Hlavné menu
Inšpirácie

Ako býva dizajnérka Gabriela Nováková

Interiérová dizajnérka Gabriela Nováková žije siedmym rokom s manželom a dvoma synmi v rodinnom dome pri Nymburku. Od počiatku stála pri jeho stavbe, takže mohla ovplyvniť všetky dispozície. Zistite, čo ju v dome baví najviac, čo ju trápi a kde nakupuje.

Dizajnérka Gabriela Nováková si samozrejme zariaďovala sama aj svoj interiér - do novostavby rodinného domu sa s rodinou nasťahovala pred siedmimi rokmi a už počas stavebných prác zasahovala do dispozícií. Dom je tak presne podľa jej predstáv. "Váhala som snáď len u detskej izby - nebola som si istá, či synov rozdeliť, alebo ich nechať v jednej izbe. Majú k sebe ale tak blízko, že zostali spolu. Len ten priestor izbičky nie je úplne ideálny pre dve postele a za chvíľu aj pre dva pracovné stoly. Určite sa s tým ale popasujem," hovorí dizajnérka.

Dizajnérka Gabriela Nováková si potrpí na harmóniu farieb a miluje svetlé prírodné odtiene, čo dokazuje aj jej obývačka

Podľa svojich vlastných slov si Gabriela Nováková rada svoj interiér doplňuje postupne a priebežne ho obmieňa. Podľa nej trebárs koberec dokáže dokonalo ovplyvniť celkový dojem miestnosti. Na dizajnové kúsky si príliš nepotrpí, na druhej strane má však rada českých výrobcov a šikovných ľudí, ako sú napríklad grafičky Myokard či By Myyna, ktoré maľujú nádherné kresby. "Priznávam, že momentálne trochu uchádzam na značke Vitra a jej krásnych stoličkách ..." smeje sa dizajnérka.

"Rada interiér obmieňam priebežne, baví ma striedať napríklad koberce. Taký koberec dokáže absolútne zmeniť náladu v akejkoľvek miestnosti." dizajnérka Gabriela Nováková

Väčšinu nábytku v dome si nechala dizajnérka vyrobiť na mieru. "Táto cesta šetrí nielen priestor, ale aj po finančnej stránke ide o ďaleko ekonomickejšie varianty. Naviac si môžem vybrať z mnohých materiálov, o ktorých viem, že sú kvalitné."

Tiež kúpeľňa dizajnérky je ladená do svetlých tónov.
Dominantou spálne je veľká dubová posteľ, ktorú si rodina priviezla do novostavby z pôvodného bydliska

Ešte pred štúdiom interiérového dizajnu si Gabriela Nováková nechala vyrobiť veľkú dubovú posteľ, ktorú má stále vo svojej spálni, na mieru. "Manžel sa vtedy čudoval, koľko vlastne výroba na mieru stojí, ale podľa jeho vlastných slov sa nikde nevyspí lepšie ako doma," smeje sa dizajnérka.

Detskú izbu, ktorú obývajú spoločne dva bračekovia, by si dizajnérka predstavovala o niečo väčšiu

Čo sa týka farieb, nemá dizajnérka rada kontrasty, uprednostňuje harmóniu a veľmi svetlé odtiene, ako sú krémová, šedivá či svetlo hnedá. Rada tiež pracuje s drevom, akýmkoľvek. "Drevo je nádherný materiál, ktorý sa môže so správnou povrchovou úpravou použiť takmer kamkoľvek. A mení sa potom spolu s vami," uzatvára dizajnérka.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom