Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Kúpte si praktický barový či servírovací stolík

Barové a servírovacie stolíky nemusia byť doménou len reštaurácií. Využiť ich môžete aj doma alebo do firemných priestorov. Pre oslavy či pracovné večierky poslúžia priamo skvelo.

Uľahčite si prácu pri organizovaní najrôznejších osláv a staňte sa najlepším hostiteľom, ktorý bude mať vždy všetko potrebné po ruke. Kúpte si štýlové barové a servírovacie stolíky, ktoré vám v tomto ohľade život podstatne uľahčia. Pomôžu šetriť priestorom a zároveň zvýšia atraktivitu prostredia. Navyše poskytnú dostatok miesta pre uloženie riadu či pokrmov. A potom už nezáleží na tom, či si ich nesporné výhody budete užívať doma počas osláv, v práci alebo napríklad na záhrade.

Barové stolíky

Barové stolíky využijete pri najrôznejších spoločenských udalostiach, ale stále častejšie sa inštalujú tiež do kuchýň, do ktorých je problém umiestniť väčší jedálenský stôl. Ich výhodou je, že nezaberajú veľa priestoru a zároveň vyzerajú elegantne. Môžete ich využiť na posedenie alebo státie.

Podľa čoho vyberať

 • Výška - Hlavným kritériom je výška barového stola. Tá sa pohybuje v rozmedzí od 100 do 140 cm, niektoré barové stolíky sa však dajú výškovo nastaviť. Vždy potom výšku voľte s ohľadom na výšku vašich barových stoličiek.
 • Materiál - Dôležitá je tiež stabilita. Tú zaručuje kvalitná konštrukcia z kvalitných materiálov. Vyskúšajte napríklad masív, alebo štýlové stolíky s kovovou konštrukciou. Lacnejšie, avšak stále vkusné varianty potom predstavuje i lamino, drevotrieska s povrchovou úpravou alebo plast či hliník.
 • Nohy stolíka -Existujú buď barové stolíky s jednou centrálnou nohou s pevným podstavcom, alebo klasické štyri nohy. Na stabilitu voľba nôh nemá vplyv, záleží na vašom vkuse, ale aj na zladení s barovými stoličkami a stolčekami.
 • Tvar - Starostlivo zvážte aj tvar stolíka, ktorý môže byť buď hranatý alebo okrúhly. Kým guľatý tvar napomáha k vzájomnej komunikácii a vyžaduje viac priestoru okolo seba, hranatý tvar môžete umiestniť napríklad aj k stene.
 • Umiestnenie - V kuchyniach si u nich v kľude môžete vypiť popoludňajšiu kávu, ak ho však plánujete umiestniť v exteriéroch, myslite jednak na odolnosť materiálu voči vonkajším vplyvom, najmä daždi a zároveň na podklad, aby ste zamedzili prípadnému prepadnutiu stolíka do trávy.
 • Doplnky - Zlaďte ich vždy s barovými stoličkami i okolím. Doplniť ich môžete najrôznejšími obrusmi či poťahmi, pre slávnostné príležitosti sú vhodné na ozdobenie trebárs kvetiny či mašle.
 • Stolík vs. pult - Barový pult je väčší a väčšinou disponuje aj nejakým úložným priestorom, barový stolík je menší, flexibilnejší a slúži predovšetkým ku konzumácii nápojov či pochutín.

Vyberte si barový stolek na Bianu:

Servírovacie stolíky

Servírovacie stolíky sú praktickými pomocníkmi pri rodinných oslavách a stretnutiach. Pri menších akciách vám postačí podnos či tácka, väčšie oslavy si žiadajú pojazdné servírovacie vozíky. Možno ich využiť ako v interiéri, tak pri vonkajších akciách.

Podľa čoho vyberať

 • Veľkosť - Záleží, pri akých účeloch budete servírovacie stolíky užívať. Potom záleží len na vás, či vám postačí podnos alebo tácka, alebo niekoľkoposchodový servírovací vozík na kolieskach. Malé servírovacie podnosy do postele potom využijete napríklad pri nedeľňajšom leňošení pre raňajky perinách.
 • Materiál - Milovníci dreva určite ocenia masív, lamino alebo drevotriesku s povrchovou úpravou, dekorov je na výber celá rada od buka, duba alebo borovice a jelše. Praktické stolíky bývajú tiež z kovu alebo plastu, dobre sa udržujú a bývajú odolné voči vlhku.
 • Flexibilita - Väčšie servírovacie stolíky sú pre svoje flexibilné využitie vybavené kolieskami, vďaka ktorým ich pohodlne premiestnite z kuchyne na hostinu a zase späť, však dajte si pozor na terén, schody v priestore sa môžu stať neprekonateľnou prekážkou. Ak majú kolieska naviac aj istiacu brzdu, nemusíte sa báť už vôbec ničoho.
 • Tvar - Rovnako ako barové stolíky môžete voliť tie servírovacie buď guľaté alebo hranaté.
 • Skladnosť - Ak chcete ušetriť priestor, voľte také servírovacie stolíky, ktoré môžete jednoducho zložiť a schovať napríklad do skrine tak, aby nezaberali príliš priestoru a zároveň boli vždy pripravené na použitie.

Vyberte si servírovací stolík na Biane:

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom