rozmerom lôžkovín v posteli vášho dieťaťa. U detských postieľok je štandardný rozmer pre vankúš 40 x 60 cm, pre prikrývku 100 x 135 cm a pre prestieradlo 60/70 x 120/140 cm. Ak vaše dieťa už opustilo postieľku a zaobstarali ste mu detskú posteľ s rozmermi 160 x 90/80 cm, môžete rovno siahnuť po obliečkach v štandardnej veľkosti, teda 200 x 90/80 cm. Deti sú v spánku aktívne, neustále sa prevaľujú a menia polohu. Ak zvolíte nesprávnu veľkosť obliečky a prestieradla, budú sa zbytočne krabatit a zhŕňať. Aby ste svojim ratolestiam zaistili kľudný spánok, zabudnite v tomto prípade na vetu "Do toho predsa dorastie."

Jednoduchá údržba

Obliečky pre deti sú vystavené väčšiemu nebezpečenstvu postriekania mnohými spôsobmi. Preto je potrebné vyberať taký materiál, ktorý je nenáročný na údržbu. V súčasnej dobe nájdete na trhu aj detské obliečky, ktoré majú špeciálnu nežehlivú vonkajšiu úpravu. Ideálne sú detské obliečky z mikrovlákna, pretože sú rýchloschnúce a po vypraní ich stačí iba vyvesiť. Žehlenie nie je potrebné.

Pozor na zapínanie

Pri výbere detskéhých obliečok nesmiete zabúdať ani na bezpečnosť našich deti.

Je potrebné vyberať také zapínanie, u ktorého nehrozí vdýchnutie alebo poškriabanie.

  • Gombíky: sú pre detské obliečky nevhodné, pretože hrozí ich vdýchnutie.
  • Zips: oceníte jeho praktickosť, dajte ale pozor na to, aby sa dieťa nepoškriabalo o jeho ostré časti. Radšej zvoľte také obliečky, ktoré majú zips na vnútornej strane.
  • Zakladacie obliečky: ani gombíky, ani zips. Lôžkoviny v zakladajúcom prevedení držia vďaka preloženej látke. Tento typ je teda najbezpečnejší, perina i vankúš z neho však môžu častejšie vypadávať.

Farby a motívy

Kde inde sa s výberom farieb a motívov odviazať než pri výbere detských obliečok? Tu sa naozaj medze nekladú. Nechajte svoju ratolesť, nech si sama vyberie, aký motív sa jej najviac páči. Pokiaľ bude mať vaše dieťa na obliečky svoju obľúbenú farbu a postavičku, bude sa potom do perín viac tešiť. Malé slečny majú v súčasnosti v obľube obliečky s motívmi z Ľadového kráľovstva, u chlapcov potom vedú Mimoni.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom