Hlavné menu
Inšpirácie

Skrášľovací kútik pre ženy patrí aj do modernej domácnosti

Je prirodzené, že väčšina žien túži po kútiku, ktorý bude mať len pre seba. Skrášľovací kútik s toaletným stolíkom nepatrí len do minulosti. Nechajte sa inšpirovať a vytvorte si aj vy svoj beauty priestor.

http://www.samhomedecor.com/wp-content/uploads/2017/08/Lighted-Mirror-Vanity-Set-White-Makeup.jpg

Ráno býva v kúpeľni poriadna prevádzka. Umyť tvár, upraviť vlasy, namaľovať a bežať. Aby ste na skrášľovanie mala pokoj, stojí za zváženie vybudovanie vlastného skrášľujúceho kútika. Toaletné stolíky totiž rozhodne nie sú prežitkom, využitie nájdu aj v modernej domácnosti. Pomôžu spríjemniť úpravu a tiež vďaka nim budete mať všetku kozmetiku prehľadne upratanú na jednom mieste. Zvoliť môžete nielen z klasických romanticky vyzerajúcich stolíkov, ale aj z menej ozdobných variantov, ktoré idú s dobou a sú jednoduché, elegantné a funkčné. Idete do toho?

Vyberte vhodné umiestnenie

Najčastejšie sa skrášľujúce kútiky pre ženy usídľujú v spálňach, kde je väčšie súkromie než napríklad v obývačke. Pri umiestnení sa síce budete musieť prispôsobiť dispozícii izby, ale ak to bude možné, majte svoj beauty kútik v blízkosti okna. Prirodzené svetlo je na líčenie úplne ideálne, pretože neskresľuje. Stolík natočte však tak, aby vás priame svetlo neoslňovalo. Ďalšou výhodou je, keď na dosah bude elektrická zásuvka, do ktorej zapojíte nielen osvetlenie k zrkadlu, ale i napríklad kulmu a žehličku na vlasy.

Toaletný stolík je základ

Základným prvkom každého skrášľujúceho kútika je toaletný stolík. Ten býva buď samostatne, alebo už v kombinácii so zrkadlom. Stolík vyberajte tak, aby ladil so zvyškom miestnosti a tiež podľa toho, koľko úložných priestorov budete potrebovať. Niektoré stolíky majú jednu zásuvku, iné majú zásuviek viac a ponúkajú aj skrinku, do ktorej sa vojde všetko, od dekoratívnej kozmetiky cez parfumy až po šperky. Či zvolíte lesklé alebo matné prevedenie je na vašich preferenciách. Z lesklých povrchov sa ľahšie zotrú zvyšky dekoratívnej kozmetiky, na matnom povrchu zase nie je vidieť každý odtlačok prsta.

Zrkadlo nesmie chýbať

V prípade, že ste si vybrala stolík bez zrkadla, môžete ho doplniť nejakým z nástenných zrkadiel. Nebojte sa zvoliť väčšie, v ktorom môžete skontrolovať aj to, či vám ladí outfit. Dobré je mať aj kozmetické zväčšovacie zrkadlo. Pohľad do neho síce nebýva vždy lichotivý, ale neujde vám žiadna nedokonalosť. Hlavným prvkom pri zrkadle je osvetlenie. Keď nie je dostatok denného svetla, spoľahnite sa na studené biele svetlo, ktoré neskresľuje a prirodzené svetlo perfektne nahradí.

Organizéry a stojančeky zaistia prehľadnosť

Aby stolík vyzeral elegantne aj po otvorení zásuviek, kúpte do nich organizéry, vďaka ktorým skrotíte chaos. Vyberať môžete z decentných priehľadných organizérov z plastu alebo z textilných priehradiek, ktoré ľahko vyperiete pri znečistení. Šperky môžete tiež uložiť do organizéra, lepšie je ale schovať ich do šperkovnice, ktorá ich ochráni pred prachom. Často nosené šperky zaveste na stojan a majte ich po ruke bez hľadania v zásuvke. Stojančeky na šperky sú praktické ako na retiazky, ktoré sa povešané nezamotajú, tak na náušnice, náramky i prstienky.

Ak si potrebujete zabaliť šperky na dovolenku, určite si kúpte cestovnú šperkovnicu, ktorá vám vydrží roky a bude vás sprevádzať svetom. Široký výber nájdete napr. tu.