Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Podľa čoho vybrať vhodný nočný stolík

Nočný stolík vedľa postele je nevyhnutnosťou, odložíte naň všetko, čo potrebujete mať počas noci na dosah ruky. Nočný stolík môže navyše skvelo poslúžiť aj ako originálny doplnok.

Nočné stolíky by mali byť súčasťou každej spálne. Tento malý kus nábytku nemôžete opomenúť, a to najmä kvôli jeho praktickosti. Pred spaním, počas noci aj ráno potrebujete mať po ruke rad vecí, ktoré nemôžete umiestniť nikam inam než práve na nočný stolík. Pri výbere toho správneho musíte dbať na jeho rozmery, materiál, usporiadanie a dizajn.

Rozmery

Výška nočného stolíka by mala ideálne korešpondovať s výškou postele, aby ste na nočný stolík pohodlne dosiahli. Okrem výšky je dôležitá aj hĺbka nočného stolíka. Tá by nemala presahovať zhruba 60 cm. Potom by sa vám mohlo stávať, že by ste do nočného stolíka zbytočne narážali.

Výška nočního stolku by měla ideálně korespondovat s výškou postele, abyste na noční stolek pohodlně dosáhli. Kromě výšky je důležitá i hloubka nočního stolku. Ta by neměla přesahovat zhruba 60 cm. Pak by se vám mohlo stávat, že byste do nočního stolku zbytečně naráželi.

BIANO TIP: Majte na pamäti, že veľkosť nočného stolíka by mala zodpovedať veľkosti postele. Čím vyššiu máte posteľ, tým vyššie kúpte aj nočné stolíky.

Usporiadanie

Z praktického hľadiska je vhodnejšie zaobstarať taký nočný stolík, ktorý má v sebe zásuvku či poličky. Na nočnom stolíku sa často nahromadí väčšie množstvo predmetov - knižky, okuliare, krémy, nabíjačky, šperky ... Nie je potom od veci mať priestor, kam je možné všetky tieto veci uložiť.

BIANO TIP: Bojujete vo vašej spálni s miestom? Ako nočný stolík vám môže poslúžiť aj malý bielizník s viacerými zásuvkami. Dve zásuvky vyhraďte na bielizeň a jednu zásuvku na uloženie predmetov z nočného stolíka.

Materiál

Pri výbere materiálu, z ktorého je nočný stolík vyrobený, nie je nevyhnutné riadiť sa materiálom postele, ale môžete si dovoliť kombinovať jednotlivé štýly. Ku klasickým dreveným posteliam sa hodia nočné stolíky s vyšším leskom. Ak máte posteľ s čalúneným čelom, môžete ju doplniť o nočné stolíky, vyrobené z masívu.

BIANO TIP: Pri výbere materiálu nočného stolíka tiež zvážte, aké predmety budete na nočný stolík odkladať. Ak ste zvyknutí mať v noci po ruke pohár s vodou, bude vhodnejšie zvoliť taký materiál, ktorý je odolný postriekania.

Design

Vedľa funkčných vlastností nočného stolíka je tiež dôležité dbať na jeho dizajn. Ten by mal korešpondovať s celkovým štýlom vašej spálne. Pri výbere nočných stolíkov však môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Nie je totiž pravidlom, že by dvojposteľ museli doprevádzať dva nočné stolíky rovnakého designu. Každý si môže vybrať taký nočný stolík, ktorý lepšie zodpovedá jeho osobnosti.

BIANO TIP: Ak sa rozhodnete zaobstarať si dva odlišné nočné stolíky, mali by byť rovnakej veľkosti a mali by mať aspoň jeden spoločný prvok, napríklad farbu, materiál či štýl.

Vyberte si nočný stolík na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom