Hlavné menu
Inšpirácie

Záhradníčte netradične s textilnými kvetináčmi

Kúpte svojim rastlinkám netradičný kvetináč. Trebárs textilný! Predstavujú aktuálny trend, bez ktorého sa ako správni záhradníci nezaobídete. Ako zázrakom v nich totiž vypestujete čokoľvek.

http://bacsac.com/e-shop/fr/jardiniere-rectangle-design-140-litres-bacsac/270-baclong-145l-geotextile.html

Zažite kvetináčovú revolúciu

Mnoho z nás si pomyslí, že čo sa týka kvetináčov, nie je kde sa posúvať. Máme tie plastové, ktoré sú ľahšie a skladnejšie ako hlinené a tie predstavujú klasiku. Neboli by to ale vymýšľaví ľudia, aby nechceli niečo lepšie. A tak plastové kvetináče už nestačia, naopak začínajú sa v ich súvislosti objavovať tiež negatíva. Tak pre začiatok sú z plastu, čo už dnes nie je vôbec populárny materiál. Väčšinou nemajú vhodné úchopy a horšie sa s nimi manipuluje, špeciálne, ak sú plné hliny. Designovo nie sú nič moc. Prehrievajú sa, keď na ne svieti slnko. A takto by sme mohli pokračovať. Čo je ale vo svete kvetináčov revolúcia a ďalší krok vpred? Kvetináče textilné!

Zoznámte sa s textilnými kvetináčmi

Nevýhody štandardných plastových kvetináčov už sme si predstavili, tak teraz k tomu, čím by mali byť nahradené. Textilné kvetináče vám v prvom rade zabezpečia efektívne využitie vody a správne vstrebávanie živín. Tieto faktory sú pre rastliny veľmi dôležité a zaistia vám skvelú úrodu. Navyše majú tieto typy kvetináčov výborné termoregulačné schopnosti, takže sa vám nestane, že by bola rastlina v prílišnej horúčave alebo naopak chlade. Inovácie tohto typu, skombinované dohromady, podporujú rast koreňovej sústavy, ktorá potom dokáže správne využiť všetky živiny z pôdy. A z vás sa zrazu stane najlepší pestovateľ široko ďaleko.

Kam taký kvetináč umiestniť

Už iste máte jasno. Kúpou tohoto vylepšováka nešliapnete vedľa. Kam ale taký kvetináč umiestniť? Je len von alebo na doma? Môžete si ho dať kde len potrebujete, je totiž vhodný ako na vonkajšie, tak na domáce pestovanie rastlín. A čo sa týka umiestnenia, môžete vyberať z dvoch základných riešení, závesných či klasických stojacich. Závesný kvetináč môžete umiestniť na balkón, plot, jednoducho kamkoľvek, kam sa dá zavesiť. Stojaci môžete umiestniť kamkoľvek potrebujete, trebárs na balkón či terasu.

O akom materiále je reč

Textil ako mäkká tkanina prináša mnoho výhod. Čo by vás ale možno nenapadlo, je jeho praktická stránka veci. Úplne skvelé je, že aj textilné kvetináče môžete prať v práčke. Pre bežnú údržbu vám s prehľadom postačí štyridsaťstupňový program. Navyše, ak vám rastliny z kvetináča vyrastú, môžete si ho vyprať, uložiť do skrine a použiť zase pri ďalšej výsadbe. Veľkostí a druhov je toľko, že zasadiť si môžete malé jahôdky alebo pokojne palmy. Materiál podporuje akýkoľvek typ substrátu a existuje v rôznych farbách. A ďalšia skvelá vychytávka je, že má väčšinou po stranách ušká na uchopenie, takže sa s ním oproti plastovému krásne manipuluje.

 

Ak sa chystáte ešte niečo zasadiť, viete, po čom siahnuť. A neekologický plast to tento rok asi nebude.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom