Hlavné menu
Inšpirácie

Dnes inšpiruje Mirka: Moja vysnívaná pracovňa

V dnešnom článku vám prinášame tipy, nápadu a inšpiráciu na zariadenie pracovne. A keďže z domu momentálne pracuje zrejme každý, kto môže, nové nápady ako si home office zariadiť sa vždy zídu.

Volám sa Mirka, no medzi priateľmi som Mia. Študujem v poslednom ročníku na univerzite. Na mojom veselom blogu vás prevediem mojimi zážitkami, výletmi, kozmetikou, rôznymi fashion inšpiráciami a životnými úvahami. Verím, že si každý nájde niečo pre seba ♥

https://alwayssmilingmia.com/

Som dievča z dediny

Som dievča z dediny a odmalička som bývala v dome s veľkým dvorom, trampolínou a výbehom, kde som sa mohla bicyklovať či korčuľovať. Momentálne kvôli škole bývam v byte, no mojím snom je opäť sa vrátiť do domu či už kvôli väčšiemu súkromiu, ale aj skrz toho, že si s priateľom plánujeme kúpiť dvoch zlatých retrívroch a tie teda potrebujú veľký priestor, všakže.

Moja oáza pokoja

Áno, áno, niekedy tak premýšľam, ako raz bude vyzerať naše spoločné bývanie. Akej farby budeme mať dom, izby a ako si to tam spoločne zariadime. 


Ak sa vám páči stôl, ktorý Mirka vybrala vďaka vizuálnemu vyhľadávaniu si môžete nájsť podobný. Pozrite tu.


Verím, že písanie bude mňa (aj vás) baviť naďalej a blogu sa budem venovať ešte veľa rokov a preto by som raz v dome chcela mať takzvanú pracovňu – teda miestnosť, kde by som sa (aj ako budúca možná učiteľka) pripravovala do práce, písala články, tvorila. Jednoducho mala by som svoju „oázu“, kde by som sa cítila skvelo, pokojne a pohodlne.

Inšpirácia všade vôkol nás

Na internete je priestor nekonečných možností, štýlov, kombinácii, farieb a dizajnu. Už len sa rozhodnúť, čo preferujete a začať hľadať príslušný nábytok či doplnky. 


Ak sa vám páči lampa na stôl, ktorú Mirka vybrala vďaka vizuálnemu vyhľadávaniu si môžete nájsť podobnú. Pozrite tu.


Ja mám veľmi rada pastelové farby, no nesmie ich byť veľa. Aj s doplnkami to netreba preháňať, pretože to bude vyzerať ako v obchode. Najviac sa mi páči takzvaný „aesthetic office“, ktorý pôsobí veľmi čisto a upratane.

Všetko s mierou

Jednoduchý stolík s pár zásuvkami, pohodlné kancelárske kreslo, nad hlavou poličky, kde by som si mohla ukladať knihy, zošity a kľudne aj nejaký kvietok. Na stolíku notebook, lampa, diár, šálka kávy, balzam na pery, veľká sviečka, fotorámček a nádobka plná farebných fixiek. 

Nesmiem zabudnúť na motivačnú nástenku, kde by som si písala ciele a dôležité úlohy, aby som na nič nezabudla. 


Ak sa vám páči nástenka, ktorú Mirka vybrala vďaka vizuálnemu vyhľadávaniu si môžete nájsť podobnú. Pozrite tu.


Milujem kvety, takže na jednu vázu s tulipánmi by som si určite našla miesto. A ako sa hovorí, všetko veľa škodí, potrebovala by som priestor na písanie, takže, čo sa týka doplnkov, to by bolo všetko.

Je to vaše miesto

Samozrejme, nemusí sa to každému páčiť a je to pochopiteľné, pretože sto ľudí – sto chutí. Najdôležitejšie je, aby ste sa vo svojej pracovni, nech vyzerá akokoľvek, cítili pohodlne, príjemné a uvoľnene. Predsa len, je to vaše miestečko, kde by ste sa mali veľmi radi vracať a vytvárať ďalšie skvelé nápady či projekty. 


Ak sa vám páči nástenka, ktorú Mirka vybrala vďaka vizuálnemu vyhľadávaniu si môžete nájsť podobný. Pozrite tu.


Pridávam váma zopár inšpirácii, ako taká pracovňa môže vyzerať. Pochopiteľne, záleží aj od toho, aký veľký priestor máte k dispozícií, no existujú rôzne odkladacie priestory či DIY projektíky na to, ako využiť každý kútik v miestnosti. 

Nemusí vás to stáť majland

Ja viem, možno si poviete, že prerábka či realizácia pracovne je drahá záležitosť, no práve biano.sk zhromažďuje produkty z rôznych e-shopov s nábytkom a dekoráciami v 7 krajinách, čo znamená, že podľa vašej cenovej relácie, štýlu a rôznych kritérií  si môžete vybrať nábytok či doplnok práve pre vás. Stačí len urobiť prvý krok a začať pracovať na vaše pracovni. ☺

Radi by ste u nás na BIANO uverejnili svoj článok? Napíšte mi na simona.porubska@biano.com a poďme sa spoločne dohodnúť na spolupráci! :)