Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Podľa čoho vyberať interiérové dvere

Interiérové dvere sa bez diskusie radia k najvýraznejším dizajnovým prvkom u vás doma, a preto by ste ich výber nemali podceňovať. Aké máte možnosti?

Nároky na interiérové dvere sa líšia podľa toho, kde sú v bývaní umiestnené. Pri ich výbere je tak už vopred potrebné vedieť, na ktorom mieste budú slúžiť a čo od nich očakávate. Popri materiálu musíte pri výbere interiérových dverí rozhodnúť aj o rozmeroch, spôsobu otvárania a kovania. V neposlednom rade hrá úlohu aj vzhľad dverí, pretože má priamy vplyv na celú miestnosť.

Aký spôsob otvárania?

Vôbec najbežnejšie sú otočné dvere, ktoré majú schopnosť obstojne izolovať nielen zvuk, ale aj pachy. To, či budú mať dvere ľavé alebo pravé otváranie, by sa malo riadiť priestorom, do ktorého sa budú dvere otvárať. Nezabudnite, že pri dvojkrídlových dverách otvárate krídlo s kľučkou vždy ako prvé.

Veľkej popularite sa tešia zasunovacie dvere, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale zároveň šetria priestor. Zasúvať sa môžu po koľajnici paralelne so stenou, prípadne sa môžu celé schovať do dverného puzdra. Asi najmenej rozšíreným typom otvárania je kývací systém. Takéto lietačky nachádzajú uplatnenie predovšetkým v komerčných priestoroch.

Vyberte si výplň

Ak ste sa pri výbere spôsobu otvárania nudili, môžete si zlepšiť náladu hľadaním originálnej výplne. Medzi najlacnejšie a najmenej kvalitné patrí voštinová náplň. Odolnejšou voľbou je dierovaná drevotriesková doska. Pre maximálnu odolnosť zaostrite na stredne tvrdé drevovláknité dosky. Pre vchodové dvere a dvere, za ktorými chcete schovávať cennosti, sa hodí plná drevotriesková doska.

Veľmi moderne pôsobia celosklenené dvere. Ich veľkou výhodou je, že prepúšťajú svetlo, skvelo tak v menších bytoch či miestnostiach riešia jeho nedostatok. Pri hľadaní štýlu sa o slovo hlásia celoplošne farbené alebo tónované sklá. Nechcete cez dvere vôbec vidieť? Zvoľte si sklo lakované, ktorému to pristane predovšetkým v kúpeľni.

Interiérové dvere podľa vašich predstáv

Niet pochýb o tom, že sa vám podarí zohnať interiérové dvere presne podľa vašich požiadaviek. Základné informácie už poznáte. Vybrať si zo všetkých možností síce nemusí byť jednoduché, ale výsledok bude stáť za to.

Vyberte si interiérové dvere na Biane: