Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Na čo sa zamerať pri kúpe sprchového panela

Chceli by ste si pri sprchovaní užívať masáž? Nemusíte sa zbavovať existujúceho sprchového kúta a kupovať hydromasážne. Kúpte si sprchový panel, ktorý je cenovo dostupným kompromisom.

Sprchovanie je príjemné samo o sebe, spríjemniť si ho však môžete ešte viac - pomocou sprchového panela. Najbežnejšie sa používajú do sprchových kútov, ak ale máte vaňu so zástenou, dá sa hravo nainštalovať aj tam. Na výber je z rohových, nástenných a univerzálnych panelov. Všetky panely disponujú nielen ručnou sprchou, ale aj hlavovou. Masážny efekt docielite pomocou masážnych trysiek. Neváhajte a poďte s nami vybrať ten najlepší. Ľutovať rozhodne nebudete. Možno len toho, že ste ho nenamontovali už skôr.

Čo panel obsahuje

  • Hornú sprchu: ako pod vodopádom si budete pripadať s hornou pevnou sprchou. Väčšinou býva súčasťou sprchového panelu. Nájdete ale aj také, ktoré majú vlastný prívod vody a montujú sa na strop. Veľkostne sú uspôsobené tak, aby vám tečúca voda zasiahla ramená.
  • Ručná sprcha: je súčasťou každého sprchového panela. U mnohých sa dá nastaviť prietok vody, čo šetrí spotrebu. Obľúbený je takzvaný air systém, ktorý prisáva do prúdu vzduch.
  • Trysky: nasmerujte trysky podľa potreby a užívajte si masáže tak dlho, ako sa vám zachce. Existujú aj typy panelov s tryskami napevno.
  • Osvetlenie: vyberať môžete aj z panelov, ktoré obsahujú napríklad LED osvetlenie.
  • Pre náročných: zvoliť si môžete aj z niekoľkých funkcií, napríklad dážď a kaskáda, vodopád, alebo ich kombinácie.

BIANO TIP: bojíte sa, že by si deti mohli samy zapnúť sprchový panel a spôsobiť potopu, alebo sa dokonca opariť? Voľte panel s detskou poistkou, ktorá tomu zabráni.

Materiál panelov

Najdostupnejším variantom sú panely z akrylátu, ktorého veľkou výhodou je okrem ceny aj ľahké čistenie. Lacnejšie aj drahšie modely možno nájsť medzi hliníkovými panelmi. Vyššiu triedu zastupujú panely z nerezovej ocele. Vyberať môžete z lesklého i matného prevedenia. Drahšie panely môžu byť doplnené o prvky z tropického dreva. Tropické drevo je do kúpeľní vhodné, výborne totiž odoláva vlhkosti. Vyberajte nielen podľa ceny, ale aj podľa toho, aby vami vybraný model dobre zapadol do rázu kúpeľne.

Rozdelenie podľa montáže

Najbežnejším druhom montáže je pripevnenie na stenu. Niektoré panely potom možno nainštalovať pod omietku. U oboch variantov je dobré, aby panel nebol namierený proti dverám sprchového kúta. Pri prípadnej netesnosti by vás čakalo nemilé prekvapenie v podobe kaluží. Poslednou možnosťou je potom inštalácia do rohu. Tá je vhodná do štvrťkruhu a štvorcových sprchových kútov. Opäť ale pozor na tesnenie zatvárania sprchového kúta. U hydromasážneho panela myslite na to, aby trysky boli v dostatočnej výške. Ideálna výška hornej trysky je v úrovni ramien.

Pre jednoduchú údržbu

Niektoré panely bývajú ošetrené proti usadzovaniu vodného kameňa, tzv. AntiCalc vrstvou. Pred kúpou sa pre istotu presvedčte, či vami vybraný model týmto disponuje - ušetrí vám to veľa čistenia. Veľkou výhodou sú aj vyberateľné filtre v sprchových hlaviciach. Tie chránia hlavice pred usadzovaním nečistôt a vodného kameňa. Ľahko ich vyberiete, umyjete a vrátite späť na miesto. Panely nečistite pomocou agresívnych chemikálií, ideálne použite prostriedky odporúčané výrobcom.

Vyberte si sprchový panel na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom