Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Úložné riešenia, bez ktorých sa v pracovni nezaobídete

Pracovňa je miesto, kde sa často rieši, ako a kam efektívne uložiť všetky potrebné dokumenty. Ak tiež tápate, ako zvládnuť chaos na pracovnom stole, čítajte ďalej.

Dostatok úložných priestorov oceníte takmer v každej miestnosti, nie inak je tomu v pracovni, kde sa neustále vŕšia hromady papierov, poznámok a dokumentov. Všetky tieto papiere a kancelárske potreby by mali byť ideálne uložené tak, aby čo najmenej rušili okolité prostredie. Zároveň by však mali byť prehľadne usporiadané a vždy po ruke.

Úložné skrinky a zostavy

Na trhu je dnes nespočetné množstvo skriniek a úložných zostáv, ktoré dokážu udržať vo vašej pracovni poriadok a pritom ušetriť čas pri hľadaní potrebného dokumentu.

Typy úložných skriniekk:

Celé zatváracie - Tu si môžete dovoliť aj drobný neporiadok a chaos. Zatvorené skrinky majú oproti tým otvoreným nielen tú výhodu, že sa do nich toľko nepráši, ale v prípade potreby môžu byť aj uzamykateľné. Ak potrebujete uschovať nejaké dôležité dokumenty a máte strach, aby sa nestali podkladom pre tvorivé detské maľby, nie je nič jednoduchšie, než je uzamknúť do skrinky, kde zostanú bezpečne skryté.

Čiastočne zatváracie so systémom otvorených políc - Do otvorených políc skriniek sa hodí písomnosti nevršit priamo na seba, pretože ani ten najväčší borec sa v nich časom nevyzná, ale prakticky je zorganizovať do jednotlivých tematických šanónov či poriadačov. Chaos potom môžete schovať do uzavretej časti skrinky.

Variabilné zásuvkové kontajnery

Jeden či dva šuplíky v pracovnom stole často nestačia. Preto je vhodné zaobstarať si zásuvkový kontajner, ktorý vám pomôže zvládnuť váš bežný chaos na pracovnom stole a pojme všetky kancelárske potreby a nevyhnutné maličkosti nutné pre každodennú prácu.

Výhody zásuvkových kontajnerov:

Variabilita - Ak zvolíte kontajner, ktorý je vybavený kolieskami, vytvoríte z jedného kusu nábytku veľmi variabilného pomocníka. Raz môže byť kontajner nenápadne schovaný pod písacím stolom, inokedy s ním môžete vyjsť do priestoru, kde môže slúžiť ako ďalšia odkladacia plocha na malé občerstvenie alebo tlačiareň.

Bezpečnost – Mnohí ocenia, že niektoré zo zásuviek sa dajú zamknúť a bezpečne tak ochránia, čo má zostať skryté. Zvlášť v rodine, kde sú malé deti, prijmete s povďakom, že môžete niektoré dokumenty bezpečne ukryť.

Vyberte si kancelářské kontajnery a boxy na Biane:

Nástenné police

Najmä v malých priestoroch, kde bojujeme s každým centimetrom, je dobré využiť aj miesto na inak prázdnej stene. Nástenné police dokážu pojať veľké množstvo všetkých nevyhnutností a pritom malý priestor "neudusia", pokiaľ k ukladaniu použijete najrôznejšie organizéry a boxy. V prípade nástenných políc sa pritom nemusíte obmedzovať na obyčajnú "dosku na konzolách". Zvoliť môžete napríklad:

  • police so šuplíkami či zásuvkou, které poskytnú další úložný priestor naviac
  • police vo tvare kocky, ktorých na stenu môžete zavesiť hneď niekoľko, a to v rôznom zoskupení i farebnom prevedení
  • dizajnovú vychytávku, která udá tón domácej pracovni a určí celkové ladenie interiéru

Vyberte si police a regály na Biane:

Papierové boxy a organizéry

Zakladače, krabice, boxy alebo organizéry sú, či už v domácej pracovni alebo kancelárii, nepostrádateľnými pomocníkmi pri boji s papierovým a kancelárskych chaosom.

Organizéry voľte v takých farbách a dezénoch, aby nielen ladili s celkovým pojatím miestnosti, ale aby ani príliš neodvádzali vašu pozornosť od práce.

Biele boxy budú oveľa menej nápadné a rušivé, než napríklad fosforové ružové s abstraktnými vzormi a nápismi.

  • Papierové boxy: vcelku rýchlo dokážu všetok papierový neporiadok vhodne tematicky roztriediť, usporiadať a hlavne upratať.
  • Kancelárské potreby: organizovať v pracovni nemusíte len dokumenty, ale aj kancelárske potreby, na ktoré si môžete zaobstarať najrôznejšie - stojančeky, mini kontajnery, vnútorne delené zásuvky pod.
  • Krabička s vekom na usporiadanie kabelov: všetky nevzhľadné káble, ktoré sa vedia váľať všade okolo pracovného stola a prekážať, jednoducho schováte do špeciálne určenej krabičky.
  • Zakladače: rovnako tak utrieďte jednotlivé povaľujúce sa katalógy a časopisy do zakladačov alebo stojanov.
  • Stohovateľné priehradky: materiály pre dennú potrebu môžete mať na stole neustále pri ruke v stohovateľných priehradkách.

Vyberte si organizéry na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom