Rady, tipy, nápady

Tipy, ako dostať do interiéru textúru

Textúra dodá vášmu domovu útulnejší nádych. Ak premýšľate, ako z bytu urobiť domov, poďte sa inšpirovať našimi tipmi, ktoré prinesú veľkú zmenu za málo peňazí.

http://www.housescaping.se/resort-living/

Bývate v meste a stále si hovoríte, že tomu niečo chýba? My vieme čo. Textúra! Pridajte do bytu trochu prírodnej textúry a váš domov bude ako vymenený. Dobrá správa je, že táto malá a finančne nenáročná zmena urobí naozaj obrovský rozdiel. Svoje nové dekorácie môžete zaobstarať aj priamo v prírode alebo v bazáre.

Prútené koše nechajte na očiach

Prúteným košom ešte rozhodne neodzvonilo. Dajú sa využiť ako praktické a ľahko prenosné úložné priestory a tiež ako dekoratívny prvok. Preto by bola škoda nechať ich schované tam, kde na ne nie je vidieť. Hodia sa najmä ako doplnok ku svetle vymaľovaným interiérom. Svoje využitie nájdu v predsieni, obývačke aj v kúpeľni. Do kúpeľní je najvhodnejší ratan, ktorý je odolný proti vlhkosti.

Drevo priamo z prírody

Chodíte radi do prírody? Odneste si kúsok aj domov. Zabudnite na vyumelkované samorasty. Nájdený konár len očistite a ošetrite prírodnými olejmi a môžete ho rovno použiť. Zavesený na strope a spustený do primeranej výšky môže nahradiť vešiak na oblečenie. Na stene potom kľudne rámček na fotky. Pôsobivo vyzerá, keď z neho bude visieť osvetlenie. Na to si ale radšej prizvite aj odborníka, s ktorým možnosti osvetlenia prekonzultujete.

Jutový koberec na stenu aj podlahu

Perfektný doplnok do vašej obývačky, spálne i kúpeľne ponúka jutový koberec. Prírodný koberec sa hodí pred posteľ i pred vaňu. Verzie so strapcami sa však hodia nielen na podlahu, ale skvelo vyzerajú zavesené aj na stene. Len nezabudnite, že menej je niekedy viac. Jutové koberce nielen skvelo vyzerajú, ale sú ekologické a tiež veľmi odolné. To už stojí za zváženie, čo myslíte?

Do okien dajte bambusové rolety

Okná pútajú našu pozornosť samé o sebe. Preto nepodceňte výber ich zatienenia. Nejde len o to, aby ste mohli ľahko regulovať množstvo svetla v miestnosti, ale aj o to, aby aj zakryté okno vyzeralo dobre. Vďaka bambusovým roletám si môžete dopriať nádych exotiky, aj keď ste uprostred mesta. Jednoduché a estetické riešenie do každého bytu.

Betón nie je len chladný

Textúru dodá aj na pohľad chladný betón. Predovšetkým v kombinácii so živými rastlinami dodá aj industriálnemu štýlu príjemne zabývaný pocit. Betónové môžete mať parapety alebo len kvetináče. Kontrast neživej hmoty a krehkých kvetín ešte vyzdvihnete v geometricky tvarovaných kvetináčoch. A ak by ste zatúžili po originálnom kúsku, stačí sa na internete inšpirovať nejakým z množstva návodov a pustiť sa do odliatia vlastného kvetináča.

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom