Hlavné menu
Inšpirácie

Design inšpirovaný prírodou

Každý rok so sebou prináša nové trendy v interiérovom dizajne, ktoré by vám nemali uniknúť. V posledných niekoľkých rokoch vládnu domovom prírodné materiály a tento trend bude pokračovať aj v roku 2017.

Ak sa chystáte premeniť vzhľad vášho domova, môžete sa už teraz inšpirovať trendami, ktoré prinesie rok 2017. V budúcom roku budú bytovému dizajnu opäť vládnuť prírodné materiály, medzi ktoré sa ale teraz dostanú aj tie menej tradičné, predovšetkým terakota, korok a železo či mosadz . Zoznámte sa bližšie s trendami nadchádzajúcej sezóny a inšpirujte sa.

Materiály roka 2017:
Terakota, korok, kov a mramor

 

Terakota

Stenám a podlahám budú vládnuť netradičné materiály, ktoré miestnostiam dodajú teplo. Ak chcete držať krok s trendami, poobzerajte sa po terakotových obkladoch či dlažbe. Ich rustikálny vzhľad vdýchne život aj do najchladnejších priestorov vášho domova.

Terakotové doma nemusíte mať len kvetináče - poobzerajte sa po netradičnej dlažbe z terakoty, ktorá váš domov krásne zútulní

Korok

Návrat hlási aj korok, ktorý do tejto doby našiel skôr praktické než dekoratívne uplatnenie. V roku 2017 sa však zaradí po bok najväčších trendov bytového interiéru a získa punc vysokej elegancie. Nielen esteticky, ale aj prakticky poslúži napríklad v domácich pracovniach.

Korková nemusí byť len nástenka

Kombinácia kovov

V oblasti doplnkov budú dominovať predovšetkým kombinácie rôznych druhov kovu. Nebojte sa prepojiť chladné a teplé kovy a kovové odtiene, napríklad zlato so striebrom či železo a bronz či meď. Moderné trendy stále počítajú aj s nerezovými doplnkami, tentoraz však v nevšednom čiernom ladení.

Netradičné kombinácie teplého a studeného kovu sú hitom a napríklad v kuchyni vypadajú nádherne

Mramor

Chladný pôvab mramoru zasiahne aj rok 2017. Mramor patrí k najstarším stavebným materiálom. Avšak moderné technológie a nové pohľady na dizajn umožňujú obdivovať ho aj v iných formách, než je tradičný leštený či brúsený kameň.

Dizajnový mramorový konferenčný stolík skvelo ladí so severským interiérom.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom