Hlavné menu
Rady, tipy, nápady

Aký vybrať detský stolík?

Aj s malým nábytkom urobíte veľkú parádu. U detského stolíku si môže vaše dieťa hrať, maľovať, stavať kocky, modelovať, prezerať knižku alebo napríklad posvačiť. Stačí len vybrať ten správny.

Pre deti je v dospeláckom svete všetko často až moc veľké a tak malý nábytok presne pre nich určite ocenia. detské stolíky  sú rozdelené podľa veku dieťaťa - batoľatám môžete zaobstarať hrací stolík s chodítkom, väčším deťom potom modelovacie stolíky či hracie stolíky s úložnými priestormi a prídavnými boxmi napríklad na lego. Univerzálne stolíky sú kvalitným predchodcom písacieho stola, alebo ideálnym miestom pre stretávanie malých návštev.

Špecializované vs. univerzálne stolíky

  • Ak hľadáte stolík určený priamo k hre, určite uvítate stolíky s úložnými priestormi. Do pridaných zásuviek môžete napríklad uložiť doskové hry. V nádobkách, vstavaných v doske stola, môže mať potom svoje miesto stavebnica.
  • U stolíkov, ktoré by mali slúžiť výlučne výtvarným aktivitám, dbajte na ľahkú údržbu dosky.
  • Ak stolík kupujete pre viac účelov, určite zvoľte stolík univerzálny. Prílišná špecifikácia (úprava dosky stola), môže niektoré detské činnosti obmedzovať.

Nastaviteľná výška - áno alebo nie?

Ak zvažujte obstaranie malého nábytku s nastaviteľnou výškou, určite túto funkciu zjednoťte pri stolíku i stoličkách. V prípade nastaviteľnosti iba jednej časti setu nedosiahnete vytúžený výsledok - teda pohodlného sedenia pre rastúce dieťa. Správny spôsob sedenia je taký, kedy sú chodidlá opreté o podlahu celou plochou a nohy v kolenách sú ohnuté do tupého uhla.

Vyberte si detský stolíkk na Biane:

Výber podľa umiestnenia

V prvom rade zvážte, kam budete stolík (a prípadné stoličky) umiestňovať.

  • Na záhrade sa dobre uplatnia velmi stabilné a vlhkoodolné kúsky, ako napríklad plastové piknikové stoly s vstavanými lavičkami.
  • V interiéri detskej izbičky nemusíte riešiť dážď, napriek tomu je určitá odolnosť voči nečistotám vhodná. V ideálnom prípade by mal malý nábytok korešpondovať so súčasným vybavením izby.

Vyberte si detský stolík na záhradu na Biane:

Aký vybrať materiál?

   Masivne drevo  Drevotrieska a lamino  Plast
 Cena   - vyššia   + priaznivá   + nízka
 Odolnosť + trvanlivé
  + ľahko opraviteľné
  náchylné na poškriabanie
 + vysoká odolnosť
 - zlá opraviteľnosť
+ široká ponuka
  - nižšia životnosť
  - zlá opraviteľnosť
 Zdravie  + 100% zdravotne nezávadné - môže obsahovať lepidlá a iné syntetické látky (Zdravotnú nezávadnosť zaisťujú normy.) - nie všetky plasty sú zdravotne nezávadné (Zdravotnú nezávadnosť zaisťujú normy.)
 Údržba - stredne obtiažna - vhodná občasná starostlivosť o drevo + veľmi jednoduchá, stačí utrieť vlhkou handričkou + veľmi jednoduchá, stačí utrieť vlhkou handričkou

Nájdite ďalšie produkty a inšpirácie súvisiace s článkom