Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Uľahčite si detské kúpanie

Výber správnych pomôcok pre kúpanie bábätiek je zásadný. Aby pre deti nebolo kúpanie utrpením, využite všetkých moderných vychytávok. Uľahčíte tým kúpeľ nielen im, ale predovšetkým sebe.

http://www.vidaativa.pt/a/fim-de-semana-fora-com-o-bebe/

V jednoduchosti je krása aj praktickosť

Experti na kúpanie bábätiek sa zhodujú v tom, že v jednoduchosti je krása. Hoci trh ponúka veľké množstvo vaničiek s rôzne tvarovanými dnami, pre najmenšie bábätká sú najlepšie také, ktoré budú mať rovné dno. Tvarované dná, ktoré majú byť nápomocné, nemusia vždy všetkým vyhovovať. Naopak, často predstavujú prekážku, a nie zakaždým je ľahké dieťatko do vaničky zakliesniť. Rovné dno je istota, u ktorej vás nič neprekvapí. Budete vždy vedieť, akým spôsobom máte s bábätkom manipulovať a z vaničky vám len tak nevyrastie. A vy nebudete musieť za tri mesiace kupovať novú.

Ležadlo je skvelý pomocník

Ak vás prepadne strach, že predsa len neviete, ako kúpať, kúpte si do vaničky ležadlo. Hoci prvá rada hovorí, že rovné dno je najlepšie, ležadlo môže byť skvelým pomocníkom aspoň do začiatku. Čoskoro budete vedieť, aké pohyby si môžete dovoliť, aby ste bábätku neublížili, avšak ležadlo vám skúmanie uľahčí. Keby sa vám ale toto riešenie predsa len nepáčilo, postačí podložka. Tú umiestnite na dno vaničky, ktorá vďaka nej nebude kĺzať a pritom budete mať možnosť akokoľvek bábätko otočiť. U podložiek ale dbajte na materiál. Vyberte si taký, ktorý môžete ľahko vyprať, aby nedochádzalo k množeniu baktérií a skúste sa vyhnúť molitanu.

Zabavte deti pri kúpaní

U tých najmenších detí nemáte veľa možností, ako kúpanie spríjemniť. Občas rodičia zabudnú, že deti počas kúpania plačú, pretože je im zima. Kúpajte teda v menších a dostatočne vyhriatych miestnostiach. Pre novorodenca nič lepšieho urobiť nemôžete. Väčšia bábätka ale ocenia, keď im na kúpanie pridáte nejaké hračky do vane. Či už sú to kačičky, ktoré môžu topiť, žmoliť a hrýzť alebo lode, s ktorými môžu vyčíňať vo vlnách a urobiť vám tak v kúpeľni potopu. Nezabúdajte na to, že drobci sú zvedaví a akonáhle sa budú môcť pri kúpaní na niečo sústrediť, úplne zabudnú, že túto časť dňa nemajú radi.

Z vaničky rovno do hebkého raja

Kúpanie končí a máte pocit, že si môžete oddýchnuť. Nemôžete. Ešte musíte bábätko osušiť. Froté uteráky všetci poznáme. Je to klasika, ktorá nesklame. Avšak, detská pokožka je tak jemná, že aj froté uterák sa môže zdať trošku hrubý. Skúste napríklad ešte mikrovlákno. Nič jemnejšieho nenájdete, leda by ste deti po kúpaní zabalili do hodvábu. A to sa predraží. Rozmery potom voľte skôr väčšie, ideálne 70x140 centimetrov. Nie je to príliš, naopak. Verte, že po kúpeli bude vaša ratolesť rada zabalená od hlavy až k päte a tým bude dostatočne v teplúčku. Pretože len hlad bábätká rozplače viac ako zima. Tak na to nezabúdajte.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom