Hlavné menu
Inšpirácie

Patchwork, mramor alebo drevo - to sú trendy obkladov pre rok 2017

Váhate s výberom obkladu? Poďte sa pozrieť, čo nového prinášajú tohtoročné trendy. Vyberať môžete z hrejivých imitácií prírodných materiálov a pleteniny, aj z chladne pôsobiacich kovových tónov.

Výber dlažby môže byť rozhodnutím aj na desaťročia. Napriek tomu sa aj v tomto odvetví každý rok menia trendy a inak tomu nie je ani tento rok. Rok 2017 vás uchváti obkladmi imitujúcimi leštené drevo, jemnými obkladačkami s reliéfom evokujúci kamenný povrch aj dlaždice, ktoré sú na prvý pohľad na nerozoznanie od textilu.

Obklady imitujúce povrch látky sú na pohľad k nerozoznaniu od skutočného textilu.
Obklady imitujúce povrch látky sú na pohľad k nerozoznaniu od skutočného textilu.

Imitácia textilu

Vďaka tohtoročnej novinke už nepatria obklady do kategórie chladných povrchov. Obkladom dominujú textilné motívy, ktoré domácnosti dodajú hrejivý nádych. Séria Next, ktorú vyrába česká značka RAKO, vierohodne imituje štruktúrovanú textíliu v šedivých a béžových tónoch. Dominantným prvkom je bezpochyby obkladačka imitujúca patchwork. V ucelenej sérii nájdete obkladačky v rozmeroch 30 × 60 cm, ktoré môžete doplniť mozaikou 5 × 5 cm (predáva sa v sete 30 × 30 cm). V rovnakom ladení nájdete aj listely v rozmere 60 × 5 cm. Na podlahu sú potom vhodné zliate dlaždice 60 × 60 cm v svetlosivej farbe.

"Je skvelé, že nové kolekcie dlažieb nie sú pominuteľné trendy, naopak - sú perfektne nadčasové. Aspoň tie značky RAKO. Osobne ma nadchla napríklad séria NEXT, ktorá dokonalo imituje štruktúru textílií v nestarnúcich šedivých aj béžových tónoch. " designérka Tereza Scarlett

Dotyk prírody

Ak sa radšej držíte pri zemi, poteší vás, že aj tento rok sú v kurze prírodné tóny. Tie sú v kombinácii s neutrálnou mikroštruktúrou bez zbytočnej ozdobnosti skvelým nadčasovým kúskom. Matné obklady v bielych, béžových a šedivých tónoch evokujú dokonalé prepojenie s prírodou aj u vás doma. Ďalším prírodným motívom, ktorý sa na obkladoch objavuje, je imitácia dreva. U neho tento rok najviac fandí vysoko lesklým povrchom.

Obklad imitujúci drevo vašu kúpeľňu naraz zútulní.
Obklad imitujúci drevo vašu kúpeľňu naraz zútulní.

Biela a šedivá nestarnú

Kúpeľňa z mramoru je symbolom luxusu. S novou sériou Boa od RAKO si tento luxus môžete užívať aj doma. Elegantné matné obkladačky v bielej a šedivej farbe so saténovým povrchom sa výborne hodia nielen do veľkých kúpeľní, ale aj do malých, ktoré krásne presvetlia. Moderne potom pôsobia aj obkladačky s jemnou mikroreliéfnou štruktúrou a zaujímavým melírovaným dizajnom. Pri obložení celej steny vytvoria efektný dojem "tapety". Ak by ste chceli jednoliatosť roztrieštiť, vyberte reliéfnu listelu či mozaiku v rovnakých tónoch.

K nerozoznaniu od kovu

Kontrastom k hrejivej tkanine je chladný kov. Špeciálny povrch obkladov v kombinácii s digitálnou tlačou dáva vzniknúť dokonalej imitácii kovu. Kovový vzhľad najlepšie vynikne na veľkoformátových obkladačkách. Pre zjemnenie je možná kombinácia s listelou s kvetinovými motívmi. Pre rozbitie jednoliatej plochy potom môžete zvoliť mozaiku zloženú z dielikov 5 × 5 cm.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom