Rady, tipy, nápady

Podľa čoho vybrať sedadlo do sprchy

Sedadlá do sprchy zvýšia bezpečnosť sprchovacieho kúta aj jeho možnosti. Napríklad dámy ocenia sedadielko počas svojich skrášľovacích procedúr. Pri zvolení správneho materiálu sa môže stať aj štýlovým doplnkom.

Sprchový kút má hneď niekoľko nesporných výhod. Zmestí sa snáď do každej kúpeľne, voda odtečie hneď preč a u niektorých sa navyše môžete nechať rozmaznávať masážnymi tryskami. Ešte niečo by to chcelo, nemyslíte? Pre maximálny komfort pri sprchovaní si kúpte sprchové sedadlo. Predovšetkým starším ľuďom by doma nemalo chýbať.

Druh

Sedadlá do sprchových kútov spríjemnia váš pobyt v kúpeľni. K dispozicii sú ako sedadlá voľne stojacie, tak i sklopné sedadlá, ktoré vám nebudú prekážať, keď ich nebudete potrebovať. Tie je potrebné najprv do steny primontovať. Dobre preto premyslite výšku, ktorá vám bude maximálne vyhovovať. Obzvlášť seniori potom ocenia prenosné sedadlo, ktoré je výškovo nastaviteľné. Na výber je aj variant s opierkou.

Materiál

Vyberať tiež môžete nielen z veľkého množstva veľkostí, tvarov, farieb, ale aj z rôznych materiálov. V tomto prípade investujte radšej do tých kvalitnejších, ktoré vydržia aj náročné podmienky. Najbežnejšie sú vyrábané z tvrdého plastu (polykarbonátu), kovu, exotického dreva, ale i napríklad z bambusu. Konštrukcia je potom najčastejšie z eloxovaného hliníka.

Z drevín sa najčastejšie používa teak či wengé. Exotické dreviny majú tú výhodu, že sú veľmi odolné proti vlhku. Drevené sedadlá vyzerajú veľmi dekoratívne a na rozdiel od iných materiálov nechladia. Kovové sedadlá musia byť vyrobené z nehrdzavejúceho materiálu, ktorý odolá vysokej vlhkosti, ktorá v sprchovacom kúte bezpochyby je.

Veľkosť

Aké veľké sedadlo zaobstaráte záleží čisto na vás. Všeobecne platí, že väčšie sedadlo zaistí i väčšie pohodlie. Pri kúpe ale nezabudnite prihliadnuť k rozmerom sprchového kúta. Predajca často uvádza u produktov doporučenie, do ako veľkej sprchy sa vami vybraté sedadlo hodí.

Nosnosť

Ďalší dôležitý parameter je nosnosť. Väčšina sedadiel uvádza nosnosť až 150 kg, takže sa nemusíte báť, že by vás neunieslo. Pozor si dajte len u sedadiel, ktoré budete montovať do steny, aby stena bol dostatočne pevná a sedadlo aj s vami bez ťažkostí uniesla.

Ako sa o sprchové sedadlo starať?

Sedadlá do sprchových kútov sú vyrobené z materiálov, nevyžadujúcich zvláštnu údržbu. Aby ste si čistenie čo najviac uľahčili, voľte sedadlá s čo najmenším počtom rôznych záhybov. U sklopných sedadiel nezabudnite do údržby zahrnúť aj pánty.

Vyberte si sedadloo do sprchy na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom