Inšpirácie

Design inšpirovaný prírodou

Každý rok so sebou prináša nové trendy v interiérovom dizajne, ktoré by vám nemali uniknúť. V posledných niekoľkých rokoch vládnu domovom prírodné materiály a tento trend bude pokračovať aj v roku 2017.

Fultext

Ak sa chystáte premeniť vzhľad vášho domova, môžete sa už teraz inšpirovať trendami, ktoré prinesie rok 2017. V budúcom roku budú bytovému dizajnu opäť vládnuť prírodné materiály, medzi ktoré sa ale teraz dostanú aj tie menej tradičné, predovšetkým terakota, korok a železo či mosadz . Zoznámte sa bližšie s trendami nadchádzajúcej sezóny a inšpirujte sa.

Materiály roka 2017:
Terakota, korok, kov a mramor

 

Terakota

Stenám a podlahám budú vládnuť netradičné materiály, ktoré miestnostiam dodajú teplo. Ak chcete držať krok s trendami, poobzerajte sa po terakotových obkladoch či dlažbe. Ich rustikálny vzhľad vdýchne život aj do najchladnejších priestorov vášho domova.

Terakotové doma nemusíte mať len kvetináče - poobzerajte sa po netradičnej dlažbe z terakoty, ktorá váš domov krásne zútulní

Korok

Návrat hlási aj korok, ktorý do tejto doby našiel skôr praktické než dekoratívne uplatnenie. V roku 2017 sa však zaradí po bok najväčších trendov bytového interiéru a získa punc vysokej elegancie. Nielen esteticky, ale aj prakticky poslúži napríklad v domácich pracovniach.

Korková nemusí byť len nástenka

200,00 EUR Barová stolička Mobles 114 Nuta Beech, výška 60 cm

  • Doprava zadarmo

36,00 EUR Konferenčný stolík CT-1010 CORK

  • Doprava zadarmo

Kombinácia kovov

V oblasti doplnkov budú dominovať predovšetkým kombinácie rôznych druhov kovu. Nebojte sa prepojiť chladné a teplé kovy a kovové odtiene, napríklad zlato so striebrom či železo a bronz či meď. Moderné trendy stále počítajú aj s nerezovými doplnkami, tentoraz však v nevšednom čiernom ladení.

Netradičné kombinácie teplého a studeného kovu sú hitom a napríklad v kuchyni vypadajú nádherne

Mramor

Chladný pôvab mramoru zasiahne aj rok 2017. Mramor patrí k najstarším stavebným materiálom. Avšak moderné technológie a nové pohľady na dizajn umožňujú obdivovať ho aj v iných formách, než je tradičný leštený či brúsený kameň.

Dizajnový mramorový konferenčný stolík skvelo ladí so severským interiérom.

257,00 EUR Biely mramorový konferenčný stolík so zelenými nohami TemaHome Helix, 50 cm

  • Doprava zadarmo

612,00 EUR Biely mramorový konferenčný stolík so zelenými nohami TemaHome Helix, 120 cm

  • Doprava zadarmo

Objavte ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom