Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Na čo dať pozor pri výbere konferenčnej stoličky?

Konferenčná stolička poslúži predovšetkým pri organizovaní schôdzí, konferencií a školení, nájde však využitie aj v ďalších spoločenských miestnostiach. Viete, ako sa popasovať s výberom?

Modely konferenčných stoličiek sa môžu výrazne líšiť svojím prevedením i primárnym určením. Stretneme sa s luxusnými modelmi, ktoré sa hodia do zasadacích miestností a na významné spoločenské podujatia rovnako ako so stoličkami, ktoré budú použité v knižnici alebo napríklad v jedálni.

Veľmi dôležité sú základné rozmery a materiál stoličky

Ako základné a najdôležitejšie rozmery môžeme brať predovšetkým výšku sedacej plochy, celkovú výšku aj s operadlom a rozmermi sedadla. Vždy sa zaujímajte o povolenú maximálnu nosnosť stoličky, ktorá sa u bežných typov pohybuje najčastejšie od 100 do 140 kg. Konštrukcia stoličky býva zhotovená z dreva alebo z oceľových rúrok s nerezovou úpravou, lacné plastové stoličky sa ku konferenčnému využitiu veľmi nehodia kvôli menšej životnosti.

Rolu hrá tiež čalúnenie. Spravidla sa používa ľahko dostupný, jednoducho čistiteľný a cenovo prijateľný textilný poťah, reprezentatívne modely majú niekedy čalúnenie prevedené z ekologickej umelej, alebo dokonca z pravej kože.

Aj od konferenčnej stoličky vyžadujte pohodlie

Pre sedenie na takzvaných rokovacích stoličkách je dané nepísané pravidlo pravých uhlov. To vychádza z predpokladu, že pre optimálnu polohu v sede by ste mali mať nohy ohnuté v kolenách do pravého uhla, chodidlá položené na podlahe celou plochou a telo vo vzpriamenej polohe. Tiež predlaktie by malo s pažou zvierať približne pravý uhol. Tak je zaistený pohodlný a pritom dostatočne uvoľnený sed, ktorý neunavuje a neruší sústredenie na prebiehajúce rokovanie. Komfortnejšie modely konferenčných stoličiek sú vybavené aj polstrovanými opierkami, prípadne je možné k nim vhodné opierky rúk dodatočne zaobstarať. Podrúčky dôjdu ocenenia predovšetkým pri dlhšom sedení na školeniach alebo konferenciách.

Potrebujete viac konferenčných stoličiek?

  • dbajte na to, aby stoličky boli pokiaľ možno jednotného typu a prevedenia
  • pre ľahšie skladovanie je veľkou prednosťou riešenie, ktoré umožňuje stoličky stohovať skladaním do seba, úspora priestoru je niekedy veľmi dôležitá
  • Praktickým variantom sú aj skladacie stoličky, pri ktorých po sklopení sedadla dôjde k výraznému zmenšeniu celkového skladovacieho priestoru
  • pri obstarávaní väčšieho množstva stoličiek možno u väčšiny výrobcov získať zaujímavé zľavy
  • konferenčné stoličku nemožno zamieňať za stoličku alebo kreslo k počítači a na tento účel ju dlhodobo používať

Vyberte si konferenčnú stoličku na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom